Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan legyek túl a szerelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek túl a szerelmi csalódáson, ha már két éve történt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anno randiztam egy férfival, már régóta ismertük egymást, de évekig nem volt köztünk semmi mert vagy neki, vagy nekem volt kapcsolatom azt megelőzően. Mikor végre oda jutott a dolog, hogy végre egyedülálló volt mind a kettőnk, akkor kezdünk randizni.

Mindenesetre nem tartott sokáig, 2 hónap után egyszer csak ghostingolt, és nagyon nehezen értem el, amikor nagynehezen kinyögte, hogy meggondolta magát és nem akarja ezt.

Normális magyarázatot sosem kaptam erre, nagyon rosszul esett, mert tényleg nagyon szerettem őt is, és akkor már régóta lógott a levegőben az is hogy köztünk legyen valami. Szóval mai napig nem tudom mi oka volt erre, nem is lényeges.

Aztán pár hónappal később volt egy másik férfi akivel ismerkedtem, valószínűleg csak az első csalódás után akartam gyorsan kötődni valakihez, de hasonló vége lett azzal a különbséggel, hogy ő korrekt volt es megmondta hogy azért nem folytatjuk mert több vasat tartott a tűzbe és nem mellettem döntött.

Ez után elhatároztam nekem erre nincs mégegyszer szükségem, hogy egy ideig nagyon is jól elvoltam egyedül. Főleg mivel akkor kb egy éve voltam szingli egy 5 éves kapcsolat után, és tényleg élveztem hogy független lehetek.

Ez után viszont annyira bezárkóztam, hogy egyáltalán nem tudok nyitni mások fele. Randizni sem járok, és még ha meg is ismerek valakit aki szimptikus, képtelen vagyok romantikus érzelmeket táplálni iránta, és nem tudok megnyílni vagy bízni.

Viszont így, hogy három éve egyedül vagyok, és két éve történt ez a két eset, már azt érzem hogy magányos vagyok, és szeretnék ezen változtatni. De annyira szorongom attól, hogy megint így járok, hogy meg se merem próbálni.



2023. máj. 23. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Boldog örök magànyt.
2023. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát figyelj, tudom hogy mindenki ezt írja De azért vannak a szakemberek, a pszichológusok, hogy segítsenek túllépni az ilyeneken. Aztán nem darálod így be 2 évedet, meg nem engeded hogy maga alá temessen az egész és e miatt szorongj. Valószínűleg mélyebbre kell ásni mint aez a kettő randipartner, de így ismeretlenül nagyon hasznos tanáccsal nem hiszem hogy tudunk szolgálni.

Én általában úgy segítem át magamat a nehezebb időszakokon hogy naplót vezetek, amiben megpróbálom szételemezni a múlt történéseit és nagyon sokat beszélgetek barátokkal vagy olyannal akiben megbízom.

Fejlesztened kell az önbizalmadat és azért mert volt kettő randi partnered még nem úgy gondolni hogy nem lesz soha senki normális.


Az egyik ghostingolt.. tehát nekem ez már eleve red flag, ezzel úgysem lett volna normális kapcsolatot, mert szerintem egy értelmes ember nem ghostingol senkit. Az ilyenek nél már alapvetően kommunikáció beli problémák vannak. A másik meg több vasat tart a tűzben... Hát istenem, most ez normális? Ne hagyd hogy két ilyen ember definiálja A te értékedet.


Ezek sajnos a mai digitális világ jelenségei és nehéz randizni de szerintem ne add fel és tényleg menj el pszichológushoz vagy írj naplót.

2023. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Énis most jàrok 2 évnél kb.. szerintem az idő hozza csak helyre,mint sok màs dolgot
2023. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tervben van amúgy pszichológus felkeresése, csak jelenleg nem engedhetem meg magamnak, és várólistán is vagyok ott, ahova jelentkeztem.
2023. máj. 23. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Így vagyok én is pasiba, hasonlóan jártam én is, meg már én közel vagyok a 30-hoz, szóval nekem kapufa.
2023. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2-essel, valamiért ez neked mélyebbre ment, mint kellett volna, aminek lehetnek gyerekkori traumák a hátterében. Ezt jó pszichológussal feltárni, helyretenni.
2023. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak én látom nagyon rózsaszínben a világot, de szerintem ha olyannal találkoznál, akivel azt érzed, hogy minden rendben van, akkor tudnál bízni. Én legalábbis nagyon bizalmatlan vagyok, de mégis volt olyan, akivel egyszer csak varázsütésre kialakult valami nagyon mély, bizalmon alakuló kapcsolat. Nincs happy end, nem húzta a labamra az üvegcipellőt, ma már nem vagyunk egy pár (neki van új párja) de a bizalom nem veszett el. A pszichológus jó ötlet, ha teheted, kérj segítséget!
2023. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!