Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet egyedülállóként boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyedülállóként boldog teljes életet élni?

Figyelt kérdés
Akár merre nézek mindenhol boldog/boldogtalan párkapcsolatban lévő embereket látok s olykor bele gondolok milyen jó lenne ha lenne az életemben valaki akinek fontos lennék és szeretne. De arra jutok hogy nem tudom magam elkébzelni boldog pátkopcsolatban. Még sose volt komoly kapcsolatom, tini szerelem volt de én jöttem ki belőle rosszul. Úgy érzem, hogy nem vagyok elég szerethető s hogy nem tudnék megfelelni senkinek pedig magammal teljes mértékben meg vagyok elégedve humor, önbizalim is van. Talán a párkapcsolat nem való mindenkinek? Nagyon régóta egyedül vagyok hozzá szoktam a magányhoz. Persze sokszor hallom hogy majd amikor nem számítok rá vki betoppan az életembe. Félek hogy abból is csalódás lesz, mert a mai világban mindenki megcsal mindenkit fűvel fával s akkor inkább maradnék egyedül mint hogy megcsaljanak. Lassan beletörődtem hogy egyedülállóan fogok élni s az érdekelne hogy milyen is az? Lehet sz ember egyedül is boldog? Milyen egyedül élni? 20/F Tudom fiatal vagyok még csak olykor elmerengek és depresszióba esek.

2018. febr. 15. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, nekem sikerül. A boldogság nem külső tényezők függvénye, hanem benned keletkezik, belőled ered. Egy barátnő ideig-óráig örömöt és élvezetet nyújthat, de boldogságot sose fog. Sokan összekeverik a boldogságot az élvezetekkel. Nem kell ahhoz semmi és senki, hogy megbecsüljem az életem, a lehetőséget, ami vele adatott. Ha pedig képes vagy megbecsülni, az már maga a boldogság. Akkor is szeretni fogsz élni, ha nincs pénzed vagy barátnőd. Mert ezek mind nem számítanak. Egy számít, az pedig maga az élet.

[link]

2018. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, te hogy fogod fel és hogyan állsz hozzá. Én pl boldogabb vagyok, mióta kiléptem annak a kapcsolatnak csúfolt szorongató bizonytalanságból. Nem mondom, hogy nem vagyok nyitott egy kapcsolatra, de megtanultam magamnak megteremteni a boldogságot. Aztán ehhez vagy lesz megfelelő társam, vagy jó így.
2018. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem lehetetlen, bár eljutni erre a szintre azért időbe telik. Nekem egy kapcsolatom volt, ahol a lány szakított velem, és azóta sok mindent tanultam a dolgokról, de időbe tellett, mire eljutottam ide, ahol vagyok. A szakításom után kezdetben mindenáron rá akartam feküdni a csajozásra, illetve elkezdtem kutatni a női vonzalom titkát. Aztán idővel feladtam az erőltetett ismerkedést, közben pedig kezdett összeállni egységesen a kép nem csak a női vonzalom alapjairól, hanem az egész "rendszerről" nehéz így leírni. De ha mondjuk egy lényeges gondolatot kéne leírnom, akkor azt mondanám, hogy egy kapcsolatnak az a lényege, hogy az ember a jelenben megélje, aztán idővel nagy eséllyel eljön a szétválás pillanata, de maga az ember ilyen, nincs ezzel semmi gond, annyi, hogy úgy kell belemenni egy kapcsolatban, hogy a jelenben élje meg az ember.

A másik része pedig, hogy az ember el tud lenni kapcsolat nélkül is, meg kell próbálni az embernek a saját céljaira, hobbijaira koncentrálnia. Ha nagyon nagyon nőre van igénye az embernek, akkor legfeljebb megpróbálhat ismerkedni olyan módon, hogy egységnyi idő alatt minél több nővel próbáljon ismerkedni, a nagy számok törvénye alapján (pl szórakozóhely, vagy tinder)

Én jelenleg amúgy úgy vagyok, hogy elvagyok magam is, aztán ha úgy alakul, akkor lehet lesz barátnőm, de egyébként magamtól nem erőltetem.

2018. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem lehet.
2018. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jól esett ezeket olvasni. Persze én is nyitott vagyok, de már belefáradtam a keresgélésbe és a kudarcokba. Ugy vagyok már vele ha akar rám talál ha nem nem.
2018. febr. 16. 07:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem mindenkinek megy. Én egyedül is teljes élete tudok élni. Más kérdés, hogy persze lehetne még fokozni, ha meg tudnám osztani az életemet valakivel, de nem egyszerű hozzám illő társat találni, aki ráadásul független is, és kölcsönös az érdeklődés. A szexkalandok hidegen hagynak, olyannal meg nem akarok lenni, akivel nem érzem jól magam, mert nem passzolunk. Csak azért, hogy legyen valakim, nem kell kapcsolat.


33N

2018. febr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igen a sexuális tapasztalatom 0, de már sokszor elkébzeltem milyen lehet az első. Nem tudom magam elkébzelni egy éjszakásokban.
2018. febr. 16. 08:55
 8/14 BlackSword ***** válasza:
Gyere hozzánk melózni... Minden héten új kollégák, minden hónapban új feladat, és ha éppen nem lebasznak akkor szopatnak...
2018. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kb mint a többi cégnél. XD
2018. febr. 16. 09:35
 10/14 anonim ***** válasza:
4-esnek van igaza.
2018. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!