Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A gyermeküket egyedül nevelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermeküket egyedül nevelő nők egy része mire fel panaszkodik?

Figyelt kérdés

Náluk azt tapasztaltam, hogy miközben rendkívül válogatósak párkeresésben, mégis panaszkodnak, hogy "ők szegények" egyedül "kénytelenek" nevelni jó ideje már a gyermeküket, és "de nehezen" találnak párt maguknak...


Sok ilyen nőtől azt halllom, hogy szerintük ők "nem kellenek senkinek, mert már van gyerekük"... Hát ez egy nagy marhaság. Ponthogy ezen nők, akik ilyen helyzetben vannak és panaszkodnak, ponthogy ők a válogasak.


Pedig a többségük még gyerektartást is kap!! Tehát nem kellene játszania annyira annak a szempontjuknak, hogy a leendő új párjuk hogyan áll anyagilag.


Nem panaszból mondom, hanem a kérdésem szempontjából, h a nők túlnyomrú részét meg NEM a lelki, sem intellektuális értékek érdeklik jobban (bár egyeseket szerencsére az is), hanem elsősorban a férfiak anyagi helyzete, messzemenően, és ebbe beleértem a gyermektelen nőket is.


Tehát mit akarnak a gyereküket egyedül nevelő nők mégis? Egy kis része korrektül, következetesen jár el, gondolom, de én a többségükről beszélek. Szóval mire fel panaszkodnak, h "jaj nem találok új párt magamnak régóta", ha egyszer gyerektartást is kapnak (legalábbis többségük), tehát nem kéne egetverő szempontnak lenni a leendő új pár anyagi helyzete, valamint a férfiak lelki értéke és intellektusa nem igazán szempont a nők többsége számára, a gyermeküket egyedül nevelők többségének sem.


Hát akkor miért panaszkodnak, hogy nincs új párjuk régóta...?? Ők maguk löknek el maguktól minden remek, leendő férfit! (Persze a rosszindulatú, hanyag stb férfit is ellökik, na de ez a megoldás vajon, hogy ellükni mindenkit saját maguktól, anyerő, remek férit is, csak mert így a károsat is sikerül ezáltal távol tartaniuk önmaguktól??)


-


Az átlagos kinézetű új férfi pár nem kell nekik... a tinilánynak se kell, nekem minek kéne, nem igaz??


... a jóindulatú, mély érzésű, segítőkész férfi szintén nem kell nekik (mert "unalmas", blabla, stb, de ha bántja a nőt egy férfi, felhúzzák az orrukat persze a nők, mert nekik az se jó, ami utóbit bár megértem, de akkor a jószándékú miért egyenlő nekik az unalmassal eleve??),


az értelmes férfi sem kell nekik (mert nem értik meg őket?),


az se kell nekik, aki értelmes és mély érzelmű, jóindualtú férfi egyszemélyben.


De ha gyermekszerető az se jó nekik, mert "az ezer százalék, hogy pedofil"... (Ami persze egy szokásos női paranoia a nők egy részénél, mert bár léteznek pedók, de csupán kis hányada a férfiaknak pedó, és kis hányada csupán gyermekmolesztáló, vagy a kettő egyszerre. A férfiak túlnyomó része egyik se e kettő közül.)


Akkor ki kell nekik?? A pénzes pasi, mint a gyermektelen nők többségének?? Amikor kétségbe van sokuk esve,hogy "jaj mi lesz velünk, meg a gyereknek is kell apa, meg nekem is pár, meg de nehéz egyedül nevelni fizikailag, lelkileg egy gyermeket, pláne 2-3 gyereket"... (Mondom, tarsuk szem előtt, h többsége ezen nőknek kap gyerektartást az exüktől!!)


Akkor még nekiállnak válogatni...??? És csodálkoznak, meg panaszkodnak, h évekig nem lelnek új párra???


Magyarázza már el nekem ezt valaki ennek okát, megkérem...


És nem a kivételekre gondolok, mondom mégegyszer. Tehát kérdésemben nem jutnék előbre, ha azt akarná fejtegetni egy nő itt, hogy "hát én nem tudom, a legtöbb nő miért ilyen, én nem ilyen nő vagyok". Tehát hagyjuk most a kivételek esetét. Persze ők is írhatnak, de ne a saját kivételes, nem anyagias stb mivoltukról, mert azáltal nem jutok előbbre a kérdésem kapcsán. Hanem a nők többsége kapcsán kérnék meglátást, h mi az oka a fent vázolt önellentmondásuknak.



2016. jan. 24. 15:50
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

* tartsuk, előbbre, stb

Elnézést, kissé bajos a billentyűzetem.

2016. jan. 24. 15:55
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak, akik csak papíron kapják azt a gyerektartást, de a gyerek apja már régóta tartozik vele, gyerekneveléshez nem csak pénz kell, de nyilván az is szükséges. Egy volt osztálytársnőm pl. anno azért panaszkodott, mert az apa nem is kíváncsi a gyerekére, lelépett, nem is látogatja, a gyereknek nyilván fontos lenne. Én megértem, hogy válogat, még ha naivan is ment bele fiatalon abba a házasságba, és egyedül hagyták a gyerekkel, de következőre már azért megbízhatóbb társat szeretne. Remélem, megtalálta a megfelelőt.


Biztos vannak olyanok is, akik csak le akarják húzni az exet utolsó fillérig, és a következőt is fejőstehénnek akarják nézni, de van, akinek van alapja arra, hogy válogasson és ne legyen mindegy, kivel jön össze, ha levonta a tanulságot a korábbi esetből.

2016. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekem még nincs, de minél idősebb vagyok, annál válogatósabb. Amit húszévesen tolerál az ember, az harmincévesen már válóok.

Plusz nem látom be, egy gyerek miatt miért kellene az embernek megalkudni. A megalkuvásból született kapcsolatok boldogtalanok és/vagy válással végződnek. Akkor meg mi szükség rájuk?

2016. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló, én megértem, amiket ecsetelsz, de nem igazán a kérdésemben szereplő problematikához tartozik, hacsak nem az a vonatkozás, hogy nagyon óvatos lehet sok nő, akinek gyereke van, nehogy az új párjuk is olyan felelőtlen legyen, mint a régi - ez utóbbi tényezőt megértem, h megemlítetted és köszönöm neked, de a többi, melyeket említesz, nem válasz a kérdésemre, pedig kiemeltem, hogy kérlek titeket: NE a kivételekre támaszkodjatok,

mert nem a kivételeket furcsálom e szempontól.


Valamint ismétlem: elsősorban a MIÉRTekre keresem a választ.


Kedves következő, idézlek:


"Gyerekem még nincs, de minél idősebb vagyok, annál válogatósabb."


Hm, ez érdekes, bár van ilyen is, de evvel se jutok előbre a kérdésemben. (Egyébként a tinilányok többsége nagyon válogatós, de főleg külsőre, majd 20-50 évesen szintén nagyon válogatós a nők többsége, de már inkább, ahogy tapasztalom, anyagi szempontból.)


"Plusz nem látom be, egy gyerek miatt miért kellene az embernek megalkudni."


Oké, ezt a szempontot, látod, már megértem.


Na de tudod mi lepődök meg igazán? Hogy általában minél több gyereket nevel egyedül egy nő, a többségük annál inkább panaszkodik, hogy "jaj de nehéz neki, jaj évek óta nem kel ő a férfiaknak", pedig lenne új pár jelölt férfi bőven!!


Tehát szó nincs arról ilyenkor általában, hogy ő nem kell a pasiknak, hanem neki nem kellenek a pasik (csak a pénzes pasi), mégis fordítva hiszi = állítja be a helyzetet!


Tehát oké, amit írsz, h egy gyerek esetén még válogatós lehet egy nő.... Na de 2-3 gyerekkel is?? Persze, nyilván kishíján beleszakad a gyermeknevelésbe, egyedül nehezebb 2-3 gyereket nevelni, mint egyetlen gyermeket... De akkor mire fel válogat annyira, oly sok ilyen nő??

2016. jan. 24. 16:11
 5/47 A kérdező kommentje:
Egyébként felpontoztalak titeket, mert találtam a hozzászólásotokban választ is a kérdésem miért-jeire. Köszönöm.
2016. jan. 24. 16:14
 6/47 anonim ***** válasza:
82%

Én azért sokukat megértem. Az általam ismert elvált, gyerekes nők nagy része átlagos, átlag fizetéssel rendelkező, az elején kedvesnek, rendesnek tűnő férfit választott, akik annyira akarták a babát házasságkötés után! Aztán, mikor már ott volt a baba, megunták a hozzá tartozó nehézségeket, hogy sok a gond vele, anyagilag is nehezebb, a szabadidő is kevés, aztán szépen megpattantak, a gyerektartás meg zsenánt nekik. Nem egy le is mondott a saját gyerekéről, csak hogy ne kelljen fizetni.


Én speciel áldom a józan eszem, hogy az első nagy szerelmemtől nem lett gyerekem. Ő sem volt gazdag, alkalmi munkákból tengette magát, csak én dolgoztam. Alacsony volt, kövérkés, mikor először megláttam, nem is tetszett. Lelkileg fogott meg, mert egy erős, ugyanakkor érzelmes, törődő, ragaszkodó, kedves, vicces, udvarias férfinak tűnt, akivel egy hullámhosszon voltunk. Aztán mégis megunta a kötöttséget, már az sok volt neki, hogy együtt lakjon valakivel. Csakhogy ez jóval az összeköltözés után derült ki. Szerencse, hogy nem lett baba, pedig beszéltünk róla (mondjuk tőle gyerektartást sem kaptam volna).


Másfelől a gyerektartásról:

Az a gyereknek jár, nem anyunak és nem is akkora összeg, hogy dőzsölni lehessen belőle.


Én inkább azt tapasztalom, hogy aki elvált már egyszer, az általában nehezebben bízik, ezért nehezebben is talál párt. A "választék" is kisebb már természetesen, nem mindenki neveli szívesen más gyerekét.

2016. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%

Én is messze vagyok még a gyerekvállalástól, de elváltak a szüleim: a gyerektartás rám 11 ezer forint volt havonta (ez 3 éve volt utoljára, nem 30 éve).

A mostohám 11 éves koromtól molesztált, mondjuk igaz, hogy az én anyámnál ez nem is volt kizáró ok.

Mikor összejöttek nem volt munkája a mostohámnak, azóta se sok, viszont lett 4 hitel az évek során.


Egyébként az itt leírt férfi tapasztalatok alapján pont az van, hogy állítólag az anyák akaszkodnak mindenkire rá, legalábbis sok ilyet olvasni.

Attól még hogy anyák nem kötelező az első férfira rávetni magukat, ahogy a férfiaknak sem.

2016. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
70%

Te még nagyon fiatal és/vagy tapasztalatlan lehetsz. Főleg a gyereknevelés terén. Ketten sem könnyű, egyedül nagyon nehéz eleve. A férfiak nagy részének teher, ha már van gyerek. Minimum alkalmazkodni kell hozzá, az első pillanattól. Egy normális nő pedig mindig is úgy keres párt, hogy a gyerek szempontjai is sokat nyomnak a latba.

De ezt nem fogod érteni, mert nem vagy anya...

2016. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a miértre az lehet a válasz, hogy egyszerűen sok olyan ember van, akinek alapból főképp a külsőségek, vagy a pénz számít. Ők nem változnak meg pusztán attól, hogy gyerekük születik.
2016. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, kérdező, az a baj, hogy amíg nem ismersz senkit alaposan, addig nem ítélkezhetsz, hiszen nem tudod, mi váltotta ki nálad azt, ami most van, az érzések, a válogatás. Vannak dolgok, amikről az ember csak egy szűk körnek mesél, akikben megbízik, és nekik sem biztos, hogy szívesen, csak ki akarja adni magából, nem mindenki olyan, hogy képes bárkinek panaszkodni. Másoknak inkább kicsit szépít, óvatosabb, főleg, ha ismerkedik, ne egyből azt szűrjék le, hogy ez egy problémás ember, és menekülőre fogják már az elején.


Ha ezt az ismerősömet nem ismerném eléggé, én is mondhatnám, hogy mire föl panaszkodik, de így, hogy jobban ismerem a sztorit, neki adok igazat, hiszen van alapja, csak nem veri nagy dobra. És ezzel szerintem sokan vannak így (és vagyunk így akár más téren is).


Szerintem akikről te írsz, az ha igazán mélyen belelátnánk, leszűkíthető egy adott körre, de nem a többségre.


Aki egyszer megégette magát (főleg, ha gyereke is van és fontos neki), az körültekintőbbé, gyanakvóbbá és óvatosabbá válik.


Van egy nő a lépcsőházunkban, már unokája is van, nem tudom, hogy nyugdíjas-e már, de minden esetre közel van hozzá, de nagyon jól tartja magát, megjárta már pár pasival az életben, kívülálló könnyen ítélkezne fölötte, nekem viszont mesélt, és azt mondta, hogy ő él inkább külön, de pasival még egyszer össze nem költözik, akkor sem, ha kapcsolatban vannak.

2016. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!