Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért alakult ki az a tévhit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az a tévhit hogy a barátzonából nincs kitörés?

Figyelt kérdés

Eddig 5 kapcsolatom volt mind barátzónából barátságból alakult ki....

Barátok voltunk, először mondták csak barátságot tudnak elképzelni aztán fél egy év után érezték hogy ez több...és összejöttünk, idővel megszerették a személyiségem és megszépültem a szemükben


2017. jún. 2. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Neked ez a tapasztalatod, oké.

Én meg úgy vagyok, ha valakire csak barátként tudok nézni, az később sem fog kelleni. Tapasztalat. Sok tapasztalat...

2017. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert a "friendzone" butaságot az önsajnáltató, nőkhöz nem értő kisfiúk találták ki, hogy legyen valami kifogás, hogy miért nem sikerül nekik.


Ha egy férfi tud bánni a nőkkel, akkor tudja azt is hogyan kell alapból úgy megismerni lányokat, hogy ha barátságként indul is, mindig ott legyen a szikra, amiből később tűz lehet.

2017. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Miért az a tévhit, hogy a repülőgép szerencsétlenséget nem lehet túlélni?


Neki például sikerült, akkor ezentúl bátran ugráljon mindenki 10 ezer méterről ejtőernyő nélkül, hiszen neki is összejött.


[link]

2017. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a "barátzóna" úgy hülyeség, ahogy van:) Ha egy nő besorol egy férfit ebbe a kategóriába, akkor utána tényleg barátok lesznek? Mármint hogy mindig számíthatnak egymásra, ott vannak egymásnak jóban-rosszban, stb... Azért a "barátság" fogalmával is legyünk már tisztában, mert a mai modern ember hajlamos már csak ész nélkül dobálózni nagyon is mély tartalmat hordozó kifejezésekkel anélkül, hogy tudná, mit takarnak... A "spanság" meg a "tesóság" köszönő viszonyban sincs az igaz barátsággal:)


Nagyon sok nő mondja, hogy a párját már jóval azelőtt is ismerte, mielőtt összejöttek - tudta, milyen ember, és tisztában volt vele, hogy ha őt választja, nem zsákbamacskát vesz. Ha így nézzük, friendzone-ba kerülni még gyümölcsöző is lehet a későbbiekben. Meg aztán olyan is gyakran van, hogy a nő kezd el többet érezni.

2017. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A barátzóna csak azoknak a férfiaknak/nőknek a fejében él, akik nem tudnak a komplexusaik mellett önálló döntéseket hozni a magánéletben.


Most komolyan, a barátság, mint olyan, eleve egy nagyon bizalmas, jó kapcsolat, ami segíti mindkét felet, kölcsönösen jó mindkettőjüknek és feltölti őkrt, rossz érzések nélkül. A barátság az intelligens emberek között nemtelen, kortalan, külsőségektől mentes. Emiatt tapasztalat, hogy lehet barátság férfi és nő között anélkül, hogy az bárkinek rossz lenne, vagy bármi több lenne közöttük. Nekem is van régen bejövős legjobb fiú barátom, akire azóta inkább tesóként tekintek, illetve én is mondtam már, hogy nem fog menni a kapcsolat, mégis maradt az illető és szintén nagyon jó barátok vagyunk.


Az nem barátság, ha valaki annak ellenére pitizik, hogy visszautasították. Ez nem a nő hibája. Velem is volt ilyen, én is csináltam, ez két emberen áll. Ha én azt mondom, hogy ez nem működik közöttünk, mint párkapcsolat, de a barátságot fel tudom ajánlani, aztán vagy elfogadod, vagy nem, mert nem tudsz rám úgy tekinteni és neked kellemetlen, akkor hadd ne én tegyek róla, ha te maradsz szenvedni mellettem, mint "barát". Ez inkább a másik felé nézve átverés, mert tulajdonképpen az illető érdekből "barátkozik". Most itt az érdek a szerelem/szex.


Ki lehet törni ebből a nem létező, nevetséges fogalomból, ha az ember nem börtönnek fogja fel, hanem egy klassz dolognak. Ha két ember jól érzi magát együtt barátként, előfordulhat, hogy lesz belőle több. De ehhez normálisan kell hozzáállni és nem csak azért maradni, hogy legyen már valami... Meg attól is függ, hogy a helyzet miatt nem megy (friss szakítás, költözés, miegymás, vagy nem vonz a másik), de szerintem akármelyik az oka, aki nem tudja az embert szeretni a másikban feltételek és jövőbeli elvárások nélkül, az mondjon nemet egyszerűen.

20n

2017. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Számomra volt kiút mindig is. Amikor felajánlotta egy nő, akkor elköszöntem tőle, így kiléptem a barátzónából. (Cserébe havernál többet senki nem látott még bennem soha.)
2017. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem a barátzóna meg egy borzalmasan kényelmes pozíció lehet, ha valaki ki tudja használni. Több előnye is van.

Az egyik, hogy a barátság egy kötődési szál amivel közel tarthatod magad az illetőt. Megfigyelheted, kiismerheted őt, és pl rájöhetsz a negatív tulajdonságaira. És akkor nem kellett vele kínos randikat végigülni mire kiderült, hogy nem passzoltok.


Másik az, hogy ezt a kötést fel lehet használni arra, hogy kiderítsd nyitott lenne-e feléd a partner. Mi a párommal barátként startoltunk. Egyikünk sem akart semmit a másiktól. Aztán amikor már rájöttünk, hogy bizony ő szimpi, akkor elkezdtük feszegetni a határokat finoman. Kétértelmű beszólások, véletlen érintések, kedveskedés. Amibe bele lehet magyarázni bármit. Ha a másik jól fogadta a dolgot, akkor mehettünk egy fokozattal feljebb. Ha nem akkor tudod, hogy nem vevő a közeledésedre, és egyszer nem kellett feltenni a nagy kérdést neki!


És van egy másik, közvetett haszna. Én megfigyeltem már, hogy ahol nők vannak ott kavarások is. A párom egy sportegyesület tagja, ahol vannak lányok is. Nos, feltételezték róla, hogy szingli, és hát hogy szegény ne maradjon egyedül, elkezdtek szervezkedni, hogy valakivel összehozzák. Ugyanez volt egyetemen is. A szaktársaival jól kijött, jó magot alkotott és az ottani nők menten keríteni akartak neki, hogy ne legyen egyedül.

Tehát egy nőbarát, ha nem is magához enged közel, de van ott baráti társaság, ismeretségit köre, amik mind potenciális párokat jelölnek. Ha a "barátod" kedvel, megbízhatónak tart, akkor biztos, hogy szervez neked nőt vagy bemutatja a barátnőit.

A párom utánam már nem akart ismerkedni, mégis 2x összeakarták hozni valakivel. És csak annyit tett, hogy a társaságban voltak lányok, akik úgy ítélték, megérdemel egy barátnőt.

2017. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ki lehet, akkor taníts, mester! Várom a tanácsaidat, mert szükségem lenne rájuk. :)
2017. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2017. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem attól függ. én is úgy jöttem össze a párommal, hogy előtte barátok voltunk. de ez nem ilyen gyerekkori barátság volt. szóval olyannal tényleg nehéz lenne kapcsolatot elképzelni, akivel kb együtt nőttem fel. pl vannak olyan általános iskolás osztálytársak, akikkel aztán gimnáziumba is együtt jártam. tehát szó szerint velük nőttem fel. rájuk én se tudnék máshogy nézni. de ilyen egy-két éves barátságból szerintem is lehet kapcsolat. kivéve persze ha külsőre nem vonzzák egymást.
2017. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!