Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van mostanában rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van mostanában rengeteg fiatal egy vagy többgyermekes anyuka a társkeresőkön?

Figyelt kérdés

A napokban elkezdtem a facebook társkereső használatát, egyrészt kíváncsiságból, másrészt pedig mert jelenleg egyedülálló vagyok és egy ideig még korlátolt lehetőségem lesz az irl közösségi életre. Plusz volt már jó tapasztalatom társkeresőkkel.

Azt vettem észre, hogy rengeteg olyan lány van fent a korosztályomból (20-25 év, de belefutottam már néhány 20 alattiba is) aki már anyuka, sok esetben több gyerekkel (a rekord eddig egy 23 éves lány volt 3 gyerekkel). Az utóbbi napokban konkrétan 20-30 ajánlott lány közül legalább a háromnegyedének gyereke van, alig találok gyermekteleneket a huszonévesek között.

Alapvetően nem szúr szemet, hogyha valaki fiatalon szülő lesz. Mindenkinek szíve joga mikor vállal gyereket és én abszolút támogatom, hogyha stabil kapcsolatban vannak a párjukkal és úgy érzik készen állnak a gyerekvállalásra.

Viszont az, hogy ennyire fiatalon szingli anyukaként társkeresőn keresik a pótapát a gyereknek, számomra elég nagy felelőtlenséget sugall. Miért vállalnak gyereket a semmire, vagy ha bizonytalan a kapcsolatuk, ha nem biztos teljesen abban, hogy az apuka nem csak megcsinálja a gyereket, hanem fel is nevelik közösen? Harminc környékén, vagy afölött megértem, mert akkor már megvan az esély arra, hogy volt egy működő kapcsolat, időközben az évek során viszont kiderült, hogy nem működik és ez lett. Ez előfordul sok esetben, de "korrektebbnek" tartom, mert két korból adódóan általában "tapasztaltabb", érettebb ember között legalább volt alapja a gyermekvállalásnak és nem lehetett látni előre, hogy 2-3 év múlva már nem lesz meg a tűz. De egy 20-21 évesnél én nem látok túlzottan stabil alapot erre.



2023. jan. 20. 01:30
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

Oké, leírom, hogy mi tolta fel a vérnyomást.

Szakmámból adódik, hogy elég sok családot ismerek, nagyon sokat láttam az elmúlt 25 évben, és sok mindent megéltem én is.


Te most azt hiszed, hogy a kis cuki anyuci jobban járt volna, ha neked szül. Vagy legalábbis hozzád hasonlónak. Az a baromi nagy igazság, hogy pontosan ezt tette.

Ugyanis te ugyanilyennek fogod látni a saját párodat, ha terhes lesz és anyává válik. Lehet, hogy te se fogod érteni, hogy mi az oka, hogy kerekedő pocakkal nem vonzódsz hozzá, meg nem akarsz vele szexelni szülés után. Majd szépen ráfogod, hogy az apás szülés miatt. Hát nem, kisbarátom, pontosan azért nem fogod vonzónak látni, mert anya. Ezzel pedig a kis férfiagyadban már most örökre összecsatoltad ezt a sok negatív dolgot. Aztán majd ezzel fogod nyugtatni magad, mikor megcsalod és/vagy lelépsz, hogy igazából nem a te hibád, a nőnek kellett volna jobban meggondolni a gyerekvállalást, te nem is akartad. Amúgy is, a nő dolga, hogy vonzó maradjon a szemedben. Aztán tiszta lelkiismerettel hagyod ott a búsba.


Pontosan ezért van ennyi egyedülálló anya. Ma fiatalon szülni szégyen, harminc felett szülni szégyen, pár éven belül gyereket vállalni szégyen, hosszú évek után szintén. Házasságon kívül, hát ne is beszéljünk róla, de a nőknek házasságra vágyni IS szégyen. Egyetlen értéke egy nőnek, ha szép és fiatal, és ki lehet élni rajta az összes perverziót, felelősségvállalás, vagyis teherbeesés nélkül. Ja, meg gumi nélkül, szedjen tablettát. De az egy másik fejezet.


Röviden; ne vállalj gyereket, csak tönkreteszel vele egy fiatal nőt, meg a gyereked és persze a saját életed.

2023. jan. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok 2 gyerekkel. Nagyon szerettük egymást a férjemmel, de sajnos úgy alakult, hogy elvalunk. Nem potapat keresek majd, (még part sem mert friss a dolog) sőt olyat szeretnék, akinek szinten van gyereke, mert nem szeretnek több gyermeket szülni.
2023. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Megint beleláttok a hozzászólásomba olyan támadásokat a nők felé, amik nincsenek ott. Egy szóval sem mondtam, hogy az ő kudarca lenne az, ha szétmennek a párjával, pláne nem akkor ha az nem bánt vele megfelelően. Azt is írtam, hogy tisztelem azokat akik a nehézségek ellenére felnevelik a gyereket egyedül és azt is elismertem, hogy jóval kevesebb örökké tartó kapcsolat van manapság. A véleményem változatlan.

Az ideális forgatókönyv szerintem(nemtől függetlenül): Megismerkedek a párommal. Alakítjuk a kapcsolatot, jobban megismerjük egymást, idővel összeköltözünk, megtapasztaljuk hogyan megy az együttélés. Eközben elkerülhetetlenül megismerjük jobban a másikat. Kellő ideig történő együttlét után általában megismerjük annyira a párunkat, hogy nagy valószínűséggel mondhassuk azt, hogy nem lesz válás/szakítás belátható időn belül és nők esetében azt, hogy szülés után is elfogad-e úgy ahogy vagy. Ekkor jöhet a gyerek téma. Természetesen itt is van lehetősége annak, hogy idővel vége lesz a kapcsolatnak, de felelősségteljesen lett elkezdve a dolog.

Azért emeltem ki a fiatal lányokat(és minden amit ezután írok fiúkra is igaz, viszont a kérdés miatt előbbiekre konkretizáltam), mert náluk (néha az életkorukból fakadó tapasztalatlanságból adódóan-vannak kivételek-, hiszen még éppen hogy kiléptek a nagybetűs életbe) sok esetben az a helyzet, hogy nem adnak elég időt a párjuk megismerésére és úgy vágnak bele a gyerekvállalásba. Így nagyobb eséllyel lesz vége a kapcsolatnak idő előtt és maradnak egyedül a gyerekkel fiatalon.

2023. jan. 21. 17:34
 44/44 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de egy ilyen anyuka nekem is írhatna. :-)
2023. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!