Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van mostanában rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van mostanában rengeteg fiatal egy vagy többgyermekes anyuka a társkeresőkön?

Figyelt kérdés

A napokban elkezdtem a facebook társkereső használatát, egyrészt kíváncsiságból, másrészt pedig mert jelenleg egyedülálló vagyok és egy ideig még korlátolt lehetőségem lesz az irl közösségi életre. Plusz volt már jó tapasztalatom társkeresőkkel.

Azt vettem észre, hogy rengeteg olyan lány van fent a korosztályomból (20-25 év, de belefutottam már néhány 20 alattiba is) aki már anyuka, sok esetben több gyerekkel (a rekord eddig egy 23 éves lány volt 3 gyerekkel). Az utóbbi napokban konkrétan 20-30 ajánlott lány közül legalább a háromnegyedének gyereke van, alig találok gyermekteleneket a huszonévesek között.

Alapvetően nem szúr szemet, hogyha valaki fiatalon szülő lesz. Mindenkinek szíve joga mikor vállal gyereket és én abszolút támogatom, hogyha stabil kapcsolatban vannak a párjukkal és úgy érzik készen állnak a gyerekvállalásra.

Viszont az, hogy ennyire fiatalon szingli anyukaként társkeresőn keresik a pótapát a gyereknek, számomra elég nagy felelőtlenséget sugall. Miért vállalnak gyereket a semmire, vagy ha bizonytalan a kapcsolatuk, ha nem biztos teljesen abban, hogy az apuka nem csak megcsinálja a gyereket, hanem fel is nevelik közösen? Harminc környékén, vagy afölött megértem, mert akkor már megvan az esély arra, hogy volt egy működő kapcsolat, időközben az évek során viszont kiderült, hogy nem működik és ez lett. Ez előfordul sok esetben, de "korrektebbnek" tartom, mert két korból adódóan általában "tapasztaltabb", érettebb ember között legalább volt alapja a gyermekvállalásnak és nem lehetett látni előre, hogy 2-3 év múlva már nem lesz meg a tűz. De egy 20-21 évesnél én nem látok túlzottan stabil alapot erre.



2023. jan. 20. 01:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg 21 éves vagyok.

Több olyan osztálytársam volt aki nálam fiatalabb volt és jelenleg már van 1-2 gyereke.

Viszont ezek nem tervezettek voltak, csak szimplán nem figyeltek és becsúszott.

Viszont másrészről voltak olyan osztálytársaim is akik betervezetten csinálták és már házasok, illetve még azóta is is együtt vannak.

Van aki csak szimplán házas.

Úgy hogy tőlem fiatalabbak vagy 2 évvel.

Rengeteg helyről hallottam hogy a megszakításos módszert használták és a mai napig sokszor hallani azt is hogy hát neki ez mindig bevált, stb... De ettől független valahogy mégis sok embernél becsúszik a baba aztán sokszor a srác ott hagyja egyedül a babával a leendő anyukát.

Az a baj hogy már személyesen sokkal nehezebb olyan párt találni aki elviseli azt hogy gyereke van, fel kell nevelni, felelősséget kell érte vállalni, míg neten kirakja és annak tudatában ismerkedik, így egy könnyebb út neten ismerkedni társkeresőn.

2023. jan. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Írod, akiket a rendszer ajánl. Hát ne azokat nézd, akiket ajánl, nem hozzád illenek. Egy másik társadalmi réteg lehet, ezért nem látod őket és a jelenséget a való életben.
2023. jan. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Az, hogy stabil kapcsolatban vállalnak gyereket fiatalon, teljesen rendben van, ezek a lányok általában nincsenek is fent társkeresőn.

De ha nem akarnak gyereket, miért nem védekeznek? Engem is kapott már el a hév ha olyan volt a helyzet, tudom hogy esetleg nehéz megállni, hogy ne ott natúrba azonnal.. de sose mentem bele semmibe védekezés nélkül. Miért jobb az, hogy húszas éveik elején szülnek gyereket egy csonka családba, szereznek egy potenciális traumát a váratlan terhességgel(esetleg ne adja ég abortusszal), egy potenciális traumát azzal, hogy elhagyja őket a pasi és még rontják a leendő párkeresési lehetőségeiket is? Tény, hogy egyszerűbb ismerkedni neten úgy, hogy az ember előre tudja, hogy gyerekre kell számítani, de az is tény, hogy lényegesen kevesebb korunkbeli srác szeretne kapcsolatot egy huszonpáréves anyukával.

2023. jan. 20. 02:27
 4/44 anonim ***** válasza:
98%

Nemrég olvastam, hogy a cigányok kifejezetten gyúrnak a fiatal anyukaságra, mert a köreikben sokkal jobb a megítélése egy anyukának, mint egy gyermektelen lánynak.

Lehet, nem látod rajtuk, de ők látják egymáson, ki a cigány, akár csak nyolcadrészt, de az ő közösségükben van és hat rá ez a kulturális dolog.

2023. jan. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

"az is tény, hogy lényegesen kevesebb korunkbeli srác szeretne kapcsolatot egy huszonpáréves anyukával"

Cigány fiúknál, akik ugyanabba a kultúrába tartoznak, mint ezek a lányok, egyáltalán nem így van, sőt. Kapósabb a gyermekes nő.

2023. jan. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van választásom abban, hogy kit nézzek az appban :) Hiába be van állítva preferenciának, hogy gyermektelen legyen, ahogy fogynak a gyermektelen jelöltek, egyre több gyermekest ajánl fel a többi preferencia alapján.
2023. jan. 20. 02:30
 7/44 anonim ***** válasza:
98%

6: Akkor ne használd azt!:)

Ha pl. orvosdinasztiából származol Debrecenben, előbb fogsz hozzád illőt találni a színházban vagy egy konferencián, mint egy ilyen appon.:))

2023. jan. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele a kérdésbe, mert reméltem elkerülhetjük a romákra való utalásokat, de úgy látom tévedtem, úgyhogy leírom. Nem roma származású és nem roma közösségben élő fiatal anyákat is nagyon sokat dobál be.
2023. jan. 20. 02:33
 9/44 A kérdező kommentje:
7: Tudom, hogy relatíve kicsi esély van arra, hogy egy társkeresőben fogom megtalálni a hozzám illőt :D De jelenleg vizsgaidőszak van egyetemen, így itthon vagyok, ám a lakhelyem egy isten háta mögötti kis falu, ahol nem igazán van lehetőség úgy alapvetően közösségi életre, párkeresésre meg még kevesebb. Így amíg el nem kezdődik a szorgalmi időszak (2 hét nagyjából), ezek maradnak.
2023. jan. 20. 02:37
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

8: És nem lehet, hogy a koruk más, mint amire gondolsz?

Nekem az esetek 95%-ában semelyik életszakaszomban nem találták el a koromat, de nagyon feltűnően nem (fölfele is, lefele is). Ez mostanában inkább előny, mert a fiatalabbakat megpróbálják jobban becsapni a csalók, és nem számítanak rá, hogy így kivédik, ahogy már én. Így elég világosan kimutatják nekem az emberek a negatív tulajdonságaikat előre, mondhatnám, lebuktatják magukat. Ha nem becsülnék alá az életkoromat, tuti nem próbálkoznának be ilyenekkel. Telefonban konkrétan 20 évesnek gondolnak, de anyukámat is.


Képekkel meg bármit lehet csinálni.. Most meg aztán pláne, teljesen át is lehet szerkeszteni, hogy ne is hasonlítson arra, akiről készült...

2023. jan. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!