Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet hogy rosszul gondolom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy rosszul gondolom ezt férfiként?

Figyelt kérdés
Én azt látom hogy a párválasztásban elsődlegesen az ösztöneink dominálnak.A nők preferenciája (egészséges,megbízható,tehetős). A férfiaknál viszont szinte csak az egészség avagy szépség dominál.Ezután jön az egyén személyisége(pl:intelligencia) bár az egy bizonyos szint után már nem tesz annyit hozzá értem ez alatt hogy ha nem egy utolsó tahó és minimálisan figyelmes akkor már sokaknál megfelelt.A két nemnek viszont eltérő céljai vannak.A nők sokszor már gyerekkorukban szeretnek eljátszani a család gondolatával a férfiak ellenben inkább katonásdit játszanak.Ami fura nekem hogy míg a nők nagy része monogám párkapcsolatra vágyik nyilván a biztos érzelmi és anyagi háttér miatt addig a férfiak nagyobb része képtelen lemondani a fajfenntartó ösztönéről ami evolúciós szinten is érthető és ha a mai modern kort nézzük következmények nélküli hihetetlen jó örömforrás tud lenni.A nők szintén egyfajta ösztönösségből tekintik elsődlegesnek a családot/gyereket így érthető ha sokuknak kevésbé fontos a szex vagy éppen megvannak nélküle persze ez a nagyobbik részre igaz kivételek mindegyik nemben vannak.Lényegében valamelyik félnek le kell mondani a saját "ösztönéről" amit nyilván nem lehet maximum elnyomni egy időre és amikor felszínre törnek akkor elkezdődnek a játszmázások,füllentések de ami a lényegesebb a félrelépések.A statisztikából,esettanulmányokból de még a saját tapasztalataimból is azt látom hogy a mai klasszikus monogám párkapcsolat egyszerűen élhetetlen és körülbelül a párkapcsolatok 1% ami pont nem a klasszikus alapokon nyugszik az az ami élhető.Ez nem egy offenzív írás inkább csak kíváncsiság és a nézőpontok megértése érdekel.Mi a véleményetek?

2018. máj. 23. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Igen, csak te látod rosszul.


Nálam sehol nem szerepelt az hogy tehetős legyen a pasi.

Párom nem is tehetős és mégis 5 éve együtt vagyunk. Jé.. hogy lehet ez!? :D


"addig a férfiak nagyobb része képtelen lemondani a fajfenntartó ösztönéről ami evolúciós szinten is érthető és ha a mai modern kort nézzük következmények nélküli hihetetlen jó örömforrás tud lenni."

Az embert az különbözteti meg az állatoktól, hogy tud uralkodni az ösztönein.

De akkor te egy állat vagy?


Linkeld be légyszi azokat a statisztikákat és esettanulmányokat, amikből kiírtad ezeket a dolgokat.


A párkapcsolatok pedig azért mennek tönkre, mert a felek belesz..rnak a kapcsolat ápolásába, megy az egózás, az önzés, nincs kompromisszum.

2018. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Alapvető preferenciákat írtam és nem hiszem hogy össze jöttél volna a pároddal ha havi 80 ért szemetet takarítana.És ezt most nem bántásból írom de esetleg azért mert te nem tudsz arról hogy megcsalt a párod még lehet hogy volt rá példa.Uralkodni az ösztöneinek? Szóval te képes vagy "uralni" a halálfélelmedet ha pisztolyt nyomnak a fejedhez?Vagy képes lennél teljes elszigeteltségben leélni egy életet?
2018. máj. 23. 11:37
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

#2


Gratulálok az értelmi szintedhez, hogy máris olyan b..romságokat hozol fel példaként, aminek nincs köze.


Nyilván nem egy közmunkással fogok összejönni, aki az utcát sepri.


És amit te írtál, ösztön, azt a szexuális igényekre értetted, semmi köze sincs a halálfélelemhez.


Ne akarj magyarázkodni. Látom, sértetté tettem az egódat.


A magyarázkodásodnak, halálfélelem, semmi köze a kérdésedhez, csak írtál valamit, hogy azt hidd, hogy igazad van.

2018. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Ui.: ja és magadból indultál ki a megcsalással kapcsolatban?


Attól, hogy te képes vagy megcsalni a párodat az a te gerinctelenséged.

Nehogy azt hidd hogy minden pasi, olyan mint te!

2018. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak válaszoltam arra amit írtál ellenben a te reakciód jobban mutatja az egót ért sérelmet.És nem csak magamból indultam ki illetve nem csaltam meg egy páromat sem.
2018. máj. 23. 11:44
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

H..lyeséget bárki tud reagálni bármire, aminek semmi köze az eredeti témához.


Akkor vajon miért is hoztad fel a megcsalásos dolgot?

Én egy szóval se említettem, mégis te támadtál azzal, hogy biztos a párom már megcsalt, csak nem tudok róla.

2018. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Ui.: Ha valóban nem lennél képes megcsalni a párodat, akkor miért feltételezed azt a másikról, hogy ő igen?


Mindenki magából indul ki.

2018. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Annyit írtam hogy lehet hogy volt rá példa de ezt csak mint egy lehetőségként vettem fel ellenben te általános támadást indítottál tehát vagy nagyon beletaláltam egy esetleges korábbi sérelemben vagy csak nagyon szereted a párodat és képtelen vagy ilyen "felszínességet" kinézni belőle.
2018. máj. 23. 11:50
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld, engem soha nem csaltak meg.

És felháborít, hogy máris azt feltételezed, egy teljesen ismeretlen, vadidegen személyről, még lehetőségként is a másikról, hogy biztos már megcsalták.

Mi lenne, ha rólad is minden sz..rt feltételeznének minden ok nélkül?


És mi lenne, ha nem ennyire negatív, pesszimista hozzáállásod lenne?

Mi lenne, ha egy kicsit vidámabban látnád a dolgokat és nem feltételeznél a másikról rosszat?

2018. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon bugyuta írás.


"A nők sokszor már gyerekkorukban szeretnek eljátszani a család gondolatával a férfiak ellenben inkább katonásdit játszanak."


Ezen például felröhögtem. Nő vagyok, és gyerekkoromban a rokonok egymás után adták karácsonyra a játékbabákat. Eggyel se játszottam (nem is tudtam, hogy kell), mind ott hevert kihasználatlanul. Némi időbe telt, amíg a felmenőim és a többiek rájöttek, hogy engem kizárólag színes ceruzákkal és filctollakkal lehet levenni a lábamról, mivel csak a rajzolás érdekelt.

2018. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!