Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért társadalmi elvárás az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért társadalmi elvárás az, hogy 35-38 éves kor felett már legyen mindenkinek komoly kapcsolata és gyereke is?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan nyomást érzek a külvilágtól,hogy 35-40 éves kort aki átlépi és semmit nem tud felmutatni kapcsolatok terén, netán anyagi téren sem, (már elvárják a saját lakást vagy házat és kocsit is)erre az egyénre, mint egyfajta idiótára,hülyére,szánalommal (némelyek megvetéssel,lenézéssel néznek).


Pedig higyjétek el,akik szegény családba születtek, vidéken laknak, nyomorognak és megérik a felnőttkort, nem biztos hogy mindenkiből dúsgazdag öltönyös jó egzisztenciájú ember lesz.


A Blaha Lujza téren Karácsonykor elég végig nézni az ott sorakozó ingyenes ételre várakozókon. Nemcsak koldusok vannak ott. A társadalom egy része egyre lejjebb csúszik.

Aki ebbe belekerül,lehet ma még nem is érzi,pl 25 éves..reménykedik,nem gondolná,hogy ha 38 éves lesz ilyen jövője lesz: sem család,sem lakás,sem kocsi se semmi...


Ma még lehet lenézi az ilyen 25 éves fickó a magányos 40 éveseket, mondván:

Pl:.."Hűűű de balfék fickó lehet ez a 40 éves krapek,ennyi évesen még barátnője sincs,pedig már saját lakásának,családjának kellene,hogy legyen....."


De a ma ilyen huszonéves agilis lenéző fickók is megérik a 40-es életkort és lehet ugyanebben a csapdában lesznek és akkor rádöbbennek,miért is nem értek el emberek semmit az életben,akiket ő lenézett,most ő is ott tart.



2017. jan. 20. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Akkor most kicsit rendezd a gondolataidat, mert te is kevered a szezont a fazonnal.


1. A családalapításra és gyerekvállalásra ideális kor igenis 35 alatt van, akár férfi vagy, akár nő.

2. A legtöbb embernek sikerül 30 alatt megtalálni azt, aki erre alkalmas, és szépen megházasodtak és gyereket vállaltak. Akinek ez nehézséget okoz, azzal valóban lehet valami gond, már csak statisztikai alapon is.


3. 25 fölött visszafelé mutogatni nevetséges. Nem te vagy az egyetlen, aki vidéken él, szegény családba születik, és nem lett belőle öltönyös gazdag fószer. Ennek ellenére a többség mégis képes elérni valamit az életben, és párt találni.

Ha még mindig ott tartasz, hogy a gyerekkorodra kened az egészet, akkor simán csak életképtelen vagy.


Leszögezem, én is 35 és 40 között vagyok, tehát pontosan tudom, hogy mit lehet elérni ennyi idős korodra, ha nem csak a sebeidet nyalogatod meg mutogatsz másokra.


A gimi után arra se volt lehetőségem, hogy fősulira menjek, mert egyszerűen nem volt rá pénzünk. Ennek ellenére, idővel, meg tudtam szerezni a diplomát, önerőből, szülői támogatás nélkül, a GYED alatt elkezdve a továbbtanulást.

Befejeztem a gimit, csináltam egy OKJ képzést, nyelvvizsgáztam, és még kiélveztem az utolsó nyarat. Októberben már kezdtem az első munkahelyemen, novemberben kézhez kaptam az első fizetést. Ebből adtam le haza, mert nem várhattam el, hogy a szüleim tartsanak el.

A maradékból elkezdtem jogiszni (akkor se volt olcsó), és nyitottam egy lakás előtakarékossági számlát.

Nem sokkal később megismertem a páromat, ketten költöztünk össze előbb az ő szüleinél, hogy tudjunk kicsit félretenni, és onnan közelebb volt a munkahelyünk. Utána egy darabig albérlet, oda született az első gyerek. Mikor a lakáselőtakarékosságit kézhez kaptuk, akkor vettük meg a házunkat. Hitelből persze.


Eltelt jó pár év, még van egy kicsi a hitelből (5 év egész pontosan) és nincsenek anyagi gondjaink. Mindketten elértük annyit a munkahelyünkön is az elmúlt 15-20 évben, amire bizony már nem a minimálbér jár.

Most meg ülök és csodálkozok, hogy van, aki annyi idős, mint mi, és a körülményeket meg a szomszéd kutyáját is okolja, hogy semmit se tett le az asztalra, pedig 20 éve hivatalosan felnőtt (nagykorú).


Teljesen jogos, ha lenéznek és megvetnek az emberek, már ne is haragudj, főleg ha vannak olyanok, akik 25 évesen már többet elértek az életben, mint te mostanra.

Márpedig ahogy elnézem, nincs olyan magasra helyezve a léc.

2017. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Tőlünk nyugatabbra az első nagy szingli generáció a 80-as éve végén, 90-es években volt 20-30 éves. Ők most kb 50-60 évesek és rengetegnek nem lett családja, gyerekei.


Készítettek felmérést arról, hogy ezek az emberek megbánták-e, hogy huszas éveikben, harmincas éveik elején nem vállaltak gyerekeket. Olyanokat, akik akkoriban azt gondolták, hogy ők aztán soha az életben nem akarnak majd gyereket, ezért nem is vállalnak. Több mint 80%-uk mondta azt, hogy megbánta nem lett gyereke még akkor, fiatal termékeny korában (és utána se).

2017. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát vannak szerencsétlen fordulatok az életben én pont ilyenbe estem bele, rossz döntések sorozata,aztán néhány csapás az univerzumtól és bumm, ha volt is elveszítesz mindent.

Azt hogy ki mit gondol nem érdekel az én életem, leesek felállok és újra kezdem milliószor.



És nem engedem meg a környezetemben élőknek, szánalommal tekintsenek rám, amúgy nem is jellemző.

2017. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak.

Inkább nem kommentelem válaszod.Elég szép eredmény,amit elértél,megbecsülendő és tisztelendő.


Sok hozzám hasonló fickót ismerek,akik egyedül vannak, 30-40éves között vannak. Egyszerűen ma már nem olyan könnyen házasodnak az emberek,mint mondjuk 30 évvel ezelőtt.

Sőt, még kapcsolatuk sincs sok 30-as évesnek,legyen az fiú vagy lány. Nincs igazam?

Menj fel egy nagy netes társkeresőre,nézd meg mennyi 30-as40-es és akár 50es pasas keres társat! Elképesztő mennyiség!


Miért van ez?

2017. jan. 20. 13:30
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

"2. A legtöbb embernek sikerül 30 alatt megtalálni azt, aki erre alkalmas, és szépen megházasodtak és gyereket vállaltak. Akinek ez nehézséget okoz, azzal valóban lehet valami gond, már csak statisztikai alapon is."


Olyan is van, hogy meghal a párja vagy szakítanak, millió oka van annak, hogy nincs párja, de semmiképp nem az mert valami probléma van vele, netán agybajos, vagy korlátozott elméjű, akik statisztikákat olvassák inkább azokra jellemző az általam leírt állítás.

2017. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyes vagyok.

Azért van ez, mert rengeteg 30-50 közötti pasi a felesége mellé keres szeretőt.

A barátnőm tavaly vált el, bőven van lehetőségem végighallgatni, milyen pasikkal hozza össze a sors. A többségén egyáltalán nem tudok csodálkozni, hogy egyedül maradt, a maradék meg nem is akar semmi komolyat, csak szexpartnerekre vadászik.


Tudod, azért azon el kéne gondolkodni, hogy vajon neked min kéne változtatni, ha vinni akarod valamire. Mert így annyi fog történni, hogy tíz évente kiírhatod ezt a kérdést, elég lesz a számokat megváltoztatni, és úgy éled le az egész életed, hogy magányosan nyomorogsz.


Mivel az egész világot nem tudod megváltoztatni, így kénytelen vagy saját magad megváltoztatni, ha változást akarsz.

De aki csak sír, de nem változtat, annak nem fáj még eléggé.

2017. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem egy embert ismerek a baráti körömben, családban, aki 40 hez közelít és legfeljebb lakása meg kocsija van. Feleség, család, nincsen még. Semmiről nem vagy lemaradva.

29f

2017. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-nak. Nem jól hiszed ezt! Van,persze ilyen is köztük,hogy házas és szélhámos,de ez csak max:5%-ra tehető.


A 95%-k hidd el tényleg barátnőre,hosszabb kapcsolatra vágyik,mert a való életben szinte lehetetlen nekik partnert találni. Egy-kettő elutasítás,már a középkorúakat padlóra teszi önbizalom terén. Lehet már nem Brad Pitt kinézetűek,itt-ott felszedtek pár kilót is és pénzük sem sok van.

Az ilyen hapik pedig szeretnének dugni nőt vagy nőket,mert a nemi ösztön megvan bennük és szeretnének találni egy jó kinézetű,számukra megfelelő nőt.


De a nőknek meg irreális elvárásaik vannak a legtöbb esetben,pl 185cm alatt ne is próbálkozzon náluk senki!

Mellette meg a pasinak legyen kocsija,vállalkozása.

Ha ez megvan, a pasi próbálkozhat.


De sok pasi nem üti meg ezt a "nők által támasztott" követelményt, jó példa erre,hogy a társkeresőn levő hölgy,kap napi 100 levelet és azok közül választ! (redszerint rosszul!!).

Aki korrekt,rendes lenne egy életen át,azt kidobja!

Aki meg csaló,vagy szerencsejátékos,de 185cm magas,fekete borostás férfi típus, a legtöbb nő ezt válassza ki!

2017. jan. 20. 13:53
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

1-eske, hú de tökös gyerek vagy, és akkor már gondolod elértél valamit, mert ezekért le tudsz nézni valakit?

Egy felszínes semmi alak vagy, aki itt veri a mellét, hogy valaki.

Ezek nagyon alap dolgok, tipikus magyar mentalitás, ilyenekre büszkének lenni.

Majd alólad is kicsúszik a talaj, mint rengeteg hasonszőrű egyénnél, és talán kissé visszafogod magad.

Tudod, egyszer fenn, egyszer lenn, majd megtapasztalod...azt kétlem, hogy 35-40 között lennél, ha ilyen jól emlékszel a jogsi szerzésedre, meg ez volt a fő motívum az életedben...komoly dolog. :D

2017. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

"azt kétlem, hogy 35-40 között lennél, ha ilyen jól emlékszel a jogsi szerzésedre, meg ez volt a fő motívum az életedben"


Neked mi bajod? :D Anyám 50 múlt, és emlékszik, hogy mi volt a forgalmi vizsgáján, miken poénkodtak az oktatójával, stb. "Anyósom" szintén kb mindenre emlékszik a jogsiszerzéséből.


Kérdező, most akkor neked az a bajod, hogy nincs családod, vagy az, hogy nincs autó, lakás, anyámkínja?

2017. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!