Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is ezek a fő okai, hogy manapság sokkal nehezebben találnak párt az emberek?

Figyelt kérdés

1. A társadalom megváltozása_ Régen ugye minden sokkal egyszerűbb, egyértelműbb volt. 18 évesen már házasodtak az emberek, mivel akkor megvoltak a hagyományos szerepek, a nőknek fiatalon szükségük volt a férfiakra. Jelen világban egyre több független nő van, akiknek nem feltétlen kellenek férfiak.


2. Élőben dől el, hogy kihez vonzódunk_ Ezzel csak az a baj, hogy akikkel élőben nap mint nap találkozunk (munkahelyen, suliban stb.) nem nagyon merünk kezdeményezni, mert tartunk az elutasítástól, tartunk attól, hogy ha össze is jön, rosszul sülhet el, és aztán mi lesz utána ha ismét találkozunk, mindenki beszerez pár ilyen keserű tapasztalatot, aztán már jóval kevésbé lesz kezdeményező.


3. Csodavárás a neten, kellemetlen első randik_ Ugye már kifejtettem, hogy a vonzalom élőben alakul ki, hiába tetszik valaki nagyon egy képen, lehet, h személyesen semmit nem fog kiváltani, vagy éppen fordítva. Na most a netes ismerkedés eleve baromi nyögvenyelős, de ha nagy nehezen sikerül is egy első randit összehozni az nagyon ritkán sikerül jól egy statisztika szerint az emberek több mint 50%-a kellemetlenül érzi magát első randin egy idegen személlyel, ami egy cseppet sem meglepő, hisz ahhoz idő kell, hogy két ember összecsiszolódjon. Akikkel személyesen ismerjük egymást, azokat sem az első találkozáskor szeretjük meg, hanem fokozatosan, hosszú idő alatt alakul ki. Na de az ilyen netről megismert emberek esetén a legtöbben már az első találkozástól várjuk a csodát, aztán csalódottak vagyunk, h 1 találkozás alatt nem varázsolt el minket az illető, és nem is adunk neki több esélyt. Ami teljesen értető reakció, de mégis hibás döntés. Egy másik statisztikában a megkérdezettek 70%-ának több mint 4-5 találkozás kellett, hogy egyáltalán elkezdjenek érezni valamit az iránt, akibe később teljesen szerelmesek lettek. Nyilván ezeknek a nagy része nem ilyen direkt randi volt, hanem valamilyen oknál fogva gyakran találkoztak (pl. munka kapcsán). Az ilyen direkt randikat nem szeretjük 1-2 találkozásnál tovább erőltetni, 3-4 még talán összejön, de 5-nél több biztos nem, így nem meglepő, hogy a netes ismerkedés kudarcra van ítélve. A férfiak max azért nyomulnak tovább, mert egy dugásba azért benne vannak, a nők meg eleinte leginkább semmit nem akarnak ha nincs "szerelem első látásra". Pedig lehet, hogy később ha jobban megismerkednének ,egymásba szeretnének, csak idáig általában nem jutnak el. És itt vissza is kanyarodtunk az 1. pontra, a megváltozott társadalomra, mert ebben a rohanó, felgyorsult világban mindent rögtön, azonnal akarunk, semmi türelmünk nincs, és inkább új impulzusokat keresünk ,ahelyett, hogy megpróbálnánk valakit jobban megismerni.



2017. nov. 22. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Rinya.

Inkább sokkal könnyebb ismerkedni.

2017. nov. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Aki extrovertált, gyakran jár társaságba és sok-sok barátja van, azoknak valóban könnyű.

De aki nem ilyen típus, azoknak nagyon nehéz.

2017. nov. 22. 23:16
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Könnyebb ismerkedni széles körben, ezért nagyobb felhozatalból lehet válogatni. Ha van választási lehetőség, akkor senki sem elégszik meg azzal, aki a legközelebb van hozzá. Nyilván vannak ennek a rendszernek is vesztesei, de ez nem a világvége mindenkinek, sőt...

Amúgy "bájos" az a nosztalgia, amivel a régi szép időket emlegetted :))))

2017. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom ,miylen lehetett a régi szép időkben élni, de a nagyszüleim beszámolói alapján sokkal egyszerűbb, sokkal kiszámíthatóbb, sok szempontból nehezebb, de mégis boldogabb életet éltek az emberek. Mert nem okozott különösebb nehézséget párt találni ,vagy munkát. Egyszerűen mindennek megvolt a rendje.
2017. nov. 22. 23:35
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Inkább a média basz be.
2017. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Felejtsük már el, hogy régen jó volt, annyira szánalmas... :'D Oké, manapság a kapcsolati kultúra minősége romlik, mert minden visszavonható, felbontható, nem kell gyereket nemzeni, mindenki kúrhat össze-vissza, mindenki önálló és sok esetben önző is, és tehernek fog fel egy párkapcsolatot. Oké, az emberek agyában vannak gondok, de én ezt inkább a korán munkába álló, alapvetően kibszott hanyag szülőknek tulajdonítom, akik fűre-fára rábízzák a gyereket, meg benyomják a közösségbe 2 évesen, holott még a kötődés sem alakult ki normálisan szerencsétlennél. Legalábbis én mindig azt tapasztaltam, hogy azok a legelcseszettebbek, akik magukra lettek hagyva kicsiként, vagy az első adandó alkalommal bölcsibe kerültek.


De...

Az internet szerintem csodálatos, sok hátránya van, ez tény, hisz a szabadság lehet áldás és átok is, ugyanakkor olyanokkal találkozhatsz, akikkel talán soha, ha személyesen keresnél, sok esetben támogatja az azonos érdeklődési körű emberek egymásra találását, nem okoz akkora problémát a táv és az időhiány okozta ritka találkozás... Szerintem ez egy baromi jó felület tanulásra is, ismerkedésre is, és minden másra nyit egy ablakot, ha az ember megtanulja ésszel használni. Tény, hogy szokni kell azt, hogy a másikat nem a szavak és viselkedés, hanem az írott szöveg alapján méred fel, ami nyilván szembemegy azzal, amihez mi eredetileg "szoktunk", de úgy gondolom, kis logikai érzékkel és gyakorlással simán lehet érezni itt is, hogy ki milyen, és hiába vesz fel valaki könnyebben egy szerepet itt és adja ki magát esetleg másnak, azért kis érzékkel könnyű gyanút fogni. Tény, hogy jobban kell figyelni. Szerintem a baj azzal van, hogy az online "adatlapok" és az írott szöveg "kódolásában" még gyengébbek a képességeink. Emiatt nagyon félre tudjuk ismerni egymást. Én azt tapasztalom, hogy az én generációm egyes tagjai (huszonévesek) és a nálam fiatalabbak már másképp működnek, már érzékenyebbek vagyunk a megosztott tartalom üzenetére, arra, hogy ki mit és miért közöl, ki mit és miért mutat magából, miért azt a hangulatjelet használja, és hatékonyabban tudunk egymással így kommunikálni. Legalábbis nálam még olyan gond nem volt, hogy akivel itt megvolt az az érzés (és rendelkezésemre állt néhány effekt nélküli fénykép), azzal ne ment volna zökkenőmentesen ez a dolog személyesen.


Abban igazat adok, hogy felgyorsult a világ, és vele a társkeresés is. És az udvarlás is. (Ugyan, kit akarok átverni, az csoda, ha van, és ez nekem is nagy szívfájdalmam, mert nem tudom magam jól érezni a másik karjaiban csak úgy a semmiből. Nekem nem megy a spontán szex felszabadultan, de ez csak én vagyok, másoknál ez a rutin része is, ahogy az is, hogy előző héten Peti az élete párja, következő héten már Zsolti lesz -a Facebook szerint. Az rendben van, hogy baj, hogy nem hagyunk időt egymásnak kibontakozni, és emiatt a fokozatosságmentesség miatt a kapcsolatok túlnyomó többsége kudarcba fullad. Elvégre is, lakva ismeri meg az ember egymást, és ha nem is lakva, de azért randizgatva ez igaz a mai napig. DE! És most jön az, ami lehet, hogy nem fog tetszeni. Én örülök, hogy ekkora a választék, és annak is, hogy mindenki kicsit elérhetőbb lett (kapcsolattartásilag) egymásnak. Ez megadja annak is a lehetőségét, hogy az ember ne érje be valakivel, akivel utána leél egy boldogtalan vagy lapos életet. Régebben az emberek a környező falvakból válogattak. Aztán ott volt, amilyen volt, jó lesz az, visszük. Tévhitben élsz, ha azt hiszed, hogy nagyobb szerelmek köttettek. Más volt az ízre, de nagyon bele lehetett nyúlni. Itt pedig? Itt nem kell félned a megvetéstől, ha otthagyod a másikat, mert egy lusta/agresszív/csalfa féreg, továbbállhatsz (és nyilván ez hátrány is, mert az emberek hajlamosak azt is eldobni, amit megérné megtartani), de nem kényszerülsz bele úgy egy helyzetbe. Elválhatsz és új életet kezdhetsz valakivel 30 évesen is, nincs az, hogy osztott, amilyet osztott a gép. Nincs az, hogy valaki kicsit tetszik "osztjóvanúgy", nincs az, hogy a lakhelyed és a körök, amikben a családod mozog, korlátoznak. És nem baj az, ha az ember nem csesz el hónapokat-éveket azzal, akivel az első randin nem érzi, hogy működne a dolog, mert "ki tufdja, lesz-e következő", hanem továbbállhat. Kereshet olyat, akivel megvalósíthatja együtt a közös álmaikat, mert jobban illik az életébe. És szerintem ez király dolog. Legalábbis pontosan tudom, mennyit tud rontani az életminőségen, ha valaki nem megfelelő emberekkel veszi magát körül. Legyen az barát vagy párkapcsolat. Az emberek nem félnek már kimozdulni abból, ami nekik rossz, és szerintem ez valahol nagyon is jó dolog. A "szaporulat" miatt meg amúgy sem kell aggódni, szóval az pl. gyenge érv, hogy "jaj, önzőek az emberek, ki fogunk halni". Nem. A társadalomnak már nem a szaporodás az elsődleges célja, hanem az individuális fejlődés és a hatékonyság. És ebben célravezetőbb a minőségre menni, olykor a mennyiség árán is, és esetleg "bárki" helyett egy bizonyos valamilyen "valakit" keresni, kerüljön az bármennyi időbe és próbálkozásba.

2017. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

1. pont stimmel, 2. inkább a férfiakra jellemző

Ami még nehezíti, a facebook, instant gramm, és a "társkeresők" ego tuning hatása, amitől a nők hercegnőkké válnak, és szinte csak brad pitt jó nekik.

Türelmetlenség szintén a nők részéről, nem is ismerik meg a másikat, de ha első randin nincs meg a "szikra" "kémia" stb, akkor annyi, de ezt nem hajlandók elmondani, harapófogóval kell belőlük kihúzni.

2017. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Sokkal szélesebb körből választhatsz, és egyszerre sokkal több emberrel tarthatod a kapcsolatot. Ebből kifolyólag egy férfi nyilván több lánynak is csapja a szelet, hiszen így növeli a sikert az esélyre. Ez viszont a lányok oldalán úgy mutatkozik meg, hogy rengeteg férfi őket akarja. Ha már ilyen népszerűek — gondolják —, miért ne érdemelnék egy még jobb partit? Ergo férfiként még több nőnél kell próbálkoznod, ha sikeres akarsz lenni, ami még tovább építi az egókat. Ez nem az internet hibája, hanem az embereké: férfiaké és nőké egyaránt. De na, ez is egy verseny.

Másrészt viszont vannak, akik nem ismerkednek interneten. Vannak bulik, van suli, egyetem, munkahely, sport, ilyen-olyan kurzus. Ott is tudsz ismerkedni, ha nem jön be a netes társkeresés. Vannak, akik ezt csinálják, elég sokan.

Nem tudom, hogy rosszabb-e most, mint régen, hiszen én ebbe születtem bele. Az biztos, hogy más. Viszont a múlton keseregni felesleges, az soha nem visz előbbre.

2017. nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Annyira fárasztó látni ahogy próbáljátok nyomni mindenkibe, hogy csak a fizikailag tökéletes milliárdosoknak van esélye párkapcsolatra, miközben a való életben olyan pasiknak is simán van barátnőjük akiknek az arca olyan, mint valami amit a bal kezemmel rajzoltam. Ha egy férfi el tudja érni, hogy egy nő szívből nevessen, és fenn tudja tartani az érdeklődését, az már 80% esélyt jelent a nőnél, viszont erre tényleg nincs sok esélye azoknak akik a neten okolnak másokat a saját sikertelenségükért. De most tényleg, vajon miben lehet a hiba: minden egyes nőben a világon, vagy abban a pár % pasiban, akik szentül meg vannak győződve róla, hogy azért nem kellenek senkinek, mert a nőket nem egy pincében nevelik 18 éves korukig, ahol sem férfit nem látnak, így nincsenek igényeik, és tükrük sincsen, hogy nehogy a hiúság csapdájába merjenek esni.
2017. nov. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az 1-2 szerintem hülyeség.

A 3 as pontban szerintem a lényegre tapintottál.


Szerintem azért volt könyebb régebben ismerkedni, mert összejártak az emberek főleg falvakban de városkoban is.

Együtt dolgoztak , szórakoztak, együtt mentek a templomba, ilyesmik . Ezeken keresztül megismerhették egymást! Nem az volt hogy a Béla ráír a Julcsára faszbukon mert a Julcsa olyan dögös, tehát volt valami a dolog mögött, részben ismerte a másikat, nem csak azt látta hogy milyen jól néz ki. Nem csoda hogy ma is leghatékonyabban baráti társaságon keresztül lehet ismerkedni!

2017. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!