Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A párkapcsolat hiánya tulajdon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat hiánya tulajdonképpen nem nagyobb gond, mint más jellegű problémák az életben?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon nagyon sokan, főleg férfiak úgy adják elő, mintha a világ legnagyobb problémája lenne az, hogy nincs párjuk, közben meg ha őszinték vagyunk, ennél sokkal nehezebb élethelyzetek is vannak. Az valahol érthető, hogy az ember mindig a saját problémáját látja a legnagyobbnak és irigyli azokat, akiknek az nincs, nem számít, hogy van 10 másfajta bajuk, ami neki nincs, de az az egy, az pont neki van. Aki szegény, nincs kilátása arra, hogy anyagilag rendezze a helyzetét, annak biztos nagyon fáj a pénz hiánya, aki beteg, nem tud teljes életet élni, annak is bizonyára hiányzik az egészség, a szingliknek meg valószínűleg a szex és az intimitás. Viszont ha meggondoljuk az egyedülállóságon még könnyebb is változtatni, mint egy betegségen, de mindenki szeret sírni a problémája miatt.

2023. ápr. 14. 09:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem foglalják le magukat értelmesen. Régen én is azt hittem, hogy ebbe bele fogok betegedni mert hű ez mekkora probléma.

Amióta tisztességesen lesz@rom ezt a témakört semmi problémám. Maximum néha jó lenne ha valaki megfőzne és kitakarítana de cselédet nem tartunk elvből.

2023. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkinek a saját legnagyobb problémája a legnagyobb problémája.


Azért volt akkor probléma a szüzességem 30 évesen, mert a nők gyengédséget birtokolnak ami bennünk férfiakban átlagban kevésbé domináns


Ha nincs kedvesség akkor az ember dühös.


Ezt a frusztrációt azért írtam ki évekig ezen az oldalon, mert nem volt kapcsolatom nővel és szerettem volna legalább jelezni, hogy vágyok rá.

2023. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem probléma, másnak az. Ki mit szeret.
2023. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. A többségnek romokban a magán és mentális élete is, és azt hiszik, hogy egy bnő majd segít ezen..
2023. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként évekig voltam egyedülálló, nem találtam a páromat és igen, nagyon nagy probléma volt. Az életem többi részével tökjól elboldogultam, de ez nagyon nem akart menni, sikerülni és baromi hiányérzet volt bennem emiatt. Szerencsére megoldódott.
2023. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Persze nyilván sok más probléma van és ez is egy a sok közül. De!

Azt gondolom az intimitás egy alapvető emberi igény és az egészséghez, stabil anyagi helyzethez simán mérhető. Sőt, megkockáztatom, hogy ennek a hiánya simán felülbírálja akár a magas életszínvonalat, a karriert és minden olyan dolgot amik önmagukban nem érnek semmit. Mert lássuk be, szegényen még lehet az ember boldog, ha van mellette egy szerető társ, gazdagon, egyedül viszont nem igazán boldog senki sem. Legalábbis őszintén bevallva biztosan nem.

Az egészség kicsit más, mert egy-egy betegség baromira meg tudja keseríteni még a mentálisan legerősebb emberek életét is. Viszont ez is olyan dolgo, ha van mellettünk valaki aki gondoskodik rólunk, szeret minket, aki ha mást nem is, de lelki támogatást nyújt, az akár a legdurvább betegséggel küzdve is tud erőt adni.

Akinek viszont nincs senkije, mi motiválja?

Minek tanuljon, minek akarjon jobb munkát, minek vállalkozzon több pénzért, ha úgysincs kivel megosztani a vagyont, nem lesz kivel élményeket szereznie?

Nagyon sokan így gondolkodnak erről és ez egy nagyon veszélyes spirál, ami egyre lejebb húzza az embert. A magány könnyen elveheti minden életkedvünket, nem lesz miért/kiért felkelni, küzdeni.

Főleg férfiként. Mert egy férfi dolga evolúciós szempontból a családfenntartás. Ezen lehet vitatkozni, de ez van egy férfibe alapvetően belekódolva. Hogy gondoskodjon a családjáról, ellássa, eltartsa őket, vigyázzon, védelmezze a párját és az utódait. Ha erre nincs lehetősége akkor igazából minek éljen? Egy férfi nem tud önmagáért létezni, ha viszont erre kényszerül akkor csőstül jönnek majd a gondok...

2023. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#6

Hát de elég sokan élnek egyedül férfiak hosszú életet is, papok vagy civil emberek. Sokan a karrierjüknek szentelik az életüket meg vannak, akik eljárnak motorozni, horgászni, stb. Nem ennyire sarkos szerintem, hogy minden áron a családjáért akar élni valaki, nagyon sokan el is válnak és nem nagyon foglalkoznak utána a gyerekükkel. Nem azt mondom, hogy mindenki, de nem ennyire fehér-fekete a dolog.

2023. ápr. 14. 10:32
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is huszadrangú probléma, vagy még annál is alacsonyabb. Sosem fogom megérteni ezt a vergődést a téma körül, pedig nekem is bőven kijutott életem során a magányból.
2023. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert nincs párod még nem vagy magányos. És attól mert van még lehetsz magányos.
2023. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

8#

Nem vagyunk egyformák. Van, aki kiválóan elvan szólóban, más meg szenved tőle, hogy nincs társa.

2023. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!