Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ez a film/őrület...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez a film/őrület mennyire befolyásolta a nők társkereséssel kapcsolatos gondolkodásmódját az elmúlt szűk két év alatt?

Figyelt kérdés

Hirtelen megláttam a yt-n ezt az előzetest, rákattintottam és legbelül reméltem, hogy végre valami értelmeset összehoznak, de ismét sikerült lejjebb rakni azt a bizonyos mércét:

https://www.youtube.com/watch?v=Yqx2kJEuufQ

Nem tudom mi a véleményetek, de sztem ez a komplett "Szürke árnyalata" őrület, meg az ilyen jellegű témák hihetetlenül károsak a társkeresések és a párkapcsolatok szempontjából, főleg az olyan kevésbé jómódú országokban, mint kis hazánk például. Miután tavaly februárban megjelent ennek a borzalomnak az első része, az összes csaj ismerősöm kivétel nélkül az újgazdag, egyetemista vagy már középvezető (vagyis sikeres), egoista szépfiúkat kezdte fényezni. És ez a jelenség a pasikat is érinti. Mert a környezetemben is tapasztaltam, hogy a film megjelenését követően a hímsoviniszta kőbunkó, magát felsőbbrendűnek tekintő f***fejek száma hatványozottan nőtt a külföldről behozott BMW/Audi-ban terpeszkedő, alfahímnek magát elkönyvelő, önjelölt Christian Grey imitátorok. Sajnálatos, hogy a nők (és akár a férfiak) érzelmeit ilyen filmekkel lehet befolyásolni, miközben álszent módon az abszolút női egyenjogúságért szónokolnak a feministák, de amint valaminek/valakinek sikerül elcsavarnia a fejüket egy tömeg hisztérikus őrülettel, egyből előjön belőlük a szervilis, ösztönlény magatartás. Azt is megmagyarázhatnátok, ti csajok, mi a pszichológiai magyarázata, hogy a BDSM köntösbe burkolt megalázkodás és szervilisség ennyire "szexis és vonzó". A feministák miért nem tüntetnek az ilyen témájú filmek ellen? Oké, hogy a pasik 98%-a azt gondolja, hogy pénzért minden csaj megkapható (persze ez a nőkön is múlik), de ez a söpredék film számomra azt szimbolizálja, hogy "Nyugi, ha sok pénzed van, akkor a nőt tárgyiasítani is tudod, mindent megkaphatsz, szóval gyerünk, keress sokat, villants és tiéd a világ.". A legrosszabb, hogy a nők pedig ehhez tökéletesen asszisztálnak. Elsősorban a női kommentelők őszinte véleményére lennék kíváncsi és írjátok meg a korotokat is.



2016. dec. 9. 18:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
74%
Most jön az a rész, hogy mindenki tehet róla, hogy egyedül vagy csak te nem?
2016. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Bevallom, nem olvastam végig. Nem láttam, nem is olvastam a Szürke sorozatot, de 2 dolgot gondolok róla:

- így az alapján, amit tudok róla nem tartom jó könyvnek, de mondom, nem olvastam

- egy film senki egyéniségét nem befolyásolja. Ilyen csak a Dorian Gray arcképében van (a regényben, nem a filmben), hogy a főszereplő elolvas egy könyvet, és onnantól megváltozik, és legyilkolja a barátját. Akit egy film megváltoztat, az eleve egy befolyásolható balf volt. Ezt gondolom.



23/N

2016. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
54%
Látom, hogy manapság az amcsik nem bírnak normális filmet csinálni, erőszakmenteset. Ezért nézek teljesen más témájú filmeket. 28N
2016. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
60%

Az első könyvet olvastam, a film első részének a felét láttam, unalmas volt.

A BDSM lightos vonala előtte is vonzott, voltam előtte is kikötözve, elfenekelve, szembetakarás, stb. Semmit nem változtatott a könyv a szexuális fantáziámon.


Az hogy kinek milyen autója van nem tudom hogyan jön ide, szerintem te sem 10 éves Suzukit vennél ha tehetnéd. Savanyú a szőlő?


Pénzért valóban mindent meg lehet kapni, de nem mindenkit!! A kettő nem ugyanaz!


24N

2016. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
46%

Minden ilyen jellegű filmet felesleges legyártani, mert csak morális rombolást, mentális leépülést eredményez. Érdemes európai filmeket nézni, főleg dán, svéd, norvég, olasz, spanyolt, kifejezetten komoly mondanivaló van bennük. Ez még szórakozásnak is gyenge, kb. olyan számomra, mint amikor kínszenvedéssel kellene végignéznem egy Adam Sandler filmet. Jó, mondjuk Az üres városban tetszik az alakítása.

Ez ugyanaz, mint a gagyi SZex és New York sorozatok és társai. Mindben valami mentális defekt jellemzi a főszereplőket, tudatos torzítása a társadalomnak, azért készítenek ilyeneket, hogy az emberek egy szellemi gyerek szintjén maradjanak meg.

2016. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Frrjnel vagyok sok eve. En par eve, mikor kijött elolvastam az osszes könyvet, de olyan melyen nem maradt meg bennem a történet. Hozzáteszem, h amugy nagyon sokféle könyvet olvasok Stephen Kingtol egészen Danielle Steelen at ismeretlenebb szerzokig.

Szoval az 50-es könyvek igazabol ugyanugy konyvelodtek el nalam, mint pl egy King regeny. A különbség talan annyi volt, h beindult a fantáziám tole es férjem örömére megebresztettem egy izgibb fejezet utan. :)

De összegezve nem lettem perverzebb , betegebb, aberraltabb stb a konyv elolvasasa utan. Ugyanolyan minosegu az egyuttleteink szama, mint azelott.

2016. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
#4: Akkor külön hozzád intézném ezt a kérdést: MI ANNYIRA VONZÓ A BDSM-ben?
2016. dec. 9. 18:41
 8/42 anonim ***** válasza:

Van egy csúnyácska rokonom. 20 éves kiscsaj. Társaságban meg se mer mukkanni, max nevet idiótán, mint egy 2 éves. A fb-ján meg bőszen osztja meg szürkés dolgokat...nagyon furcsa nekem. Soha nem volt pasija sem, meg semmi. Most vagy el se olvasta vagy álmodozik. De szerintem meg se értette, ha el is olvasta, suliban is bukdácsol(t).


Szóval, aha , kéros, mert nála már nem saját gondolat semmi, sőt, azt se tudja, mi van, hol van, belecsöppentette magát,a de gy képet magáról, főleg neten, ahol bátrabb, élőben meg nézeget.

2016. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

amúgy az a vonzó benne, ami vámpírokban.


Írj gyorsan egy normális értékrendű, menő regényt szerintem.

2016. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
90%

7: nem a négyes vagyok, de szerinted erre milyen értelmes választ lehet adni? Mi a vonzó a pisi-szexben vagy az análban (hogy egy kicsit "kommerszebb" vonulatot hozzak)? Pontosan ugyanolyan szexuális preferencia, mint a BDSM, aminek egyébként, bár nem vagyok művelője, de tudom, hogy elég kötött (höhö, érted) szabályai vannak a felek biztonságát garantálandó.


Egyébként én olvastam az első könyvet, számomra nagyon kiábrándító volt. Szeretem, mindig is szerettem az ilyen jellegű könyveket, és a tömeglelkesedésen felbuzdulva nagy elvárásokkal álltam neki az olvasásnak. Csalódás volt, a folytatásokra már rá sem néztem. A film ennek ellenére tetszett, legalábbis az "egyszer nézhetős" kategóriában, valószínűleg a másodikat is meg fogom nézni, mert miért ne. Ennél rosszabb filmeket is láttam már :D


Amúgy a Szürke-sorozat (szerintem) alapvetően nem okozott változást, inkább egy általános női fantáziát lovagolt meg. Szóval max felszínre hozta azt, ami alapból is jelen volt. Azt mindig is tudtuk, hogy a legtöbb nő arról ábrándozik, hogy az elérhetetlen, távolságtartó rosszfiú MAJD MIATTU(n)K megváltozik, "velü(n)k majd más lesz". Az meg csak hab a tortán, ha gazdag és sikeres, ez az evolúciós hozadékunk. Az evolúciós pszichológia mottója, hogy "kőkorszaki agyunk" van modern környezetbe helyezve, és tulajdonképpen (szerintem!!!) igazuk is van, csak a társadalom/technológia sokkal gyorsabban fejlődik, hogy ezt tolerálni tudja. Ebből fakadnak a problémák. Nehogy azt hidd, hogy mondjuk kétszáz évvel ezelőtt a (jóképű) gazdag és sikeres emberek nem pontosan ugyanígy cselekedhettek bármelyik arra hajlamos nővel (később). EZ nem változott, a siker és a pénz elég sokakban (nem csak nőkben) azt a furcsa mágikus hatást idézi elő, hogy több mindent elnéznek, megbocsátanak (lásd pl a legutóbbi botrányt, amikor valami híres amerikai úszó-bajnok megerőszakolt egy nőt, és kapott érte kemény 6 hónap büntetést, ahonnan egyébként is elengedték valami 2 hónap után- és nem hiszem, hogy a bíróság meg az esküdtszék csak és kizárólag bugyinedvesedő nőkből állt volna).


Azt nem hiszem, hogy kis országunkban a film indíttatására venne bárki is BMW/Audi/egyéb német import autókat, ennek inkább a gazdaság relatíve fellendülése lehet az oka (aminek a kezdete nagyjából egybeesik a múlt évi filmmel- ugye, a világválságból kilábalva több lehetőség van drágább ún "luxus" dolgokat megspórolni).


A feministák semmilyen film ellen nem tüntetnek, a feminácik indítékairól meg nem tudok nyilatkozni. Aki azon felháborodik, hogy Tarantino forgatott egy- különben tökéletesen korhű- zseniális filmet, amiben éppenséggel az egyetlen (szerintem frappáns és igenis erős) női karaktert megpofozzák (az Aljas nyolcasról beszélek), azzal nekem semmi beszélnivalóm. Az ilyenek azok a borotválatlan lábú, dugatlan tramplik, akikre férfi rá nem nézne, ha nem dumálná tele az összes szociális médiát az agymenéseivel, és ezt racionalizálandó kitalálja, hogy ő vaskalapos feminista, neki nincs is szüksége férfira. Ugyan már. Bullshit.


Azt viszont mindig is tudtuk, hogy igenis vannak szubmisszív nők, sőt, ami azt illeti, ez társadalmilag is belénk van nevelve, hogy engedjünk, értsük meg, hagyjuk, ne gondolkozzunk (Gastont tudom idézni a Szépség és Szörnyetegből: "nem szeretem, ha egy nő olvas, még a végén elkezd _gondolkodni_"), csak vitessük magunkat az árral, az nem szép, nem nőies ha fennhangon vállaljuk a véleményünket, nem jó, ha vannak önálló gondolataink, majd a férfiak megmondják (van a családban ilyen nőszemély, aki mindenáron ezeket a dolgokat akarja belém nevelni, és lehet, hogy én forgok rossz körökben, de csomó 40+ ismerősöm szintén ilyen okosságokkal próbál "segíteni", mert szerintük én valahogy rosszul menedzselem az életem- aha, hogyne, oké, jó, hogy szólnak). A reklámok, a gyerekkori játékok, mind-mind inkább a szépségünk, a szociális készségeink fejlesztésére szolgálnak, az oviban külön volt a "fiú-legó" és a "lány-legó": ez utóbbi rózsaszín meg fehér, virágocskákkal, és ha nem házikót építettél belőle, akkor még az óvónéni is rád szólt, a fiúké meg a teljesen hagyományos legó volt, amiből bármit építhettek, satöbbi, satöbbi. Szóval nem feltétlenül a gonosz nők hibája, hogy nekik (nekünk?) tetszik ez a fajta felállás. Persze, van, akinek jobban, van, akinek kevésbé (vagy egyáltalán nem), szerencsére már kezd enyhülni az a fajta szexizmus a társadalomban, hogy ténylegesen beskatulyázható legyen egy nő a "női szerepbe" és aszerint is kelljen élnie, ahogy mások (tudod, az okosok, akik olyan nagyon ismerik az életed és tudják, hogy neked mi a "jó") megmondják.


23/N

2016. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!