Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért elterjedt vélekedés az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elterjedt vélekedés az, hogy egy szép külsejű ember sosem lehet önbizalomhiányos vagy elégedetlen magával?

Figyelt kérdés

Ez egy bődületes nagy hülyeség. Rengeteg szép nő és jóképű férfi szenved pl. gátlásosságtól, az önbizalom hiányától, félénkségtől és nehezen megy nekik az ismerkedés. Nőknél pedig mindenki ismeri a "csináljunk bolhából elefántot" típusú gondolkodást, amikor egy apró testi hiba miatt előszeretettel ostorozzák magukat, közben meg gyönyörűek és szexisek.


Az előző munkahelyemen volt egy kolléganőm, magas, vékony, hosszú, szőke hajú(csodaszép volt), és mindig kiengedve hordta a haját, mert kissé elállóak voltak a fülei. A haja alól mindig kikandikált a fülének a hegye, és nem tudott vele mit csinálni - nekem ez amúgy fel sem tűnt, csak egy beszélgetésünk alkalmával erre terelődött a szó, és felhívta rá a figyelmemet. Azt mondta, lófarokba kötve csak akkor szokta hordani, ha otthon van(egyedül élt), bárhova is ment el, kiengedte. Még kiengedett hajjal sem tetszett magának, de - ahogy ő fogalmazott - inkább a kevésbé rosszat választja. Mondhattál te pasiként neki bármilyen bókot, meg azt, hogy ezt az egészet fogd fel szexepilnek, ő egyszerűen ignorálta és elengedte a füle mellett. Egyszerűen hihetetlen, pedig szépségkirálynő-kategóriás hölgyről volt szó.


Sokszor mondják, hogy a szép nőktől a férfiak félnek. Pedig nem biztos, hogy az a nő is szépnek tartja magát, lehet, hogy csak te látod őt annak. Eléggé eltúlzottnak érzem azt a gondolkodást, ami itt a GYK-n is elterjedt, hogy ha szép vagy, szinte már piros szőnyegen lépkedhetsz bárhol, minden a tiéd, sosincs semmi gondod, nem ismered a kudarc fogalmát és királyként/királynőként éldegélsz, bárkit, bármit megkaphatsz. Sokszor nekik sincs önbizalmuk és közel sem látják magukat hibátlannak. A nők pedig különösen nagy kritikusai saját maguknak.


Mi a véleményetek erről?



2017. máj. 21. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

az önbizalom érdekes kérdés...tényleg előfordul, hogy szép nőknek semmi önbizalmuk, de pl kövér igénytelen nők meg olyna önbizalommal bírnak hogy csak pislogsz.

firfiaknál ugyanez...a fogatlan alkesznak a kocsmában nagyobb az önbizalma mint sok 25 körüli átlagos srácnak..

ennek pontos miértje nincs..talan az hogy minden fejben dől el.

2017. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Természetesen a kinézet nem függ össze az önbizalommal, vannak önbizalomhiányos jó-csajok/pasik bőven.


Ezzel együtt, az arányok nagyon nem egyformák.


Egyrést, mikor az ember tiniként először elkezd a másik nem felé érdeklődni, akkor mindenki önbizalomhiányos, mindenki bénázik, de lássuk be, megfelelő kinézettel sokkal kevesebb visszautasításban, lesz része, ami jó hatással lesz az önbizalmára, jó hatással lesz a dolgokhoz való hozzáállására.



Másrészt, ha jól nézel ki, akkor önbizalom hiányosan is érhetsz el sikereket, egyszerűen azért, mert egy nőhöz oda fognak menni a férfiak, egy férfivel meg sokkal bátorítóbbak, türelmesebbek lesznek a nők, amíg éppen csetlik botlik.


Nem azt mondom, hogy nincs önbizalomhiányos jóképű ember, mert rengeteg van, de azt mondom, hogy ennek ellenére sokkal egyszerűbben érnek el sikereket, maximum a saját lehetőségeikhez képest okoz ez problémát, de egy átlagos, vagy átlag alatti kinézetű embert még így is fényévekkel előznek

2017. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Van valami abban amit írtál.


Effektíve nekem sem lenne okom a panaszra és mégis egy rakás szerencsétlen szarkupac vagyok. Az utóbbi időben jutottam el odáig, hogy lassan kezdek depressziós is lenni emiatt. Ennek leginkább az az oka, hogy másoknak minden sikerül nekem meg semmi sem.


Hiába mondogatják a környezetemben lévő férfiak, hogy ilyen szép meg olyan csinos vagyok kitörölhetem vele a seggem, mert nem megyek vele sokra(igazából semmire se). Már arra vágyom, hogy bárcsak egy fokkal rondább lennék vagy igénytelen esetleg ostoba, akkor biztos könnyebb dolgom lenne.

2017. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Már arra vágyom, hogy bárcsak egy fokkal rondább lennék vagy igénytelen esetleg ostoba, akkor biztos könnyebb dolgom lenne."


Ez csak a szomszéd kertje mindig zöldebb effektus :)


Én férfiként élem meg mindig, amikor az ismerősök arra panaszkodnak, hogyha lenne lakásuk, vagy magasabbak, vagy sportosabbak lennének, akkor minden nő az övék lenne. Nekem pont ezek nem jelentenek gondot az életben, mégis egyedül vagyok ugyanúgy, mint ők.


Pedig valójában nem ott dől el, hogy mind van, vagy átlagos vagy szép vagy e, hanem tényleg fejben, hidd el, ha átlagos lennél, akkor is ugyanezekkel a problémákkal szembesülnél, annyi különbséggel, hogy már a férfiak sem mondogatnák, hogy milyen szép vagy

2017. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noblesse Oblige ***** válasza:

Azért van ez a vélekedés, mert a "többiek" csak a kirakatot látják. Azt hiszik olyan egyszerű az élet, hogy csak szépnek/jóképűnek kell lenned és már tied a világ.

És persze ők is megnyugodhatnak, hogy biztos a sikereik útjában 1 tényező áll, amit eldöntött helyette a génlottó és akkor hátradőlhet nyugodtan, hogy ok, ő maga nem tehet a sikertelenségéről.


Szóval ítélkezni, véleményt formálni könnyű úgy, hogy nem vagy érintett és csak a nyilvánvalót látod.


De ezek az emberek nincsenek ott épp, amikor zaklatnak a "szépséged" miatt, vagy csak azért vesznek fel a munkára, mert a főnök elképzelte, hogy leszel az idomított házi cicája, és közben irigykednek rád a többiek, vagy épp azok akiket kikosaraztál, hogy neked könnyű, nem kell semmit bizonyítanod, mert minden az öledbe hull...

2017. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Én az orrommal kapcsolatban vagyok úgy, mint az általad említett nő a füleivel. Csinos, vékony lány vagyok, szőke haj, gyönyörű kék szemek, szép a bőröm...de az orrom oldalról görbe, mert sok évig szemüveget hordtam. Nagyon gátlásos vagyok miatta, pedig folyton jó pasikkal ismerkedek, mégsem tudom elhinni, hogy olyan jó csaj lennék, mert az orrom nagyon nem tetszik. Valószínűleg meg is fogom műttetni, amint lesz rá pénzem, de pl az egyik exem erre azt mondta, hogy elhagy (:D), ha megműttetem, mert szerinte így vagyok szép. Szóval...tudom, hogy nincs okom önbizalomhiányra, de szerintem sosem fogok tudni megbékélni vele.

21N

2017. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

" Szóval...tudom, hogy nincs okom önbizalomhiányra, de szerintem sosem fogok tudni megbékélni vele. "


Amiről Te beszélsz, az a testkép zavar. És ezen a műtét sem fog segíteni!


Tudod, miért műttetik magukat szét egyesek? Mert a testképzavar nem a tükörben, hanem a fejükben van.


Mikor berakatja az első mellimplantátumot, mikor megcsináltatja az orrát, akkor az emberek 99%-a a tükörben nem azt látja, hogy kész, most már tökéletes, hanem azt, hogy a fenébe, még mindig kicsi a mellem, a fenébe, még mindig nem tökéletes az orrom, és jön az újabb és újabb kör, míg a végén önmaga paródiájává válik.


(Nagyon hasonló mentális folyamat, mint a bulimia, vagy a férfiaknál amikor már marokszámra szedi a növit, de a tükörbe nézve még mindig kövérnek/ványadtnak érzi magát, így aztán nem törődik vele, hogy már az egészségét teszi kockára, mert felnőtt nőként 30 kilós, vagy, hogy már a szíve nem bírja a megterhelést, hogy fel sem áll a cerkája, tolja tovább a koplalást, vagy a hormonokat, mert még kell valamennyi, hogy tökéletes legyen)

2017. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#7 ebben igazad van, van is egy barátnőm, aki megműttette a melleit és az orrát, pedig előtte is gyönyörű volt, de még mindig folyton elégedetlen és a végén talán pont így fogja elcsúnyítani magát. Na meg, mi értelme milliókat költeni műtétekre, ha utána is boldogtalan vagy. Inkább nekem is örülném kéne, hogy sok pasinak bejövök, nemis akármilyeneknek..:)
2017. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor meg a műtét árát inkább költsd el egy jó terapeutára, aki segít elfogadni önmagad.


Hidd el, jobban megtérülő befektetés, egy egészséges testképpel könnyebben fel fogod azt is dolgozni, mikor 35 évesen megjelennek a szarkalábak, a ráncok, a narancsbőr, a sebészkés meg maximum ideig óráig képes ezeket a dolgokat elfedni

2017. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Hadd ne sajnáljam őket,kérlek.Amikor jóképű a srác,mindent elnéznek neki a nők,azt is,ha nem nagy dumás,ha bunkó,szóval szinte bármit...

Átlagos kinézetűként egyetlen egyszer nő még nem adott esélyt legalább egy randira.

Pedig sok lánnyal beszélgettem,és aki megismer,az a nagyon minimális százalék,aki nem ítél el elsőre,ők "szeretnek".Persze csak mint havert,de az is valami.


Tudjátok ez olyan,mint mikor tálcán kínálnak neked szőlőt,és csak el kell venned onnan.


Vagy amikor évekig azért küzdesz egyáltalán,hogy a tálcát megközelítsd,és esélyt kapj arra egyáltalán,hogy majd egyszer te is ehess szőlőt.

2017. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!