Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért köti ki sok férfi, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért köti ki sok férfi, nem akar problémás hátterű barátnőt?

Figyelt kérdés

Problémás háttérnek számítanak az elvált szülők, az egyedülálló szülő (tehát ha nem is ismeri az apját/anyát), a bántalmazó vagy a nagyon szegény szülők.

Ezt sokszor olvastam itt az oldalon is, de hallottam a valóságban is. A sors iróniájaként ez utóbbit pont egy olyan pasitól, akinek az apja börtönben, az anyja meg tett rá egész gyerekkorában, de neki nem kell problémás hátterű lány, mert megveti a gyengéket, meg az anyja is ezt tanította neki, hogy lelkibeteg nővel nem állunk szóba, pont.


De miért kell elítélni valakit a szülei miatt, akikről nem tehet?


2017. nov. 19. 21:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiszem hogy jellemző lenne. Vagy nem tudom... Egy bizonyos kor fölött elvárom azért a lánytól hogy a szüleitől független saját élete legyen, tehát akkor végképp irreleváns hogy elváltak-e a szülei vagy sem.
2017. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.

Szerintem minden olyan kérdés felesleges, amit általánosítással el lehet intézni.

2017. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem hallottam még ilyet. Lehet, te mozogsz rossz körben :D
2017. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

soha nem hallottam még egyetlen haveromtól sem (és rám sem igaz), hogy az elvált szülők kizáró ok lenne.


már a 70-es évek végén születettek között sem volt ritkaság, hogy az osztályban elvált szülők gyereke legyen valaki, azóta szerintem ez csak nőtt. Jobban számolva a komoly kapcsolataimban (amik több évig tartottak) 4:1-re vezetnek az elvált szülős nők.

2017. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy milyenek a szüleid nem lehet probléma.

Nálam csak az kizáró, ha drogos vagy, alkoholista vagy, stb.

A többi dolog kezelhető. Normális férfi veled akar lenni, nem a szüleiddel vagy a rokonaiddal. Ezért nem is számít milyen környezetből jössz.

Csak az számít te hová tartasz, merre akarsz menni.

2017. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyat hallottam, hogy valaki nem akart (többet) olyan barátnőt, akinek nincs testvére, mert azok tapasztalatai szerint többnyire elkényeztetett "hercegnők".
2017. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem pont olyan nővel volt gondom, aki papíron a tökéletes szerető anyu+apu családból jött.


Késői gyerek volt, a szülők 22 éves korában is megmondták neki, hogy kivel járhat, hányra kell hazamennie, és elég komoly lelki nyomás volt rajta otthon.

2017. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Nekem volt, aki amiatt ábrándult ki, mert Budapesten születtem. És pesti lány nem lehet rendes. Most ezzel nem tudok és nem is akarok mit csinálni, nem fogom ismertetni vele az értékrendem, meg győzködni, szíve joga ilyen, vagy mégfelszínesebb dolgok miatt is elutasítani. Lesz más, aki majd okosabban dönt, szemellenző helyett, más szempontok mentén. :)


A szülői háttér sokat befolyásol, sok esetben hat a felnőtt életre is, viszont minden azon múlik, hogy az esetleges traumákat ki hogyan dolgozza fel az életében, és ki hogyan kezeli a kis csorbaságait. Ahogy az egyik oktatónk mondta, nincs olyan dolog, amit ne fordíthatna előnyére az ember egy másik kontextusban, vagy rakhatna helyre úgy az életében, hogy bár kitörölni nem tudja, kamatoztatni igen. Mindannyian sérültek vagyunk valahol, és erről nem csak a szüleink tehetnek, mindannyian másképp reagálunk eseményekre és másképp hagy rajtunk nyomot az élet. Nekünk az a feladatunk, hogy megtaláljuk a saját fogódzóinkat, és hidakat építsünk. Meg kell tanulnunk magunkat használni, ennyi.:) Ez pedig nem a múlttól fog függeni, hanem a jelentől és attól, amit az ember felismer és ami ellen az ember tesz.

2017. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

Én sem találkoztam még ilyennel, de valahol megértem. Rengeteget számít, hogy valaki milyen háttérből jött, milyen példa van előtte. Például nehéz normális kapcsolatot kialakítani, ha nincs előtted megfelelő apa és anyafigura, sem pedig jó párkapcsolati példa. Nem véletlenül halljuk annyiszor, hogy "jajj minden nő k.va, előbb-utóbb úgy is megcsal, anyám is ezt csinálta apámmal" és társai.

Kevés ember képes a szüleiétől különböző úton járni. Hiszen csak ezt látta, tudat alatt vannak olyan dolgok kódolva, amik miatt akaratlanul is a szülei példáját követi. Még én is észreveszem magamon, pedig egész életemben azon dolgoztam, hogy ne legyek olyan, mint anyám. Egy szóval sokat számít na... a legfontosabb dolgokat a gyerek sajnos otthonról hozza.

Persze ettől függetlenül csak emiatt nem kell azonnal megszakítani az ismerkedést. De én sem szivesen lennék együtt hosszú távon olyan emberrel, aki láthatóan ugyan azon a lejtőn tart lefelé, mint a szülei. De ez csak hosszú hónapok alatt derül ki. Aki alapból nem ismerkedik ilyen emberrel, az szerintem elég korlátolt barom.

2017. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%

"Nekem volt, aki amiatt ábrándult ki, mert Budapesten születtem. És pesti lány nem lehet rendes. " :D


Ez durva. A vidéki lányok a középkorban élnek legenda elég erősen tartja magát.



Btw, Bp-en lassan már nem találsz olyat, aki budapesti. Mindenki szidja, hogy milyenek az itteni emberek, bunkók, zárkózottak, etc, de a munkahelyemen pl 20 emberből 2-en születtünk Budapesten, a többiek mind vidékről jöttek fel. Akkor milyen is a "pesti" ember? :)

2017. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!