Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire normális az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális az, hogy rosszul érzem magam attól ismerkedéskor, ha a pasinak diplomája van?

Figyelt kérdés
Próbáltam magamban megkeresni az okokat, hogy miért zavar ennyire. Arra jutottam, hogy félek attól, hogy valamit jobban fog tudni nálam, sokkal kompetensebb több területen. Nem akarom azt érezni, hogy a tudása miatt nézzek fel rá. Emiatt inkább csak olyanokkal ismerkedem, akiknek szakmája vagy érettségije van. Másik oldalról nézve bennem van az,hogy mi van, ha a pasik is ugyanígy gondolkodnak, tehát kevesebbnek érzik magukat mellettem, mert van diplomám, miközben nekik nincs. Szóval egy ördögi kör az egész, emiatt úgy érzem, hogy sosem lesz valóban boldog kapcsolatom. (30 feletti vagyok)

2022. nov. 7. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem lenne jobb az embert megismerni? ;)
2022. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szard le az egészet, semmit sem jelent. Nekem van kettő, de bár lett volna egy “klasszik” szakmám és most körberöhögnék mindenkit, aki faszméregetésnek használja a végzettségeit. Mondom úgy, hogy így sem keresek szarul.
2022. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

"Arra jutottam, hogy félek attól, hogy valamit jobban fog tudni nálam, sokkal kompetensebb több területen."


Mégis, miről akarsz vele beszélgetni?


IT-s? Miért is beszélgetnétek a számítástechnikáról?

Építészmérnök? Megbeszélitek a teraszbővítést?

Kémikus? Kielemzitek a konyhai tisztítószerek kötéseit?

2022. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3

Azért tapasztalataim szerint nem minden diplomás ember szakbarbár...

2022. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Alacsony önértékelés.


Amúgy átérzem, engem is zavar, de engem inkább az, hogy ő végigcsinálta, én meg nem. Mozogj többet diplomás körökben, rá fogsz jönni, hogy nem biztos, hogy jobban tud dolgokat nálad. Nekem van 3 diplomás ismerősöm, aki egyetemig kettes-hármas tanuló volt, 2-3 érettségijei vannak, leérettségizett valami "kamu" tárgyból, talán etikából 5-ösre, meg egy nyelvből ötösre, és bejutott fizetős egyetemre, már a sokadik csinálja fogalmam sincs hogy, mondjuk csak kommunikáció, de abban is rossz volt egész életében.. tudom, hogy az anyja nézte át a beadandóit, de a szóbeliken csak egyedül ment át, szóval csak lesek.. Annyival mondjuk jobb a dolog, hogy elhelyezkedni így sem tudott rendes helyre, szóval az emberek egy részének azért van rálátása, hogy milyen, ez kijön állásinterjún, hogy nem sok minden van a papírok mögött..azt hiszem a pasijával céget alapított, és együtt dolgoznak most. Ilyenkor eszembe jut, amikor mi csináltunk valamit együtt, én a 90%-át, ő meg 10-et:)


Na mindegy. Mozogj ilyen körökben, hidd el nyugodtan, gyakran nincs semmi különösen a diplomák mögött, de abban sincs semmi rossz, ha bizonyos területen többet tud nálad, más területen meg brillírozhatsz te is, amihez ő hozzá sem tud szagolni.


Én azért szeretem a diplomás embereket, mert kitartóak, szabálykövetőek, nekem ezek fontos emberi erények. Persze más is lehet kitartó, de azért ez minden diplomásra igaz, x éven át folyamatosan tett valamiért, ami nem volt muszáj.

2022. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inceleknèl elég gyakori
2022. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a lroblémát megoldottad. Mivel zavar a diploma, nem ismerkedsz ilyennel.

Nekem volt ebből szakításom, 6 hónapos kapcsolatbol. Nekem 3 diplomám van, az exemnek egyetlen alapképzése volt. Sosem éreztettem vele hogy okosabb leennék, szóba sem hoztam. De egyszerűen őt felemésztette, nem érezte magát elég jónak stb. Ez lett a veszte

2022. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A diploma egy szakiranyu tovabbkepzest jelent. Bar nyilvan vannak egyeb szakteruletek is, amit erint, de az nem egy elviselhetetlen tudasfoleny szerintem. Nekem is voltak pl gazdasagi tantargyaim informatikuskent, de inkabb forditott volt a helyzet. Azert vagyok jaratos a gazdasagi dolgokban, mert erdekel es emiatt voltak kivalo jegyeim belole, nem pedig forditva. Tehat nem ott lett meg a szeles tudas, mar elotte onerobol megvolt.
2022. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene femcelnek lenni,és akkor egészséges lelkivilágod lenne,meg a társaidnak is
2022. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért olyan nagy baj, ha valaki valamit jobban tud? Ezt kéne magadban helyre tenni valahogy, hiszen attól nem vagy kevesebb, hogy valamiről nem tudsz annyit, mint egy másik ember. Gondolom vannak olyan dolgok, amikről meg te tudsz sok mindent. És ez még csak nem is diploma kérdése.
2022. nov. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!