Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A szakma/végzettség mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyfiú12 kérdése:

A szakma/végzettség mennyire előny/hátrány a társkeresésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok és hamarosan végzek az ELTE-n angol német szakon középiskolai tanárként. Tekintve a jelenlegi helyzetet Magyarországon nem csoda, hogy egzisztenciális válságban szenvedek és nem tudom, hogy ezzel a végzettséggel hogyan tudnék (nem csak önmagamat) de másokat is eltartani. Szingli vagyok és szeretnék nyilván ismerkedni de félek, hogy a szakmám ebben meggátolna a fentebb említett okokból adódóan, hiszen a nők az anyagi biztonságot (is) keresik egy férfiban.


Persze mondható, hogy a nő tartsa el magát, hiszen a 21. században már járhatnak egyetemre, dolgozhatnak úgyanúgy mint a férfiak ugyanolyan bérezésért bármelyik pozícióban de azért a berögződések azok berögződések maradnak tehát továbbra is a férfinak kell a kenyérkeresőnek maradnia.


Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire megalapozottak az aggályaim?



2023. máj. 19. 13:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon az itenni nők már ember számba se vesszik azt aki nem diplomás,kigyúrt, milliós fizetésű bankár.
2023. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%

“Persze mondható, hogy a nő tartsa el magát, hiszen a 21. században már járhatnak egyetemre, dolgozhatnak úgyanúgy mint a férfiak ugyanolyan bérezésért bármelyik pozícióban de azért a berögződések azok berögződések maradnak tehát továbbra is a férfinak kell a kenyérkeresőnek maradnia.”


Azzal tisztában vagy, hogy mikor otthon van a nő a gyerekkel, a GYED összege maximum valami bruttó 324 ezer lehet? Annyiból hogy tartsam el magamat meg a gyereket is? Nyilván emiatt fontos, hogy a férj jól keressen, nem azért, mert a Bahamákra akarom hurcoltatni magam minden héten. Amúgy tanár ismerőseim közül sokan házasok, szóval nem lehetetlen így is párt találni, de javaslom képezd át magad valami másra, mert június 1-től kutya világ jön a tanárokra (mármint mégkutyább).

2023. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%

'tehát továbbra is a férfinak kell a kenyérkeresőnek maradnia"


LOL

2023. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Rossz helyen kopogtatsz, ha életszerű gondolatokat keresel. Felesleges véleményt kérned, főleg idegen jöttment emberektől. Ismerkedj és tapasztald meg saját magad. Egy tippet azért adnék: Bátran vállald magad és amit csinálsz, légy büszke rá és legyen tartásod, ne az anyagiakon járjon az eszed.
2023. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

Kétfajta módon ismerkednek a fiatalok.


Vagy van lehetőséged normálisan megismerni a másikat, összebarátkozni, megszeretni és akkor a kevésbé jó tulajdonságai mellett is elfogadod és lekezdesz hozzá vonzódni, vagy egy-két nap alatt kell elhitetned magadról, mint egy vizsgán, hogy jó pasi lennél.


Alapból azt mondanám, hogy egész nagy esélyed van, mert sok körülötted a lány, de egyetem alatt nem jött össze párkapcsolat? Mert akkor sajnos hátrány lesz elég keményen a szakmád is.


Viszont jó hír, hogy nagy valószínűséggel úgysem tanár leszel, hanem multinál fogsz dolgozni (a tanárok 5%-a 30 év alatti, 50% 50 év fölötti), szóval akkor viszont nem fog számítani.

2023. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
ÉN a kérdést sem értem. Nyelvszakos magántanárként sz*rrá keresheted magad, kérdező.
2023. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
43%

Semennyire. Tapasztalatból írom, mivel én is büfé diplomás vagyok amilyennek te is tanulsz, és tudom hogy a nők felnőtt (értsd: egyetem utáni) korban magasról tesznek a papírra, hanem csak a lóvé érdekli őket.

Egy jó szakmunkásként többre mennél sokkal.

2023. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%
Ja bocs, a kérdésedre válaszolva: Nagyon is jogosak az aggályaid.
2023. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Én se nagyon értem. Angol-német magántanárként az ember nem járhat rosszul anyagilag.

Nyilván megterhelőbb, mint valami általános iskolában éhbérért tanítani makogni a gyerekeket, akik négy év után se tudnak bemutatkozni az adott nyelven.

2023. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Mi van? Szarrá keresheti magát nyelvtanárként? Az gyakorlatilag diákmunka. Diákokkal versenyezhet majd bérekben.

Napi 8 MINŐSÉGI magánórát kellene tartania, hogy megkeresse az átlagbért!

2023. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!