Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan adhatnám lejjebb az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adhatnám lejjebb az igényeimet, és lazulhatnék el a közegben?

Figyelt kérdés

20 éves fiatal férfi vagyok, a baráti körömben sokan helyesnek, ápoltnak és igényesnek tartanak, viszont sajnos még nem sikerült párt találnom magam mellé. Szerencsére mindig számíthatok a szüleimre és a barátaimra is, az ő véleményük az volt, hogy túlságosan magasra tettem a mércét, és túl feszülten, komolyan élek. A lelkem mélyén éreztem, hogy igazuk van, ezért elmentem egy pszichológushoz, hogy kikérjem egy olyan ember véleményét is, aki objektíven tud értékelni, és a következőeket tanácsolta:


- legyek megbocsájtóbb magam és mások felé

- ne legyek dühös ha valaki visszautasít

- tegyem félre az előítéleteimet, és mindenkit egyénként kezeljek

- nyissak új, ismeretlen dolgok felé

- ne hajszoljam az időt, eltelik magától is

- ne törekedjek arra, hogy 20 évesen "teljes" életem legyen

- ne járjak hozzá, mert nem titulál beteg embernek, és ezek olyan dolgok, amiken csak a tapasztalat és az odafigyelés segít


A legnehezebb ebből az, hogy fogadjam el a mai lányokat úgy ahogy, és elégedjek meg egy olyan kapcsolattal, ami nem feltétlenül elégíti ki az igényeimet. Valahol jó is lenne ezt megtenni, mert érzem hogy állandó stressz alatt tart a dolog, de a hátamon feláll a szőr, ha arra gondolok, hogy egy hozzám nem illő nővel legyek együtt.


Hogyan segíthetek magamon? Hogyan oldhatnám fel magamban ezt az ellentétet?



2016. okt. 19. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértetted. Nem kell együtt lenned olyannal, akit nem akarsz, de előbb ismerd meg az embert és utána dönts úgy, hogy nem akarod.


Lehet azok a dolgok, amik miatt egyből kizárod, simán eltörpülnek, ha megismered jobban mert mellette annyi jó dolog van benne.

2016. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mindenkinek van párja. ha úgy tűnik nincs, akkor nem jó helyen keresel
2016. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

először szerintem önismerettel kéne kezdened, mert ha saját magadat megismered, akkor a legtöbb embert már nagyjából meg fogod ismerni


soha ne add lejjebb az igényeidet és mindig csak olyannal legyél együtt, akit mind külsőleg és belsőleg szeretsz és elfogadod!


az idődet pedig magad oszd be úgy, hogy legyen értelme annak, amit csinálsz! nem mindegy, hogy hogy fog eltelni az az idő!

2016. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kevés dolog van ami azonnal taszít, ezek pedig a következőek:


- partyállat lány

- buta lány

- érdektelen, közönyös lány


Lehet felőlem szőke, barna, vörös hajú, kék, zöld, barnaszemű, 150 vagy 175 centi, 40 vagy 65 kg, amíg extrém dolgokról nincs szó. Tehát a külső iránt szerintem nincsenek túl nagy igényeim, hamarabb összejönnék egy átlagos külsejű kedves lánnyal, mint egy fullossal, aki bunkó és megbízhatatlan. Az se érdekel ha diplomás akar lenni, vagy egy egyszerű bolti eladó. Én csak azt szeretném látni, hogy érdeklődjön az élet iránt, mutatkozzon meg az bármiben is: egy közös főzőcske, egy könyv elolvasása, egy jó album meghallgatása.


Túl sok lenne ez?

2016. okt. 19. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a kulsosegekben nem vagy annyira valogatos, akkor nagyon rossz emberekkel lehetsz korulveve. Nem hiszem el hogy nem talalkoztal meg olyan lannyal aki belsoleg ertekes. Valamit nagyon rosszul csinalsz vagy olyan korokben mozogsz vagy nem mondasz igazat arrol hogy mennyire fontosak neked a kulsosegek.
2016. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Leginkább Tinderen próbálkozok, talán ez a gáz.
2016. okt. 19. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Annak idején én is sokat beszélgettem, a pszichológusommal, s mi is átbeszéltük az összes elvárásom.

Nekem pl.szintén azt mondta,hogy nem vagyoo beteg, de az értékrendem túlságodan ráégetem még, a barátaimra is.(ne bulizzanak, ne dohányozzanak stb.)

Én speciel leírtam egy lapra az összes elvárásom, s a másik oldalára leírtam,h miért lenne jó, majd,h mi baj lenne,ha nem teljesülne.

Nekem segített, elgondolkodtam,h ha nem animés pl, azt tudok mással is nézni, de még mai napig számít, h ne utálja, illetve ezt sem vezethetem végig (ha ezt is utálja tudom mással, ha azt utálja stb... Elvégre közös érdeklődés is kell).

Remélem segít vmit, ez is.

25N

2016. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es.


Köszönom hogy írtál! Sajnos én is hajlamos vagyok erre, sőt, van egy beidegződésem, mely szerint én tökéletes vagyok, mindenki más pedig tele van hibákkal. Ha kikapcsolom az agyamat, a szívem és a lelkem csak nevet magamon, megsajnálva engem ezen tulajdonság miatt, de az életben folyton az agyamat használom. Mintha az döntene mindenben, de még a szerelmet illető dolgokban is. Mindenre tudok adni magyarázatot az agyammal, de a szívem sokszor kiszakad, amikor érzem, hogy a lökött fejem egy pitiáner dolgon fennakad, és emiatt minden elszalad előlem. Ezt szeretném magamtól elengedni elsősorban, mert ez mindenhol kínoz.

2016. okt. 19. 23:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hetes vagyok. Sajnos ismerös, amit leírsz. Sokszor én is azt gondolom, hogy az én értékrendem csak, a normális és semmi változást nem viselek el máséban,ha párban gondolkodom, bár barátéban is nehezen.

Ami a hibákat illeti, én is van amit nehezen nézek el. Pl.nem vagy egy hatalmas helyesíró, de egy olyan szintet, amit én megütök elvárok, na már most elég nehéz olyat találnom... Holott 3as voltam belőle, nem tudom, hogy hol kéne keresni...

2016. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!