Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Értelmesebb lányok, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmesebb lányok, miért adjátok fel magatokat?

Figyelt kérdés

Értelmes lány: intelligens és/vagy művelt és/vagy gondolkodó, elmélyülős típus.


Azt tapasztalom, hogy nálatok párválasztásnál a nyers vonzalom végül felülírja azt az általatok is sokszor hangoztatott elvet, hogy a ti párotok is legyen legalább valamennyire hasonló hozzátok szellemi szinten vagy műveltségben, ami alapja a jó és tartalmas beszélgetésnek is, illetve ami miatt (is) felnézhettek a férfira. Azt azért csak állíthatom, hogy a hasonlónak a hasonló szinten álló emberrel érdemes összejönnie.

Sokszor tapasztaltam már (nemcsak az én személyes ismerkedésem során!), hogy pl. egy bölcsészeti téren művelt és intelligens lány összejött egy szellemileg más térfelen vagy lejjebb álló pasival, sokszor aki 15-20 évvel idősebb nála. Tudom, ez semmi, én sem ezen rágódom annyit.

Amit viszont igazán nem tudok megemészteni, az a következő példa (és még jellemzően sok ilyen eset van). Ismertem egy lányt (23 év körül), aki rendkívül okos, tanult, szellemileg igényes volt. Mindig élvezetes volt vele beszélgetni komplexebb témákról. Ő meg is mondta nekem, hogy kizáró ok nála, ha egy férfi nem üti meg a szintjét (és ezt az iskolai végzettségben is elvárja). Erre mi történt? Jó volt a pasi (vonzó), akivel találkozott (de a találkozó előtt nem volt szimpatikus neki, tehát csak nyers vonzalommal nyerte meg), és simán összejött vele. Tartós kapcsolatra! És mi derült ki róla? Alacsonyabb iskolai végzettsége volt, ami a lánynál kizáró ok volt régebben.

Aztán jött, ami kiverte a biztosítékot nálam. A lánynak igenis volt sok oka az önbecsülésére és arra, hogy egyenrangú félként kezeljék. Az eszessége, tanultsága, önálló gondolkodása arra vitte, hogy legyen egy kicsit "feminista" beállítottságú, erősen ragaszkodjon hozzá, hogy egy nő semmiképp nem alsóbbrendű vagy alárendeltje a férfinak. Erre mit tapasztalok? A pasija, akiről imént szó volt, korlátozza és ellenőrzi az ő tevékenységét (ellenőrzi, mit csinál, kivel beszélhet, kinek a közelében lehet, kivel hány órát tölthet el). Megalázó helyzetbe is került emiatt, de mégis az a fontos neki, hogy ne veszítse el a pasit. Komolyan, ekkora önfeladást megér egy értelmesebb lánynak a nyers vonzalom?


Miért nem jó és miért nem értékelitek, ha valaki hasonló területen, de legalább egyáltalán valamiben műveltebb, vagy csak eszesebb a pasi? Én férfiként nagyon tudom értékelni, ha egy lány hasonló területen képzett és jókat tudunk beszélgetni, ami fontos ahhoz, hogy ne csak szexpartnerek legyünk. És ha valaki egyben szellemi társatok is, az miért zárja ki, hogy tudjatok szexelni? Nem értek a női szexuálpszichológiához, de valaki elmagyarázhatná nekem, hogy az okos lányok miért a primitív férfiakkal állnak össze? Akik sokszor meg is verik őket (pl. orvostanhallgató lányt is jól elvert egyszer a kocsijában a primkó pasija).


Hogy egy egyszerű okot mondjak: ha egy lány szeret operába járni, mert ilyen területen művelt, akkor majd a rocker DJ pasijával fog operába járni, vagy mi? A pasi természetesen mindent megtesz a szexért, de nem igaz, hogy nem veszik észre ezek a lányok, hogy problémás az egész... legalább az nem elég problémás, hogy a nőt személyi szabadságában korlátozza a pasija? Ja igen, a nyers vonzalom visz mindent ugyebár... És ezért önmagatokat is feladjátok mint nőt, mint értelmiségit és mint embert is (személyi szabadságvesztés).



2016. júl. 18. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Ne próbálj értelmet keresni a lányokban. Irracionális ösztönlények, semmi több.
2016. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

3-4 lány alapján ne általánosíts.


N.

2016. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

A fiúk/férfiak is áldozatul esnek a érzelmeiknek, nem kell ezt misztifikálni.


Egyszerűen az érzelem felülírja az értelmet. Kivédhetetlen.

2016. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

A nőket a hormonrendszerük irányítja, aki arra tud hatni az kapja meg őket :-P


(De elárulom, hogy rock/metál zenét hallgatok, főleg Iron Maiden a kedvenc, de voltam már Metallica és AC/DC koncerten is ... egyedül, magamtól is elmegyek operába, mert szeretem és a komolyzenei műveltségem átlag feletti. Szóval azért mert hosszú a hajam és rockeresen öltözöm még ne ítélj meg :-P )

2016. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez az állatias vonzódásos dolog az, amit sose fogok megérteni. Még az is lehet, hogy belőlem hiányzik. Sose érzelgősködtem magam nyomasztó drámákba.


24/F

2016. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pont egy olyan nő vagyok, amilyenről írsz. Van bőven hozzáfűznivalóm, tapasztalatom az általad felvázolt témában.


Először is, a végzettség nem feltétlenül mutatja az intelligenciát vagy a műveltséget. A családomban mindenki diplomás, idegen nyelveket beszélő ember, és mindegyikük kiváló szakember a területen, amit választott, amiből diplomázott. Tehát bőven van okuk büszkének lenni magukra, kiváltságosnak érezni magukat, mégsem néznek le senkit, aki nem diplomás, nem ítélkeznek. És engem is így neveltek.


Életem első kapcsolata egy olyan sráccal volt, akinek még érettségije sem volt, nemhogy diplomája. Intelligens volt, sok témához hozzá tudott szólni, mindenről volt véleménye. De pár hónap után előjöttek az undorító frusztrációi, és testileg sem vonzódtam hozzá (tehát a "nyers vonzalom" sem játszott). Akkoriban még nem jártam egyetemre, érettségi után kihagytam egy évet, és pont akkor jelentkeztem, amikor együtt voltunk. Le akart beszélni róla, fröcsögött az oktatásra és a diplomásokra. Utána pedig a családomra is elkezdett szemétségeket mondani, odáig fajult a dolog, hogy még ő nézett le minket, mert "nem tudjuk mi az igazi munka". Ennek a kapcsolatnak viszonylag gyorsan vége lett, és akkor megfogadtam, hogy ezt soha többé nem tűröm el. Még ha olyan barátom is lesz, aki nem diplomás, engem ne húzzon vissza, és fogadjon el. A szellemi partnerségre és fizikai vonzalomra irányuló igényeim pedig 100x-osára nőttek.


Azóta lediplomáztam alapképzésen, és van ismét párkapcsolatom. Ő egy szintén diplomás, intelligens, művelt srác, akivel közösek az érdeklődési köreink is, FIATALABB nálam, és a fizikai vonzalom is működik, tökéletes vele a szex. Egy cseppet sem kell feladom magam, nem turkál a személyes dolgaimban, nem korlátoz, nem ellenőrizget, nem agresszív. Nem mondom, hogy tökéletes a kapcsolat, de ilyen kirívó problémák nincsenek.


Én sem értem, hogy egyesek miért adják fel magukat újra és újra, akár nők, akár férfiak. Ugyanis férfiaknál is van olyan, hogy papucsként viselkednek egy buta liba mellett.

Remélem egyszer megelégelik, és tanulnak belőle, és választanak maguk mellé olyan párt, aki szellemileg is partner (akár diplomás, akár nem).


P.S.: Rock/metal zenét hallgatok, és ennek köze nincs szerintem a műveltséghez, értelemhez. :P Az utolsó bekezdésben pedig úgy taglaltad, mintha értelmes emberek operába járnának, a surmó alulképzettek pedig rockerek.

2016. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2%
#2: Ó, igen, a "mindenki kivétel" című műsor...
2016. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

"Azt tapasztalom, hogy nálatok párválasztásnál a nyers vonzalom végül felülírja azt az általatok is sokszor hangoztatott elvet, hogy a ti párotok is legyen legalább valamennyire hasonló hozzátok szellemi szinten vagy műveltségben"

Le is írtad a választ. Előadnak érzelemmentesen egy pozitívnak tűnő képet a leendő pasiról, amiről tudják, hogy a környezet is tapsikol hozzá. Aztán, amikor valaki jön, akit tényleg férfiasnak találnak, az előadott dolgoktól függetlenül, az egész megy a kukába, mert beindultak a hormonok. Ilyen tekintetben sok nő a tinik szintjén megragad.

Ez van, sok nőnél van ilyesmi. Én is ismertem olyat, aki előadta, hogy csak idősebb pasival hajlandó járni, 5 évvel volt nálam idősebb. 3 hónap múlva mégis összejöttünk...

Azt vettem észre, hogy az intelligens lányok felénél ez a dolog áll, a másik fele azért tartja magát, mint a #6-os válaszoló.

2016. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mások azon rugóznak, hogy a nők miért csak magas végzettség férfit akarnak maguk mellé, diplomás lány miért nem áll szóba a melóssal, stb. NAGYON nehéz megfelelni nektek! Legyen intelligens a nő, de azért ne nagyon (mert akkor már férfi, haha...), legyen művelt, olvasott, önálló, független nő, aki persze családban gondolkodik egy férfi mellett, aki ne legyen átlag feletti, de azért nehogy nagyon maga alá válasszon a nő, mert akkor igénytelen. MINDEN MINDIG problémás, tudod, mint a nyuszikánál, ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az a baj, ne adja fel magát a nő, de mindenkinek adjon esélyt, mert különben válogatós és mire fel...

Mellesleg, nálam ritkán próbálkozik olyan, aki "szellemi társam", valószínűleg a "szintem" már mind kapcsolatban van, vagy egyáltalán nem is próbálkozik... Vagy ha mégis odajön egy értelmesebb, akkor is amint elmondom, hogy milyen szakon fogok végezni, látom az arcukon a meglepetést, mintha arra gondolnának, hogy ezt ők nem szeretnék megugrani, inkább lennék pénztáros a tesco-ban vagy valami hasonló. Ne legyenek illúzióid, a férfiak többsége tart az értelmes, tanultabb nőktől, még akkor is, ha maga is diplomás mondjuk... Tehát abból válogathat az ember, ami van, ráadásul ebből muszáj, mert 30 fölött ha az ember lánya egyedül van, már érik, hogy selejtnek nézik, aki nem véletlenül nem kellett senkinek.

2016. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy az idősebb bunkó típus is tud egy csomó mindent: 1 életképes utódokat létrehozni, 2 segít ellátni az utódokat kajával és szállással, minden családjára támadó vagy közeledő lényt miszlikbeszaggat. Az hogy nem igazán értékeli Hacsaturian-t az a fentiekhez képest mellékes.
2016. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!