Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van mostanában rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van mostanában rengeteg fiatal egy vagy többgyermekes anyuka a társkeresőkön?

Figyelt kérdés

A napokban elkezdtem a facebook társkereső használatát, egyrészt kíváncsiságból, másrészt pedig mert jelenleg egyedülálló vagyok és egy ideig még korlátolt lehetőségem lesz az irl közösségi életre. Plusz volt már jó tapasztalatom társkeresőkkel.

Azt vettem észre, hogy rengeteg olyan lány van fent a korosztályomból (20-25 év, de belefutottam már néhány 20 alattiba is) aki már anyuka, sok esetben több gyerekkel (a rekord eddig egy 23 éves lány volt 3 gyerekkel). Az utóbbi napokban konkrétan 20-30 ajánlott lány közül legalább a háromnegyedének gyereke van, alig találok gyermekteleneket a huszonévesek között.

Alapvetően nem szúr szemet, hogyha valaki fiatalon szülő lesz. Mindenkinek szíve joga mikor vállal gyereket és én abszolút támogatom, hogyha stabil kapcsolatban vannak a párjukkal és úgy érzik készen állnak a gyerekvállalásra.

Viszont az, hogy ennyire fiatalon szingli anyukaként társkeresőn keresik a pótapát a gyereknek, számomra elég nagy felelőtlenséget sugall. Miért vállalnak gyereket a semmire, vagy ha bizonytalan a kapcsolatuk, ha nem biztos teljesen abban, hogy az apuka nem csak megcsinálja a gyereket, hanem fel is nevelik közösen? Harminc környékén, vagy afölött megértem, mert akkor már megvan az esély arra, hogy volt egy működő kapcsolat, időközben az évek során viszont kiderült, hogy nem működik és ez lett. Ez előfordul sok esetben, de "korrektebbnek" tartom, mert két korból adódóan általában "tapasztaltabb", érettebb ember között legalább volt alapja a gyermekvállalásnak és nem lehetett látni előre, hogy 2-3 év múlva már nem lesz meg a tűz. De egy 20-21 évesnél én nem látok túlzottan stabil alapot erre.



2023. jan. 20. 01:30
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem aki fiatalon szülő lesz, az szellemileg nagyon nincs kifejlődve, agyilag egy zokni, nem gondol bele, hogy az élet nem habostorta és a fagyi mindig visszanyal, semmi sem örök....és nevelik ki a nők az ebből származó porontyokat, akik vagy apa nélkül, vagy valamilyen elbszott pótapával nevelkednek, mert hát ugye gyerekes anyával ki jön össze, vagy egy beteg fsz, vagy egy életunt 40-50-es pasi, aki örül ha pinát kap, felelősseg, lojalitás és ésszerűség hírből sincs az ilyen férfiakban, na meg nőkben sem.

Szóval szerintem a fiatal anyák jól megszpjak a fszt ezzel a korai gyerekvállalással.

És ezek az anyák sírnak azon, hogy eljátsza a pasi nála a nagy hős szerelmest, belemártja aztán dobja.

2023. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim 24-25 évesen vállaltak gyereket, végig együtt voltak, én meg nem lettem elbszott. Ne altalanosits már.
2023. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
86%
A babazashoz fel kell noni . Rengeteg stressz , ejszakazas es hatalmas idegrendszer kell hozza .. mert a babat nem kultheted vissza , hogy "á én ezt nem bírom " . A nevelés kemény dió , nem mindenki hivatott ra .
2023. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell ezen ennyit problémázni?

Oké, szerinted széthasznált, ordas ribik, akik jól megszívták a helyes pasikkal, most meg eltartót keresnek. Ergo neki helyes és/vagy gazdag pasi kell, te meg egyik se vagy. Neked meg egy olyan csaj kell, aki 20 évesen kvázi szűz, és elhiszi, hogy azért kicsi és puha, hogy ne fájjon. Semmi dolgotok egymással.

Röhögj jó nagyot a markodba, hogy mennyire gáz, hogy egyik helyes-izmos-jópasiról megy a másikra, kettő között meg lehúz valami negyvenes pénzes pasit, és ezzel hogy elcseszte az életét. Rólad bezzeg lemaradt, hogy megjárta a céda.

Te meg büszkén tarts ki az elveid mellett, és keresd azt, aki minden igényednek megfelel. Sok sikert!

2023. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal tobb olyat lattam hogy a nok rendesnek latszo, nyomi, atlagos kis pasikkal probaltak csaladot alapitani nem pedig alfamacsokkal. Aztan ezen a luzer kis nyomik voltak azok akik mindenaron eljegyzessel, gyerekcsinalassal probaltak magukhoz lancolni egy szep not. Sok idosebb pali is ezt csinalja szep fiatal lanyokkal, direkt teherbe ejti, rabeszeli a gyerekre hogy kiszolgaltatott legyen neki a lany es ne tudja elhagyni miutan beno a feje lagya. Nem mellesleg ugyanugy hutlenkednek mellette es elhanyagoljak a csaladot aztan valas.
2023. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

35 na ja. Én is ezt látom hogy a az átlag pasiknak szülnek és azok lépnek le.

31 Én 23 évesen szültem és örülök hogy fiatal anyuka vagyok.

Ez meg dettó hülyeség hogy csak a lézer vagy idióta pasik vállalnak valakit gyerekkel.

2023. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

35

Én hasonlóban voltam benne. Annyi volt a különbség, hogy a gyerekre próbált rábeszélni, de nem voltam hajlandó neki szülni. Hozzáteszem, ő sem volt a macsó típus vagy ahogy itt emlegetik, "chad"! Igaz, 10 évembe telt, de elhagytam.

2023. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Jobban felrobbant a kérdés mint vártam. Először is köszönöm a válaszokat, jó olvasni ennyi véleményt mindkét nem képviselői közül egy ilyen témában.

A kérdésben valóban csak nőket említettem és úgy tűnhet, hogy rájuk általánosítok, ezért elnézést. Nem ez a helyzet, egyetértek azzal, aki írta, hogy ahány fiatal szingli anyuka van, annyi rongygerincű srác is akik nem vállalják a dolgokat és ők is ugyanannyira felelősek. Nem nézem le, vagy ítélem el a fiatal anyákat bármennyire is úgy jön le a szövegből, vagy lehet azt belelátni. Tisztelem azt, hogy vállalják a gyermek felnevelését a nehézségek ellenére is. Nem problémázok rajta, ha nem őket keresem, szimplán tovább lapozok. Továbbá egy szóval nem említettem, hogy bármilyen r vagy k betűs jelzővel gondolnék rájuk, távol álljon tőlem. Egyszerűen csak azt írtam, hogy felelőtlenek. Ez nyilván a pasira is igaz, vitathatatlanul. Szimplán azért írtam nőkről, mert ők jönnek velem szemben a társkeresőn és tudni a családi állapotukról a profiljuk alapján. Magáról a jelenségről való véleményekre voltam kíváncsi, amihez értelemszerűen a férfiak és azok kritizálása is hozzátartozik.

Mindkét felet felelősnek tartom, mivel egy szexuális kapcsolat kétemberes dolog. Ha a férfi nem akar védekezni, akkor a nőnek is van lehetősége, hogy azt mondja vagy gumi vagy nincs szex és kész. Tekintsünk el itt a szélsőséges esetektől és a nemi erőszaktól. Lehet utálni azért amit most írni fogok, illetve előre is elnézést kérek ha sértőnek és nőkre általánosítónak érzi majd valaki, de a nőnek lenne leginkább érdeke, hogy megválogassa a partnereit és azt, hogy kivel merül fel a gyerekvállalás. Egy férfi könnyebben lerázza magáról a gyermek felelősségét. Megcsinálja és ha úgy gondolja, akkor lelép, maximum jogi úton lehet utána nyúlni, vagy elterjeszteni róla, hogy mennyire gyáva. Gerinctelen patkány dolog, elítélendő és el is ítélem, de ettől függetlenül így van. A nőnek viszont a gyermek kihordását vagy az esetleges elvetetését kell átélnie, illetve a nevelés is ráhárul.

Valóban ritkább ma már az "örökre együtt" típusú kapcsolat és ezzel együtt a szingli szülők száma is növekszik, de ettől még lehet elővigyázatosnak lenni és minimalizálni a kockázatot, mielőtt belevágunk a dolgokba. Azokat pedig akik fiatalon vállaltak gyereket és együtt is maradtak, egyáltalán nem szidtam, sőt írtam is, hogy ebben az esetben én maximálisan támogatom a dolgot.

2023. jan. 20. 21:43
 39/44 A kérdező kommentje:
És a további támadások elkerülése végett: az utolsó bekezdésben az elővigyázatosság mindkét félre értendő.
2023. jan. 20. 21:46
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most egy dolgot tisztázzunk, mert szerintem el vagy tévedve.

Egy nőnek minden esetben úgy kell gyereket vállalnia, hogy akkor is fel tudja nevelni, ha egyedül marad. Ugyanis az égvilágon semmi garancia vagy biztosíték nincs arra, hogy a pasi mellette marad, és/vagy örökké, de minimum 20 évig fog tartani a kapcsolata. Teljesen mindegy, hogy hány éves, hogy néz ki, mióta vannak együtt, milyen a kapcsolat. Nem beszélve arról, ha a férfi meghal. Nem ez a gyakori szerencsére, de igenis számításba kell venni.

Ezek a nők szépen eltartják és felnevelik a gyerek(eik)et. Vàllalják a felelősséget maximálisan. Nem segélyért áll sorba meg nem pénzt koldul, nem ingyen bébiszittert keres, még csak nem is új családba akarja a gyerekét örökbeadni. Semmi mást nem akar, csak mondjuk kirándulni az apás hétvégén még utána egy kis szexet. Nagy eséllyel még a nyamvadt kávéját is magának fizeti.

Természetesen ha te úgy érzed, hogy az ő kudarca, ha egy megcsalás után elvált, vagy ha az első pofon után kilépett, ha nem tűrte a lelkiterrort, vagy nem tartott el élete végéig egy kezdő alkeszt, hát jogod van hozzá. A lehető legjobb, ami egy ilyen fiatal anyával történhet, ha a hozzád hasonlók elkerülik.

(Nem, nem vagyok se huszonéves, se egyedülálló, csak anya. Ennyi a közös.)

2023. jan. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!