Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azok a férfiak, akik szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a férfiak, akik szerint azért nem kellenek egy nőnek sem, mert nincs elég pénzük, tényleg azt gondolják, hogy csak ezzel van a probléma?

Figyelt kérdés
Nem gondolkoznak azon, hogy a személyiségükben van valami nagy defekt? Ezen az oldalon a nők sikertelenségre mindig ez jön válasznak, akkor a férfiaknál ezt miért nem gondolják lehetséges oknak?
2017. okt. 7. 08:25
 1/8 Lazy Lover ***** válasza:
3%
Részben igen! Nem mindig a férfi a hibás.....
2017. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezeknél a férfiaknál, akik szerint csak a pénztárcájukkal van a gond, azok szerint nem hogy nem mindig a férfi a hibás, hanem MINDIG a nő...
2017. okt. 7. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Mivel a nők sem látnak bele más emberek "lelkébe", főleg nem idegenekébe, ezért kívülről is jól látható dolgok alapján próbálnak meg következtetni a személyiségre. Pl.:


Nincs elég pénze ---> Nem jól gazdálkodik, vagy nincs olyan tulajdonsága, amivel kiemelkedne a tömegből ---> Nem tudna gondoskodni a jövőbeli családjáról, de talán még magáról sem ---> Nem olyan férfi, akit én páromként el tudnék képzelni.


Persze ez a logika néha vezethet téves következtetésekhez, mert ismeretlenként nem tudhatják, hogy az adott férfinak miért nincs pénze (lehet átmeneti helyzet, rajta kívülálló okok...), de legtöbb esetben elég jó szűrő. Tehát nem azzal van bajuk, hogy a férfinak jelenleg nincs pénze, hanem azzal ami miatt nincs.

2017. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Mi nők nem logikusan nézünk meg nekünk tetsző férfiakat. Ha tetszik, akkor tetszik. Úgyhogy ez butaság. Az a férfi aki így gondolja, nyilván vagy olyan típusú lányokra hajt akiknél ez szempont, vagy tényleg egy lúzer, aki az hiszi a lány egy gold digger mert nem ajánlja fel az első randin, hogy fizeti a kávéját.

Illetve nem a szűkös anyagiakkal van a legnagyobb baj, hanem az állandó megkeseredettséggel, picsogással stb. A másik dolog a céltalanság. Nem az a baj, hogy a srác most tesco pénztáros vagy a burger kingben kasszázik. Az a baj, ha nem is tanult, nem is tervezi, nem szereti amit csinál, de nincs más terve, hogy mit csinálna, így már előre azzal jön,hogy az élet pocsék, igazságtalan bla bla bla. Ez lehangoló. Ha egy egyetemista dolgozik a tescoban, vagy egy diplomás aki nem talált állást, vagy valaki aki közben azon dolgozik, hogy szakmát szerezzen az más. (Esetleg valaki akinek Ez a szakmája és esetleg szereti és ezt is akarja csinálni...)Tehát itt a dolgokhoz való mentális hozzáállással van a baj.

2017. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Az anyagi problémát felvető férfiak között is van különbség, nem általánosítanám be mindegyiket úgy, hogy picsogó, gyenge emberek.

Ezen az oldalon persze rengeteg olyan kérdés van, amikor tényleg érződik, hogy fejben van a gond az illetőnél, amikor a pénztárcájára fogja a sikertelenségét. Ők nyilván maguktól nem fognak rájönni, hogy máshol kellene keresniük a problémát, és kicsi önértékelést kéne tartaniuk.

Viszont saját példámból kiindulva bizony néha bennem is felmerül ez az anyagias kérdés. Jelenleg nincs barátnőm, próbálok ismerkedni, új emberekkel találkozni.

Nincs túl nagy keresetem, 180 ezer csak, plusz némi cafeteria. Viszont én is azt veszem észre, hogy sok esetben ez már alapjában kizáró ok egyes nőknél. Sosem szoktam a fizetésem, vagy az életem miatt sírni neten, vagy ismerősöknek, mert a problémáimat én tudom csak megoldani, és meg is szoktam. Pl anno egy gyárban dolgoztam sima operátorként, havi 90-ért, mert nem volt más, de csináltam. Most a dupláját keresem, irodában dolgozom, és szeretnék feljebb lépni még, amire jelenleg az esélyem is megvan.

Sajnos én úgy tapasztalom, hogy a világ nagyon elanyagiasodott, és bár régen is a pénz volt az úr, de most főleg. Főleg neten szoktam ismerkedni (visszagondolva minden előző barátnőmet is interneten ismertem meg), de néha fogom a fejem az elvárásokat látván. Az még hagyján, amikor egy nő megjelöli, hogy a férfi, akit keres minimum 300-at rakjon le az asztalra, mert ilyennel nyilván nem is ismerkedem, mert egy pénztárcát keres, nem egy olyan embert, akiben megtalálja mindazt a sok tulajdonságot, amire vágyik. De rengeteg példa volt arra az elmúlt időszakban, hogy egy aranyos, kedves leányzó 5 perc után már azt kérdezgeti, hogy hányszor járok évente wellnessbe, külföldre nyaralni, mert ezek nála alap "követelmények". Egy idő után pedig az embernek elmegy a kedve is, és az önbizalma is pénzügyi téren. Nem azért, mert hogy hogyan fog megfelelni bármelyik nőnek is, hanem azért, hogy talál-e olyan nőt, akinek nem ezek az első kérdései, akinél elég egy átlagos fizetés, ha látja, hogy a férfi tesz annak érdekében, hogy a jövőben többet keressen.

Hozzáteszem, van egy hitelmentes, átlagos kis lakásom,

egy szintén hitelmentes szép autóm, mert jól bánok a pénzzel, még ha kevés is van. Szeretek külföldre járni, mert erre is jut, és éhen sem halok. Szóval minden azon múlik csak, hogy az ember mennyire tudja beosztani azt, ami van. Kereshet valaki 3-400 ezret, ha az elmegy cigire, piára és bulira, és a hó végén nincs pénz semmire. Ezt kellene sokaknak megérteniük, hogy hiába az alacsonyabb kereset, az néha vonzóbb. A kevesebb néha több, ahogy szokták mondani.


Egyszóval részben megértem azokat, akik itt sírnak-rínak, hogy a pénzügyi helyzetük miatt nem mernek kezdeményezni. Viszont akik túlzásba viszik, és már a nőket hibáztatják amiatt, mert nem tesznek az anyagi jólétükért, azokat én sem értem.


31F

2017. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Alapvetően az anyagiak okozhatnak gondot egy kapcsolatban, nekem is lett vége kapcsolatomnak a pénz miatt - többnek is.


De alapvetően a magyar nők egyáltalán nem annyira gold diggerek, mint azt sokan gondolják.

Nem a 120ezres fizetésért meg egy vodkaszódáért tesszük szét a lábunkat. Ha gold diggerek lennénk, az nem itt kezdődne :D


De könnyebb arra fogni, hogy "nincs pénzem", mint arra, hogy "egy nárcisztikus szociopata f-sz vagyok" (vagy akármi más lol) :D

2017. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Könnyebb egy külső dologra fogni. Nagyon ritka az az ember, aki még rendelkezik megfelelő önismerettel. Az ilyen kérdezőknél már eleve az ilyen fokú nőgyűlölet kizáró ok kapcsolat szempontjából.

Ennek ellenére sose értettem, hogy mi a francot lehet költeni egy normális nőre... Szerintem párom 4 év alatt annyit költött rám, hogy szülinapkor meg karácsonykor vett valami kisebb értékű ajándékot, meg néha elmentünk együtt kirándulni (aminek a felét én fizettem), meg heti 1szer meghív egy kávéra. Szerintem a nők nagyon minimális hányada várja azt el, hogy ennél többet költsenek rá. Persze mostmár más a helyzet, hiszen együtt élünk, természetesen "elvárás", hogy a közös költségeinkbe beszálljon. Viszont aki még ezt a kis pénzt sem tudja előteremteni, az tényleg nagyon elcseszte az életét.

Nem akarok senkit sem megbántani, de szerintem mindenki a saját sorsának a kovácsa, mindenki maga tehet az anyagi helyzetéről is. Persze van aki megelégszik 8 óra szalagmunkával. Meg van, aki nem megy el 800 forintos órabérbe, mert neki az kevés, és inkább él segélyből, meg sír, hogy nincs munka az országban.. Szakmával is lehet 300 ezreket keresni, 8 általánossal is, mindegyikre tudok nem egy példát. Csak nem kell lustának lenni. Én mindig azt veszem észre, hogy aki ennyire nem tud/nem akar dolgozni, ezért nincs pénze, azzal eleve valami komoly defekt van. Szóval szerintem nagyon sokszor összefügg a "jajj nincs pénzem azért nem jön össze egy csajjal se", meg az agyi defektesség, undorító gondolkodás. Kifogás az mindig van, én már nagyon régen nem kommunikálok ilyen emberekkel. Lehúznak, legszivesebben felpofoznám őket a mentalitásuk miatt.

2017. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magukat sikertelennek érzők jó része szereti ún. objektív, megváltoztathatatlan és befolyásolási körén kívül álló dologra fogni a sikertelenségét. Nem csak partnerkapcsolatban, hanem minden életterületen. Nehéz lenne úgy élni, h lusta, tehetségtelen, lelkileg elhájasodott stb illető vagyok, pont azt érdemlem, amiben mos vagyok: a nyomort. A felelősség ilyenfajta elhárítása egy énvédelmi mechanizmus, eszerint kell kezelni.
2017. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!