Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfitársaim, nektek is kiábrándító, ha egy nő nem tudja "fogadni" a bókokat?

Figyelt kérdés

Szerintem a nőiesség egyik fontos eleme, hogy a nő a felé irányuló dicséretet, bókot tudja fogadni, kezelni, helyesen le tudja reagálni. Ez általában egy sima "köszönöm"-öt takarna, de sokan mintha kibillennének a komfortzónájukból, ha megdicsérik őket - legalábbis én ezt látom.


Ritka eset, ha megköszönik, inkább a szájukat húzzák sokszor, flegmáznak, terelnek, álszerénykedni kezdenek("Jaj, hagyjál már", "Aha, persze", "De hülye vagy" és társai), olyan is van, hogy idétlen vihogásban törnek ki, de a legszembetűnőbb, hogy kényelmetlenül érzik ettől magukat, pedig csak a napjukat szeretnénk ezzel feldobni.


Találkoztam már olyannal, aki nemcsak hogy megköszönte, de még meg is hajolt mellé(kis fejbiccentés), és magamban örültem, hogy "na, azért vannak itt még igazi nők", de ez kb. tű a szénakazalban. És ez elkeserítő...


Ti hogy vagytok ezzel? Tapasztaljátok ezt ti is? Nektek nem kiábrándító ez a jelenség? Hogy egy alapvető "köszönöm"-öt is sajnálnak viszonzásképpen?



2018. aug. 17. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam ilyet, nem álszerénykedés. Nagyon ritkán kapok férfitól bókot+ kevés az önbizalmam, így először az merül fel bennem, hogy biztosan kifiguráz.

N

2018. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is évkbe telt, míg megtanultam kezelni a bókokat. És abszolút megértem, ha ez zavaró egy férfi számára. Nem sajnáltam sosem a köszönömöt, csak ahogy előttem is írták, hihetetlen volt számomra, hogy nem csak vicc vagy ugratás. Elég alacsony volt az önértékelésem akkoriban.
2018. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Nő vagyok, de számomra kínos mikor azt hallom egy lánytól, hogy egy hétköznapi bókra úgy reagál, hogy "jajj dehogyis"..

Miért várnak ilyenkor további megerősítést?! Borzasztó.

2018. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3.: örülj neki, hogy van önbizalmad,nem mindekinek sikerült ezt felépíteni magában, engem például csúfoltak a fiúk az iskolában. Én ilyenkor azt hiszem, valami tréfa van mögötte, vagy gúnyolódás, nem pedig azért reagálok így, mert sajnálnék egy köszönömöt.

1.voltam.

2018. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A "dehülyevagy" egy zavart mosollyal vagy nevetéssel nekem pont jó reakció. :D
2018. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad/kell szétbókolni a nőket. :D

Max. akkor bókolok, ha már végképp úgy érzem, hogy rászolgált és kiérdemelte az illető. :) F

2018. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, amikor a bók inkább hízelgésnek hat, vagy teljesen indokolatlan szituációban kerül kimondásra. Olyankor ne csodálkozz, ha inkább kinevetik vagy elkomolytalankodják. Bókot adni is jól kell tudni!
2018. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen van ilyen, találkoztam is ilyen nővel, azóta úgy hívom hogy, savanyúcukor!

Szerintem egy normálisan megfogalmazott bókot illik normálisan fogadni, és megköszönni ...

2018. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy normálisan megfogalmazott bókot illik normálisan fogadni, és megköszönni ..."


Ez abban az esetben is igaz, amikor az illető titokban azt kívánja, bárcsak sose kapta volna meg azt a bókot? Vagyis JOBBAN érezné magát bók NÉLKÜL, mint vele?

2018. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 peca1000 ***** válasza:

A nők többsége azt hiszi, hogy csak hülyíted, és meg akarod dugni őket.


Vagy nem akarják elhinni amit mondasz, mert önértékelési zavaruk van.

2018. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!