Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, létezik a férfiaknál is a "kapcsolatfüggőség"?

Figyelt kérdés

Ezt a fogalmat szinte mindig a nőkhöz társítják. Azért, mert ők érzelmesebbek és rosszabbul viselik az egyedüllétet? A férfiak meg jobban elvannak egymagukban és náluk ezért nem jellemző annyira?


Vagy az lehet mögötte, amit sokszor itt is írnak: hogy nekik a rossz kapcsolat is jó? Amiből egy nő már hanyatt-homlok menekülne, az a férfinak még tökéletes, mert főzve, mosva van rá, érzelmekre meg nincs szüksége? Tehát egy kapcsolat értékét más adja egy nőnek, és más egy férfinak?


Mit gondoltok erről, ill. magyarázatként mit tudnátok a dologra felhozni? Férfiak esetében miért nem szoktunk erről a fogalomról beszélni?



2018. jan. 12. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

“az a férfinak még tökéletes, mert főzve, mosva van rá”


Lehet én csinálok valamit nagyon jól, de rám ponthogy mindig inkább a pasijaim szoktak főzni. Vagy együtt főzünk. Vagy elvisznek étterembe. De már kvára nem abban a világban élünk, hogy kötelező jelleggel csak a nő végezné a házimunkát. Ha mindkét fél dolgozik, akkor igenis mindkét fél szálljon be a takarításba, főzésbe is. Vagy ahogy megegyeznek, ki ezt csinálja, ki azt. Mondjuk aki képes cselédként viselkedni, az utána ne is panaszkodjon, ha cselédnek használják...


Amúgy a kérdésre a válasz: igen, vannak ilyen pasik is. Én pedig nőként inkább a független típus vagyok, aki csak akkor megy bele egy kapcsolatba, ha azt tényleg a legjobbnak érzem. Ha kell, évekig szingli vagyok, amíg meg nem találom, így is jól érzem magam. Mindkét nemben van ilyen is, olyan is.

2018. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem nettó általánosítás. :D


Nem, nekem a rossz kapcsolat nem jó, tudom a mosógépet kezelni és nem esik(ne le ha lenne) a karikagyűrű az ujjamról, ha házimunkát kell csinálnom. Érzelmekre meg igen is szükségem van (sőőt), mert anélkül fabatkát sem ér az egész. :]


Nem vagyok kapcsolatfüggő, amúgy elvagyok én egyedül is, de sokkal boldogabb vagyok, ha van mellettem egy TÁRS (nagybetűvel!), akivel megoszthatom az élet "apró örömeit" :)


F39

2018. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi bajod? A kapcsolatfuggoseg alapvetoen ferfi dolog. Egy no kb akarmikor szakit, ha mar nem jo neki a kapcsolat, es kb akarmilyen indokkal, pl “idegesit, hogy Bela 6 kocka WC papirt hasznal” vagy kb barmi.

A ferfiak szoktak doglodni nyugodtan meg egy ellaposodott kapcsolatban is, akar a vegtelensegig is, mert alapvetoen ok nehezebben viselik az egyedulletet (lasd vegtelen rinyak a gyakorin is), de nem hiszem, hogy a mosas, fozes miatt, azt manapsag mindenki tud, es meg is csinaljak szerencsere. Szerintem inkabb azert, mert a ferfiaknak megterhelobb uj kapcsolatot talalni, nekik fontosabb a biztos pont.

2018. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Férfiaknál ezt a szextől való függőségnek hívják.
2018. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért ne beszélnénk férfiaknál kapcsolatfüggőségről? Ismerek én is nem egy ilyen férfit.
2018. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Férfiként sokkal nehezebb egyik kapcsolatból a másikba ugrálni, mint nőként.
2018. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"még tökéletes, mert főzve, mosva van rá, érzelmekre meg nincs szüksége?"


Húha, ezt hol láttad/tanultad/hallottad?


Többször volt hogy én is a végsőkig ragaszkodtam egy-egy kapcsolathoz. Mégsem hívom ezt kapcsolatfüggőségnek.

Csak szeretek minden lehetséges dolgot megtenni a meglévő javításáért. És tapasztalataim szerint a nők sokkal hajlamosabbak kilépni még mielőtt bármi erőfeszítést tennének a javításért. Érdekes hogy mindeközben ők hajlamosabbak eljárkálni mindenféle pszichológiai, párkapcsolattal kapcsolatos előadásokra, olvasnak tucatszámra ilyen könyveket, de mikor ott a problémás helyzet, egyszerűen dobják az egészet hogy "á, úgyse lehet semmit tenni"


A mosógépen a gombot én is el tudom tekerni, valamennyire főzni is tudok, még a saját popómat is kitörlöm, nem ezért ragaszkodok valakihez.


A kapcsolat értékét maga az ember, a nő, a gondolkodása, viselkedése, az együttlét, a mindennapok, a közösen megélt élmények, közös tervezés lehetősége stb. adják.


Egyébként igenis a férfiakat is megviseli a szakítás, az egyedüllét is. Csak máshogy kommunikáljuk ezt. Sőt, leginkább nem kommunikáljuk. Nem sírjuk el magunkat, nem mondjuk el a fájdalmainkat az összes barátnak, családtagnak, stb. Attól még ugyanúgy hónapokig fájhat valaki elvesztése, ugyanúgy rossz érzés éjszaka egyedül feküdni, egyedül kelni stb.

41f

2018. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
de ha majd öregkoràra egyedül marad akkor ne sirjon hogy nem a boldogsàgot vàlasztotta hanem a lapos megszokottat meg az anyagiakat hajzotta..egy életünk van
2018. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én eddig csak férfinál láttam kapcsolatfüggőséget. :D

Csak ők jobban tudnak kifogást gyártani, szóval van más indok a "mertszeretem"-en túl.

2018. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Csak ők jobban tudnak kifogást gyártani"


Ezt nem értem,

kifogást... mire?

2018. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!