Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Volt valaki ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt valaki ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Talán egyből nem feltétlen látszik az összefüggés, és a téma is több topikba is illik, de ez az, ahol a legnagyobb gondot okozza, így ide írtam. 19F.


Először egy nem olyan régi tapasztalatot írnék le, melyen mostanság sokat gondolkoztam. Igyekszem nem elnyújtani.

Szeptemberben kerültem egyetemre, új közeg, stb.. mindenki azt mondta, hogy ez a legjobb időszak az életben, így vártam, kíváncsi voltam, milyen is lesz. Nehéz szaknak mondták, és így visszatekintve tényleg volt egy kis különbség a gimihez képest.

Az elején egyáltalán nem sikerült barátkoznom/barátnőznöm, sőt: nem az volt, hogy nem nyitottak felém, hanem az én nyitásaimra se voltak vevők. Ebbe beletörődtem, úgy gondoltam, akkor majd elleszek egyedül, ez van. Viszont az egyre több zh és vizsga során kiderült, hogy (minden ego nélkül) eddig nagyon jól megy az egyetem. Ezt a többiek is megérezték/megtudták, és hirtelen mindenki (vagyis inkább a többség - bár mindössze 1-2 kivételt tudok) jóba akart lenni velem. Félév végére oda jutottunk, hogy a korrepetálásom után még az is simán átment a tárgyakból, aki előtte már megbukott, és reménytelenül nézett magára - így ő is pozitívan tekintett rám, fordult felém. Az év eleje ellenére szívesen segítettem nekik, együtt örültem velük annak, hogy átmentek, és közösen folytathatjuk a "küzdelmet."


Na tehát a kérdésre visszatérve, van más is akit ennyire semmibe vesznek, aki ennyire nem mozgat meg másokat, aki ennyire - hogy mondjam - visszataszító? Mit lehet tenni? A kategória pedig adja magát: teljesen nyilvánvaló, hogy aki ilyeneket él át, az nem jeleskedik párkapcsolatok kialakításában sem. Ebben is iszonyat gyorsan kéne felfejlődnöm valahogy, de azt se tudom, hogyan kéne elinduljak? (Azon túl, hogy próbálkozzak. Ha valami, akkor ez megvan.) Tényleg nem tudok már mire gondolni, eléggé el vagyok keseredve időnként. Köszi a válaszokat.



2018. jan. 26. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz csiszolni a megjelenéseden? Nem kell teljes "alakreform" .. Csupán eljutni egy olyan szintre, amivel már Te megelégszel? Fogalmam sincs, mi a probléma Veled/Magaddal, külsőségek tekintetében, de nehezen hiszem, hogy reménytelen lenne. Mindenkinek megvan a maga stílusa. Ha látszik, hogy ez én-azonos, nem túltolt és az egyén igyekszik, ha ad magára... Szimpatikussá válik. Nyilván csak bizonyos keretek között, tehát nem mindenki számára. De ez elmondható a legvadabb Adoniszokról is.

Ápoltság, hajviselet, arcbőr, testalkat, öltözködés... Nem kell teljesen unique stílust találni, csak látszódjon, hogy az a tied és bírod "viselni".

Az, hogy kapcsolatot tudsz létesíteni a kortársaiddal, még ha ilyen aszimmetrikus viszonyban is, mint a tanulásban való segítségadás nagy előrelépés ám. Sokaknak pont ez nem megy annyira. Te nyitott vagy, intelligens és jó szándékú. Mi ez, ha nem szimpatikus vonás?

2018. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kb. egy-másfél éve volt egy kisebb "stílusváltás", ha fogalmazhatok így. A ruháimban jól érzem magam, szerintem nincs velük baj, átlagos darabok. Semmi extra, hisz inkább nem akarok kitűnni, jobb ha beleolvadok a tömegbe. Olyan ruhákban járok, mint a kortársaim túlnyomó többsége, akikkel találkozom: egy farmer + póló, valamilyen átlagos cipő (kabát, pulcsi, de ezek bent nem kellenek).

Arcbőröm is javult (pattanások terén - ez mondjuk régen nagyon zavart), valamint edzem, szóval valamilyen testalkatom csak van. Tehát foglalkozom magammal, fogászatra is gyakran jártam az elmúlt időben (volt 1-2 dolog, amit helyre kellett tenni). Hajam rövid barna, ebben sem az extrém irányt képviselem.

Természetesen köszönöm válaszod! :) Minden bizonnyal még néhányszor át fogom olvasni.

2018. jan. 26. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!