Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek el vele randizni, próbáljam meg, vagy továbbra is tartsak ki az elképzelt párom mellettt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet tényállása, hogy 19 éves lány vagyok, és még soha nem volt barátom. Túl vagyok már dolgokon, de kapcsolatom még nem volt, mert csak szerelemből akarok járni valakivel. Egészen eddig vártam a nagy Ő-re, akit már teljesen elképzeltem, vagyis csak körvonalaztam magamban, hogy ki lenne nekem ideális, mitől és kitől lennék boldog. Egészen eddig úgy voltam vele, hogy várok, akármikor jön, én meg akarom várni.

Most viszont... Lett volna pár lehetőségem az utóbbi időben, de mindegyiket leráztam, mert annyira mégse volt valamiért megnyerő a dolog, és akkor már el is döntöttem magamban, hogy ezért vagy azért nem érné meg. Jelenleg úgy alakul a helyzetem, hogy találkoztam egy fiúval, aki nagyon kedves meg helyes is, és elhívott randizni. Igen ám, de megint egyáltalán nem vagyok benne biztos, mit tegyek. Adjak egy esélyt magunknak? És ha úgy járok, hogy nem is leszek belé szerelmes, de mégis elkezdünk járni?Nagyon nehezen tudom kimutatni az érzelmeim és nagyon lassan mennek nekem a dolgok... Mert ezt az egyet nem akarom... Nem tudom mi tévő legyek.

Voltam már randikon, el tudtam rögtön dönteni ennek lehet jövője vagy sem, ebben az esetben viszont megvagyok lőve, ötletem sincs. Mivel pesszimista vagyok, úgy állok vele, hogy nem valószínű... De mégis, ott van az a kis de.

Szerintetek mit tegyek? Várjak tovább, vagy próbáljam meg? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Az az igazság, hogy szeretek egyedül lenni, és ha ezen változtatnék, akkor azt olyanért tenném csak meg, akibe 100%-ig szerelmes vagyok. Viszont megbántani se akarom a srácot, ő nagyon reménykedik bennünk.

Most fogok tovább tanulni, szerintetek megérné akármibe belekezdeni, legyen végre valakim, vagy várjak továbbra is?



2018. febr. 27. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem találd ki előbb, hogy mit akarsz, aztán ismerkedj.

31/f

2018. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Azért nem megy neked ez az egész, mert felállítottál egy idealizált képet, és nem tudod elengedni ezt a dolgot. Én a helyedben adnék esélyt a dolgoknak, mert sosem tudható mi sül ki belőle, ezt a nagy Ő kérdést pedig tedd félre egy kicsit, mert csak becsavarodsz egy idő után.
2018. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Miért agyalsz ennyire ezen? Szerintem túl görcsös vagy. Oké, hogy nem akarsz olyannal járni, akibe nem vagy szerelmes, de attól még egy esélyt adhatsz a dolognak, nem? És aztán ha jársz vele, de egy hónap múlva rájössz, hogy nem vagy belé szerelmes, akkor mi van? Megmondod neki és lezárod, nagy ügy. Ne hajkurássz egy idealizált képet, mert közben sok más lehetőséget szalaszthatsz el. Nekem is volt már olyan, hogy abba szerettem bele, aki eleinte egyáltalán nem volt az esetem. Lazulj le egy kicsit és tapasztalj.
2018. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul közelíted meg, de majd letisztulhat idővel.

Ha elképzelaz egy idealizációt, hogy kinek örülnél, akkor csak magadat vernéd át, amikor azt hiszed, hogy megtaláltad.

Amit sablont ràillesztesz eltalar és kiegészít dolgokat. De ezek a különbségek idővel egyre jobban kiütköznek és frusztrációhoz és csalódáshoz vezetnek.

Ez persze távolról sem azt jelenti, hogy ne legyenek elvarásaid. Legyenek igényeid, légy tisztában magadal és tudd, hogy milyen személyiség illik hozzád, aki belepasszol az életedbe.

Ami az aktuális srácot illeti pedig azt vizsgáld meg, hogy egy hullámhosszon vagytok és meg van a vonzódás? Ha igen, úgy érzed, hogy össze tudjátok illeszteni az életeteket, akkor a tivábbi ismerkedés során meg tudod, hogy váej még vagy már nem kell.

2018. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! :D

Nálam is valami hasonló volt a helyzet.

Szintúgy 19 vagyok, mint te. Jelen pillanat 4 hónapja vagyok együtt az első barátommal, habár nekem előtte nem volt sok udvarlóm vagy lehetőségem igazi kapcsolatra, csak a szexet kereső srácok találtak be, akikkel meg komoly kapcsolatról lehetett volna beszélni egyből a barátnőm iránt érdeklődtek ahogy megismerték.

Ugyan ilyen érzéseim voltak nekem is. Eldöntöttem magamban, hogy nem akarok kapcsolatot és megvárom az igazit akivel tökéletesen összeillünk, erre jött a párom nem éreztem hozzám valónak sőt még úgy is jöttem össze vele, hogy lehet nem lesz hosszú életű, de egy esélyt megérdemel. 4 hónap alatt annyira megszerettem, hogy még azt is kimerem jelenteni, hogy szerelmes vagyok és, hogy megtaláltam a nagy őt pedig az elején egy nyálas kis nyuszinak tartottam.


Ha a srác aki elhívott randira szerinted megér annyit akkor próbáld meg. Ha nem is járni legalább ismerd meg. Rengeteget számít egy ember megismerésében az idő. Ki tudja lehet kiderül, hogy ő életed szerelme csak nem az szerelem első látásra típus. :D

Kezdj el élni, mert később megbánod. Nem kell semmit se elsiettetni nem is ezt mondom, csak nehogy 30 macskával élő begyepesedett öregasszony legyél csak, mert vártál a nagy Ő-re!


A tanulós részről meg annyit, hogy egy kiegyensúlyozott kapcsolat ilyen téren nem fog lehúzni sőt lehet, hogy sok stressz helyzetet és nehézséget még segít is átvészelni.


Sok sikert a továbbiakban! :D

2018. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!