Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mi az oka ennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi az oka ennek az érdekes jelenségnek?

Figyelt kérdés

Korábban ha látott az ember egy fotót, amin egy szerelmes pár volt, az volt a tipikus, hogy mindketten mosolyognak, látszott rajtuk, hogy fülig szerelmesek, szárnyalnak, boldogok, átkarolják egymást, összebújnak. Szerintem ez tök normális dolog, ilyen a szerelem.


Ehhez képest ma mit látni? A nő részéről ugyanaz, látszik, hogy odáig van a fickóért, puszit ad neki a képen, viszont a csávó érzelemmentesen néz(pl. Facebook), komor, kihaénnem-stílusban, eljátszva a janit. Tehát egy szerelmes(?) párnál ma már jószerivel csak a nőn látni, hogy érzései vannak, a pasi meg kőkeménységet akar sugározni, mintha szégyellné kimutatni, hogy mit érez(már ha érez egyáltalán valamit).


Komolyan, mintha azt akarná sugallni a fickó, hogy "enyém a csaj, én dugom, eszedbe ne jusson még csak ránézni se":)


Mit gondoltok, ilyen a modern "szerelem"? Lehet ezt egyáltalán még annak nevezni? Vajon mit gondolhat az idősebb korosztály, ha egy mai szerelmespárt ábrázoló képet megnéz? Nyilván nem az jut Mari néni vagy Jóska bácsi eszébe elsőnek, hogy "ezek itt mennyire imádják egymást".


Mi a véleményetek erről? Ti észrevettétek már ezt a jelenséget? Mi lehet az oka? Szerelem ez még vagy már csak gerjedelem?:)



2017. máj. 22. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Pofonegyszerű, a férfiak nagy többsége nem tud a kamerának mosolyogni. Ki is próbálhatod, menj ki az utcára, szólítgass le férfiakat és nőket, és kérdezd meg tőlük hogy tudnak-e fényképeken "csak úgy" mosolyogni. Tízből legalább 8, de inkább 9-10 nőnek ez nem okoz gondot, a férfiak közül talán 1-2 olyan lesz, aki bármikor bele tud vigyorogni a kamerába. Nézd meg a képeket a közösségi oldalakon, ott is a lányoknak lesznek jórészt mosolygós képeik.

Egyébként, felesleges az érzéseket egy kép alapján megítélni egy kívülállónak.

2017. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Ezzel nem értek egyet, nem ez az oka. Inkább amiatt lehet, hogy a férfiak szégyellik kimutatni az érzéseiket(de ez is az utóbbi időben lett ilyen látványos). Ha egy pár saját magát fotózza egy telefonnal, akkor abszolút semmi oka sem lenne a férfinak, hogy elrejtse az érzéseit, mégis kihaénnem módon néz, nulla érzelemmel az arcán.


Manapság nem látni egy szerelmes páron, hogy tényleg szeretik egymást - olyan, mintha egyoldalú lenne az egész. A nő odavan a pasiért, de a fickó meg mintha büszkélkedni akarna a nővel és nem szereti.

2017. máj. 22. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem észre ilyen jelenséget, de általában azt figyeltem meg, amit az első, hogy a férfiak tényleg ritkábban mosolyognak fotókon, ennyire egyszerű az egész.

Képekről egyébként is tök felesleges bármire következtetni, az, hogy te mit olvasol le róla még nem jelent semmit.


Mi lassan 7 éve vagyunk együtt a férjemmel, van kb 10 közös fotónk. Ezeken én általában valami grimaszt vagy hülye pofát vágok, ő pedig "unottan/morcosan néz". Ott voltunk, amikor a fotókat készítették, marha jó eseményhez, jó hangulathoz köthető az összes, egyszerűen mindketten utálunk fényképezkedni, amit én valami idióta fejjel, ő pedig morcos tekintettel fejez ki a képeken, egyikünkön sincs nyoma a szerelemnek (ami a való életben viszont megvan a mai napig), na bumm :D

2017. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a kommentedre is muszáj reagálnom:


"Manapság nem látni egy szerelmes páron, hogy tényleg szeretik egymást" - Miért is kellene? Szerintem az ilyen "mutassuk a külvilág felé, hogy mi milyen szerelmesek vagyunk" kiskutya-tekintetű, szerelmes képek borzasztó szánalmasak. Elég, ha ők és a hozzájuk tényleg közel állók tudják.


" A nő odavan a pasiért, de a fickó meg mintha büszkélkedni akarna a nővel és nem szereti" - Hány olyat láttam, ahol mentek az "odavan a pasiért" képek a neten, a leányzó pedig orrba-szűjba csalta azt, akiért a fotóin közben odavolt.. Ugyan már, semmit nem jelent, hogy mit mutat egy fotó.

2017. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy miért kéne nekem állandóan demózni a külvilágnak, hogy mennyire szerelmes vagyok. Ez csak egy ilyen női agybaj, hogy mindenáron demonstrálni kell kifelé, hogy mennyire boldogok, mert állandóan azzal vannak elfoglalva, hogy ki mit gondol, ki mit mond, stb.

Egy férfi meg kb. szarik rá magasról, hogy mit gondolnak róla.

2017. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5, azért ne általánosítsunk, én nő vagyok, mégsem volt soha igényem a közös fényképezkedésre, a nyilvános nyalakodásra vagy arra, hogy F@$zbúkon be legyen állítva, hogy kapcsolatban vagyok.:D

A boldogság számomra önmagáért cél, nem egy eszköz azért, hogy mások irigykedését vagy lájkjait bezsebeljem. Talán ez a hozzáállás az oka annak is, hogy még nem sikerült felfigyelnem a kérdésben leírt jelenségre (már ha egyáltalán létezik).

2017. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel viszolygok a fotózkodástól minden körülmény között,az a csoda ha egyáltalán rá lehet venni.Szal ha a barátnőm rá tud venni egyáltalánaz már önmagában nagyon sokat jelent.
2017. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Határozottságot akar kimutatni, mert sokan valamiért cikinek tartják, ha egy fiú érzelmes, mikor "neki az erőt kell jelképeznie". Vagy pedig túl furán érzi magát abban a szituációban, meg nem is feltétlenül akar kikerülni facebookra, vagy pedig esetleg ezt az intim pillanatot, amikor kettesben vannak a barátnőével nem akarta másoknak is odaadni, megosztani; mert ő nem ezért van együtt vele. Meg egyébként is hülyén érezheti magát, hogy mások elé tárni, hát azt minek. Lehet, hogy csak a csaj unszolta, hogy csináljanak egy képet, és csak őérte vállalta be, és így eddig nem nagyon szokott fotózkodni, mert minek az. Tehát nem feltétlenül birtoklási vágy van ebben, lehet az is , hogy ponthogy szégyellős, és így jön le rajta, hogy zavarban van, hogy nem mutat ki érzelmet; meg kamera előtt másoknak nem meri, nem akarja, túl intim és túl öszinte lenne hozzá egy olyan kép; és az ő érzelmei, amit a barátnője iránt táplál, nem feltétlenül tartoznak másra, az legyen az ő pillanatuk, legyenek az ő perceik, lehet, hogy hülyén érzik magukat közben, amíg a kép készül, vagy egyszerűen még csak nem is tudják lereagálni, értelmezni. Hogy ez most minek, meg mi ez. Olyan gyorsan történik.
2017. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarjunk egy fotó alapján a kapcsolat minőségére következtetni. A fiúk eleve nem nagyon csípik, ha fotózzák őket, mi lányok meg képesek vagyunk 800 fotót csinálni egymás után, ezer szögből. Ezt egy fiú megunja és/vagy fölöslegesnek tartja. Régebben azért nem ment ez annyira, mert nem volt ennyire fotómánia sem. Egyébként a srácok többsége úgy is lett szocializálva, hogy "ne nyálaskodjon", pláne nem közösségi oldalon. Ráadásul a srác haverok nagyon tudnak trollkodni érte, ha mégis előfordul (nálam is, pedig lány vagyok:D).


Szerintem nem kell mindenbe mindent belemagyarázni. Megkeseríti az ember kaocsolatát is, ha azon pörög, hogy ilyen sz*rságokból következtetve "nem szereti a pasi"...

2017. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!