Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha valaki azt mondja, hogy "manapság a szerelem és a szeretet már abszolút nem fontosak, mert nem lehet belőlük megélni"?

Figyelt kérdés

Egyre több csalódott, kiábrándult embertől hallani ezt a kijelentést, amiben valami fura módon összemossák az anyagi és az emberi javakat, majd egy még furább konklúzióra jutnak. Tudjuk, hogy manapság tombol a karrierista szemléletmód, de talán nem kéne ennyire törtetünk, hogy közben kivetkőzünk az emberi mivoltunkból.


Ezt a fenti mondatot már biztos ti is hallottátok. Szerintetek mi az oka, hogy sok ember manapság ezzel a kifogással áll elő? Tényleg ilyen lett a világ, hogy karrier mindenek felett és mindent csak pénzben mérünk? Mit gondoltok erről?



2018. márc. 13. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem hallottam.

Regebben talan meglehetett ebbol elni?


Ilyent max. az mond, akinek a karrrier sem jott ossze, csak ketsegbeesetten kapalodzik, es mindent a kulvilagra harit.

Azonkivul szeret alaptalan, de teatralis mondatokat puffogtatni. Koszi, de nagy ivben kerulom a negativ embereket.

2018. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Magyarországon és egyéb szegény országban félig-meddig még igaznak is mondanám, de mit ér a megélhetés ha boldogtalan vagy? Lehetnék milliárdos is, attól még nem biztos hogy jól érezném magam a bőrömben.
2018. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

És egészen pontosan melyik is volt az a kor, amikor ennél többet számítottak az érzelmek és kevesebbet az anyagiak...?

:D


Annyit gondolok erről, hogy aki ezt mondja, az ostoba, és romantikus ideálokat dédelget a múltról. Igen, sok a hitvány kapcsolat, de régen még rosszabb volt. Soha nem voltak még ennyire fontosak az érzelmek, csak a mai embernek már annyira jó dolga van, hogy siránkozhat ilyesmin.

2018. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem, szerencsére nem hallottam ezt a mondatot. De egyetértek az elõbbi válasszal, karrierista emberek nem állítanak ilyesmit, max. csak azok, akik erre fogják rá a magányukat.

Amúgyis nem zárja ki a kettõ egymást, az embernek a karrierje mellett van ideje az emberi kapcsolataira is. Vannak vállalkozást vezetõ ismerõseim, akiknek nagyon sok barátjuk van. Barátai vagy szerelme általában annak nincs, akinek a síránkozás veszi el minden idejét.

2018. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Én is szoktam ezt mondani... Mióta az első nagy szerelmem pont a legnagyobb bajban hagyott cserben, őszintén nem merek abban bízni valaha, hogy a munkám, a karrierem, vagy a tanulmányaim elé helyezzek bárkit, aki nem az idős anyám, az idős apám, vagy a gyerekem.


A rövid sztori annyi, hogy pont a felkészülésem idején rohangáltam utána hajnalban a városban, hogy beszéljük meg, mi a baj, hol van, ugye jól van, mert ha épp unatkozott, mindig bedobta a témát, hogy nem tudja, mit érez, meg nem jó ez, meg minden... Aztán a legfontosabb, "nagy" napom előtti este szakított... Vagyis mondta, hogy ha nekem az baj, hogy ő ilyen, szakítsak. Majd inkább szakított ő, persze nem személyesen... Kösz. Pár évvel és egy kapcsolattal később (ami azért ért véget, mert nem voltam túl rajta) megint belefutottam egy ilyenbe. Még csak randiztunk, mikor belekezdett ugyanebbe az éri rá ekkor, hagyd ezt, gyere inkább velem, ez igazán belefér... Ha nem vagyok résen, bakker ez is megcsinálja velem a hülyeségét. Pedig nagyon aranyos, szimpatikus volt, amíg nem kezdett lightos, majd durvább érzelmi játszmába. Mikor felhalmozódott teendőkkel és gombóccal a torkomban gombóccal keltem, akkor mondtam azt, hogy oké, ebbe nem ereszkedünk bele még egyszer, leépítjük, bármilyen édes...


Egy ember miatt sem fogok bukni egy felvételit, szarabbul keresni, nélkülözni, vagy bármit lerombolni, amit én építettem fel önerőből.


Szeretnék kapcsolatot, de azt el kell fogadnia az illetőnek, hogy egyetlen halvány reményt sem fogok hagyni neki arra, hogy valaha lehetősége legyen kirántani alólam a talajt, vagy összeomlasztani. Ez az egyetlen kincsem, ami csak rajtam múlik és amit nem vehet el senki. Ez van.

2018. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Hogy nagyon torzultak.., nem beszéltek még velem.


Csak a szeretet számít.

2018. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Az anyagi dolok csak annyira fontosak hogy a legalapvetőbb szükségeletek meglegyenek, amelyek nélkül fizikailag lehetetlen élni. Étel, lakás, ruha. Amire ezeken felül tényleg szüksége van az embernek a boldogsághoz egyiket sem lehet pénzzel megvenni: szeretet, megbecsülés, figyelmesség, társas kapcsolatok, szerelem.

Aki a pénzben látja a boldogságának kulcsát soha nem lesz boldog.

2018. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz,én is ezt vallom. Mindenféle szerelem meg kapcsolatosdi semmire sem jó csak viszi el a pénzt és leköti az energiát tönkreteszi az embert, haszon nélkül.


Volt egy pár kapcsolatom, és állíthatom ,hogy kivétel nélkül káros és rossz volt az életemre nézve. Vagy titokban megcsaltak vagy állandó drámázás követelőzés miatt ették az idegemet vagy próbáltak teljesen kisemmizni lehúzni átverni sajnos volt hogy sikerrel.Folyamatosan résen kellett lenni mert mindegyik csak játszotta az agyát de közben a legádázabb ellenség volt.


És az egésznek mi volt a pozitív oldala? A biológiai ösztönkiélésen kívül? Abszolúte semmi! Én még jó kapcsolattal nemhogy saját magamnál de tág környezetemben sem találkoztam, az összes ismerősöm barátom ugyanígy van, egy két középszerű baxásért bevállal olyan szintű gyötrelmet lehúzást és idegi tönkretételt hogy ők is bevallják ,az egészet csak azért csinálják mert "szokás".

2018. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Aki fiatal, gyámoltalan, vagyis nem boldogul egyedül annak a szeretet az egyetlen kapaszkodója az életben maradásra. Akinek meg van mindene, és megél a jéghátán is, annak a szeretet másodlagos. Ha többször pofára esik az illető, talán jogosan mond ilyet.
2018. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valahogy nem igazán tudom sajnálni azokat, akiknek negatív tapasztalatai vannak kapcsolat téren. A környezetemben vagy saját életemben abszolút nem tapasztalok ilyen drámai storykat, legtöbbet pozitívan élik meg a kapcsolatot, jól választanak. Aki rinyál, az nem tudom mit csinálhat rosszul.
2018. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!