Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Már több helyen olvastam ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már több helyen olvastam ezt a kifejezést, hogy "facebook-os látszatboldogság". Miért mondhatják ezt?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatják, hogy a FB-ra kitett képek által mutatott boldogság csak látszat? Ti találkoztatok már olyan eset(ek)kel, ahol a FB-os profil boldogságot sugallt(nem feltétlenül egy párnál, lehet szingli is), de valójában szomorúság, boldogtalanság bújt meg mögötte? Mennyire tipikus ez?

2017. aug. 29. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy amikor boldog vagyok, nem érzek késztetést, hogy megosszam a fél világgal.
2017. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori, a környezetemben rengeteg ilyet látok. A facebookon minden happy, otthon meg meg az üvöltözés.
2017. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát tudok mondani.

Amikor szomorú voltam, esetleg épp szakításon voltam túl, akkor erős késztetést éreztem, hogy minden jó dolgot megosszak. Ezzel magamban is a pozitív dolgokat erősítettem, de igazán nem voltam boldog, ezek csak elnyomták a negatívat.


Amióta boldog vagyok, ritkán posztolok, és az is néhány cuki cicás vagy kutyás videó, amiről szeretném, ha később is visszakereshető lenne.


21/L

2017. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori, a környezetemben rengeteg ilyet látok. A facebookon minden happy, otthon meg meg az üvöltözés.
2017. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a közösségi oldalon mindenki a jó dolgokat osztja meg. Te sem teszel fel arról képet, hogy mondjuk hó végén csámcsogod a száraz zsemlét a sarokban ülve, mert nem futja többre. De mikor fizu után étterembe mész, a guszta étlapot szívesebben osztod meg. (Nyilván sarkított példa.)

A párkapcsolat ugyanez. A legtökéletesebb kapcsolatban is vannak alkalmi viták, összezördülések. De fészen nem azt fogod megosztani, hogy az aljas dög már megint szerteszét hagyta a zokniját, vagy hogy már megint a tv előtt vakarja a koronaékszereit, míg te mosogatsz. Viszont ha felkel a tv elől, és elmentek kirándulni, az már megosztásra érdemes pillanat.

Ettől függetlenül még lehet a fent leírt kapcsolat nagyon boldog, pl. ha szeretek mosogatni, akkor pont nem érdekel, hogy addig megy a tévé, vagy lehet, ha vége a meccsnek, akkor a drága is feláll és előkapja a seprűt.


Viszont azok a nárcisztikus hajlamú emberek, akik a közösségi oldalon élik az életüket, azoknak csak ezek a megosztott pillanatok léteznek. Ott nem számít, ha a kedves férfiember nem a seprűt, hanem az öklét kapja elő a sör után, mert arról más úgysem tud.

2017. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
FB csak a hülyeség meg a felvágás helye, mindenki posztol minden szart, ami valójában semmit nem ér, nem érték. Még neki se érték, de ha kap rá 100 like-ot, akkor örül a feje. Az értéket meg elfelejtik like-olni az emberek. Sport eredmények, valós eredményeket, mert az fáj nekik, hogy nem ők érték el ezt a sikert és inkább irigyek az emberre, aki elérte. Nem népszerű emberekre gondolok, hanem hétköznapi emberek elért sikereire. Én a sikereimről szoktam kirakni képet, hogy lemezem jelent meg, hogy elértem egy eredményt sportban és ez szúrja az ismerőseim szemét, mint, hogy örülnének neki. Pl. kb. 30-an like-olják ezeket, amik tényleg sikerek nem csak nekem, hanem a városomnak is amit elértem...de persze, ha Jolika kirak magáról egy képet és még a cickó is villan vagy a popsi napi 5-öt, azt tuti minimum napi több százan like-olják, mert az aztán az igazi érték és sokat tett érte :D
2017. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A jó bornak nem kell cégér. Ami jól működik, nem igényel folyamatos reklámozást. Én pl. azt sem osztanám meg, hogy kivel vagyok kapcsolatban.
2017. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert az éremnek mindig két oldala van. A FB-ra viszont mindenki csak a pozitív oldalt teszi ki. A boldog pillanatokat, a nagy sikereket, a nagy örömöket.


Az emberek pedig hajlamosak azt hinni, hogy akinek a FB-on csak a csillogás, a siker, a boldogság jelenik meg, annak az összes perce ilyen.


(sosem láttál még párokat válni/szakítani úgy, hogy a FB-ot visszanézve mindig a naplementés, összebújós, szerelmes pillantásos képeket láttad, aztán kiderül, hogy 2 éve nem feküdtek le egymással, hogy mindennapos volt az ordibálás...)

2017. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tele van ilyen ismerősökkel a face.Aki viszont tényleg boldog Közülük, az nem hirdeti rajta.Már nem is nagyon nézegetem az oldalt, erre nem vagyok kíváncsi.
2017. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer kollégám volt egy testvérpár, facebookon remek tesók voltak, de amit a munkahelyen láttam belőlük, az meg sem közelítette ezt a facebookon mutatott képet.
2017. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!