Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanult/sikeres emberek (különösen a nők) miért nézik le az egyszeri melós (vagy előnytelen külsejű) férfiakat?

Figyelt kérdés
Lehet haragudni rám, de sajnos általánosítani fogok, mert rengeteg ilyen példát láttam már, főleg nőktől (inkább az ő szemszögükből vizsgálnám a dolgot, de inkább zárójelbe tettem), hogy ha diplomások, egy jó munkahelyen dolgoznak és csinosak is, akkor hihetetlen erőltetett módon képesek végigmérni egy-egy melós, vézna srácot. Többször volt már rá példa, ahogy láttam, hogy egy csaj látványosan megvető módon bámulta a kocsiból (rendszerint Audi, BMW) a melós férfiakat/srácokat, hogy még nekem volt kínos (egyetemista vagyok egyébként és busszal közlekedek). Honnan tudja, hogy esetleg nem-e korán meghalt egy szülője ezért kénytelen dolgozni és eltartani a családot vagy nincsenek meg a lehetőségei/képességei, hogy diplomát szerezzen. De ez számtalan szituációban előfordul és nem véletlenül tettem zárójelbe az előnytelen külsőt, mert nemcsak az egzisztencia, de a kinézet szempontjából is megfigyelhető. Egy nagy multinacionális vállalatnál szoktam dolgozni gyakornokként és a szép csajok/nők sokszor olyan stílusban mennek el az átlag alatti (de sokszor átlagos) srácok mellett, mintha földi istennőnek képzelnék magukat. Ha nagy a tömeg, jön veled szembe és még neked kell kikerülni, mert az egója miatt nem lenne hajlandó észrevenni téged és inkább levállalna, miközben rád sem bagóz (persze utána úgyis te lennék a vak lúzer). Persze ha szembefutna vele egy 190-es latin kinézetű alfahím, akkor egyből menne a szemezés és a megszeppent, érzelgős viselkedés. És ez nem belemagyarázás, mert több embernek is hasonló a véleménye és már többször szemtanúja voltam ilyen komikus szappanoperába illő ripacs jelenetnek. Még egyszer hangsúlyozom, senkit nem szeretnék megsérteni és nem is általánosítanék, ha nem ezt tapasztalnám a marketinges/pénzügyes stb. jellemzően gazdasági szakon tanuló vagy már végzett, tipikus magas, karcsú, hosszú/vékony lábú vonzó csajoktól/nőktől. Azért ebbe a kategóriába tettem, mert inkább férfi-nő kapcsolat szempontjából közelíteném meg a dolgot (kérdésleírás 2. fele), nem pedig a jellemből kiindulva. Kérlek benneteket, hogy részletesen írjátok le a véleményeiteket, mert kíváncsi vagyok rájuk, ill. azt is, hogy van-e nektek ehhez hasonló negatív élményeitek, akár a csajoktól is kérdezve.

2016. szept. 22. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
A nőkben alapból van megvetés a férfinem sok képviselője iránt...
2016. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Egy dolgot nem értek...

Mi a francért érdekel téged, hogy mit gondolnak rólad ezek a nők? Miért érdekel az ilyen nők véleménye? Ezt sose értettem...

2016. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Kényelmes kis luxus csitrik ezek, magukat hatalmasnak tartják, mert fúú de jó alakuk van, de belül mi van? Egy majom inteligensebb. Ez csak a felszin, képmutató, és sajnos a nép ezeket isteniti. H jaj megvan mindene, de önsajnálkozik kér még valamit sajnáljuk meg adjuk meg neki amit akar ezzel hátha kedvébe járunk, aki nem ajnározik, vagy nyalja a seggüket az nő gyülölő, azt utálni kell, meg kell kövezni.
2016. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2: Tudod miért? Mert k***a szívfájdító érzés, amikor szó szerint azzal szembesülsz és egyértelműen látod, hogy az egyébként szép és igényes (nem plázacica, mert diplomás és intelligens) csaj 15 méterre előtted semmibe vesz és lenéz, mintha csak egy lennél a sok irodista rabszolga közül, aztán belép a képbe a 190 centis álomszép és sportos Alejandro - aki mellesleg a kollégád - hozzá meg úgy viszonyul, mintha a cégvezető és megtestesült boldogságforrás lenne. És ez iszonyatosan haza tudja vágni az önbizalmadat, mert nap, mint nap szembesülsz vele. Még egy szimpla kezdeményezés visszautasítása is "kellemesebb", mert azt egyszer éled át és tudod, hogy nem vagy elég. A legrosszabb mégis az, hogy teljesen normálisnak/szendének/barátságosnak tűnő, de legalább átlagos kinézetű csajoknál is észrevehető ez a viselkedés.
2016. szept. 22. 22:44
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem vitatom a meglátásaidat. De a magam szemszögéből két dolog biztos. Az egyik az, hogy az ilyen típusú lányok általában eleve úgy közlekednek, hogy mindenkinek ki kell kerülni őket, mert mennek, mint a tank. Ha elég határozottan mész, akkor persze odébbállnak, vagy ha nem, akkor készülsz arra, hogy a következő másodpercben fogod leverni a retiküljét a válladdal. Amúgy egy teljesen átlagosan öltözködő harminc éves nő vagyok, de a lényeg, hogy nem látszik rajtam, hogy milyen jellegű munkát végzek vagy milyen iskoláim vannak.

A másik, hogy az emberek úgy általában szeretnek látszat alapján ítélni. Ez ad nekik biztonságot, komfortzónán belül maradnak.

2016. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

#4

De ki a francot érdekel, hogy lenéz? Az az ő gyengesége, nem a te hibád. Miért akarnál bármit is egy ilyen nőtől? Én örülök neki, hogy legalább nyílt lapokkal játszik, és az elején kiderül, hogy valójában milyen ember is. Kit érdekelnek az ilyen nők? De komolyan... Szarni kell rájuk nagy ívben. Amúgy tudom, hogy csak irigykedsz rájuk. A testüket akarnád, és bánt, hogy sose kaphatod meg. Te is ugyanolyan felszínes vagy, mint ők, mert velük foglalkoznál, nem azzal, aki mondjuk normális és megérdemelné a szereteted és a figyelmed.

2016. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
#6: Oké, oké, mindig az van, hogy nem kell velük foglalkozni. De szinte csak felszínes lányt ismerek.
2016. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#4: Utolsó mondathoz még van egy "élményem". Néhány hete ismertem meg egy ilyen tipikus szolidnak/normálisnak mondható (barna, egyenes haj, semmi extrém cucc és dekoltázs, csak normális megjelenés) alacsony, kissé molett csajt. Többször összefutottunk és beszélgettünk ott a cégnél, de valahányszor egy nálam sokkal sportosabb/jóképűbb kollégámmal volt együtt és össze futottam velük, hogy esetleg beszélgessünk, kávézzunk (mindkettejüket jól ismerem), mindig másként viszonyult hozzám és úgy viselkedett, mintha nem is akarná a társaságomat. Ezek az esetek rendszeressé váltak és azóta inkább nem is közelítek hozzá.
2016. szept. 22. 22:56
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Én nő vagyok és talán sikeresnek is nevezhetem magam, akinek sosem volt gond azzal, hogy társat találjon, de sosem néztem le valakit azért, mert nem a legújabb autóval járt, vagy nem öltönyt hordott 0-24-ben.


Szerintem az a legfontosabb, hogy ápolt, igényes legyen valaki és persze lehessen vele intelligensen beszélgetni, legyen humora, ami nem egyenlő azzal, hogy hány diplomája van.

Sok esetben a férfiak nem szeretik, ha egy nő pl. többet keres náluk, amit valahol meg is tudok érteni, hogy férfiként ez frusztráló lehet. Az én tapasztalatom az, hogy ha ilyen kapcsolatba voltam, akkor egy idő után azért kezd ki engem a másik, mert sokminden frusztrálja, amin én nem tudok segíteni.Jönnek az úgyis találsz jobbat és én nem vagyok neked elég jó és hasonló mondatok, ezek pedig kicsinálnak bármilyen kapcsolatot, ahol nincs hatalmas nagy szerelem, de még talán azt is, ahol szerelmesek egymásba. Azok a nők akik pedig kimondottan arra hajtanak, hogy autó meg pénz meg csilli-villi pasi az egy teljesen más alfaja a nőnek, akit nem is neveznék nőnek.

Mindenki szereti a szép dolgokat és szép embereket, de akinél ezek a külsőségek az elsődlegesek az eléggé felszínes. Nem úgy választunk vagyis én nem úgy választok barátokat sem, hogy mennyit keres vagy mivel foglalkozik, hanem az alapján, amilyen belül. Az ápoltság az alap minden esetben és ezt sokan összekeverik a márkás ruhákkal és a pénzzel. Ennek nincs köze a pénzhez, ahogy annak sincs, hogy valaki milyen ember.

2016. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

#7

Két dolog, hogy hogy te milyen lányokat ismersz és hogy milyenek vannak.

2016. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!