Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van több feminin férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van több feminin férfi mint maszkulin nő?

Figyelt kérdés
2018. júl. 9. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem több, csak egy feminin férfit a társadalom úm. hagyományosan gondolkodó része sokkal durvábban elítél, mint egy maszkulin nőt. Lásd azt a párhuzamot, hogy a férfi homoszexualitást a szintén "hagyományos" közvélemény sokkal inkább elítéli, mint a leszbikusságot, sőt, a műleszbikusság még külön izgat egy csomó, magát heterónak tartó férfit.
2018. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
A nyugati társadalmakban folyamatosan csökken a férfiak átlag tesztoszteron szintje.
2018. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a válások és a csonka családok nagy számával is összefüggésben lehet ez. Válás után anyuka neveli tovább a fiú gyereket, aki nem lát maga előtt férfi mintát, ezért elnőiesedik, míg az jóval ritkább, hogy apa egyedül neveli a lányát, ezért a lány elférfiasodik, mivel nincs előtte női minta.
2018. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is az az oka, hogy sok fiút nevel az anya egyedül. Ismerek olyan srácot, akire elsőre azt hittem, hogy meleg. Aztán mikor anyukáját is láttam, meg a nővérét, akkor esett le, hogy ugyanazok a gesztusok, hanghordozás, mozgás. De ami két nőnél természetes, az egy fiatal férfinél elég b.u.zis.
2018. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3: Ezen a vonalon mozogtam én is, hogy megértsem saját magamat (lelkileg). Néha már ott tartottam, hogy megkérdőjelezzem az identitásomat, mert ugye bután "hittem" egy időben a társadalmi elvárásoknak/nyomásoknak stb. Azért mert mély-érzésű, nagyon empatikus és gazdag érzelmi világgal rendelkezőnek mondanak és vallom is magamat, az nem feltétlen jelenti azt, hogy akkor én most meleg vagyok. Milliószor kerültem barátzónába, mert velem olyan rohadt jókat lehetett lelkizni 'ésatöbbi. :)))

1-2 cimborám persze zrikál még a mai napig is, hogy mennyi pandát mentettem meg aznap, meg ilyenek, de már röhögök velük együtt. :)))


Nálam valóban megvoltak ezek a tényezők. Anyával nőttem fel + 2 leánytestvérrel. Nagyon összetartók vagyunk, vagon szeretetet és törődést kaptam tőlük. De cserébe tudok olyat amit sok férfi nem, vagy elnyom magában, mert hát a férfiaknak nem "lehet" ilyennek lenniük. Ez eddig mind okés. Csak ez az elmélet ott bukott el, hogy már anyum válása előtt is olyan sztorikat mesélt nekem, rólam kicsiként, hogy még magamon is meglepődtem. Természetesen nagyon sokat számítanak a környezeti hatások. De ehhez párosítanám az alapvetően kódolt (genetika?) személyiségjegyekre való hajlamosságot (?).


Nem vagyok szakértő, de én ilyen magyarázatot tudok csak adni a személyes kis tapasztalásaimból kiindulva.


Jöhet a lepontozás, már hozzászoktam. ;)

2018. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Én örülök a "feminim" barátomnak, főleg amikor hallom, hogy milyenek az ismerősök ultramacsó férjei/barátai.
2018. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hormonális oka lehet. Sokkal nehezebben esünk teherbe mi nők, mint 50-100 évvel ezelőtt az elődeink. Állítólag ez azért van, mert az ivóvizünk, ami pl. a Dunából van, fogamzásgátló maradványokat tartalmaz. Plusz a palackozott ásványvizek, üdítők a PET palackból pont olyan anyagot oldanak ki bele az innivalóba, ami úgy hat a hormonrendszerre, mint a fogamzásgátló szerek. Állítólag az, hogy a mai lányok előbb érnek, hamarabb menstruálnak, akár 10 évesen is erősen nőiesednek és 12-13 évesen úgy néznek ki, mint 2 évtizeddel korábban a 19-20 éves lányok, tehát a lányok korai nemi érése is ettől a hormonhatástól van. Ebből következhet szerintem, hogy nem csak a lányokra hatnak ezek az elnőiesítő hormonok, hanem a férfiakra is.
2018. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt egyéb vegyi anyagokról is írják, hogy befolyásolják a hormonrendszert és elnőiesedést okoznak:

[link]


De mindegyik cikk, amit ebben a témában olvastam, az ivóvizet okolta.

Hozzátenném, hogy 1,5 év hiábavaló próbálkozás után akkor estem teherbe, amikor 1 hónapja áttértem az artézi kút vizére. Annak ellenére, hogy babáknak pl. nem adható.

2018. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!