Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdemes várni, vagy jobb még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes várni, vagy jobb még az elején lezárni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Megismertem valakit társkeresőn, pár nap után áttértünk messengerre beszélgetni, mert az stabilabb, mint az oldal.


Eleinte gördülékeny volt a beszélgetés, megvolt a szimpátia,de a hét elején megváltozott.


Azt mondta olyan napok jönnek az életében ezen a héten amit nem vár,orvoshoz megy,de nem akar erről beszélni majd,ha túl van rajta. Kicsit furcsáltam, hogy már az ismerkedés elején titkok vannak, mondtam is neki, nem erőszakoskodni akarok, és megértem, de ha túl van rajta mondjom azért valamit, mert így nem tudom miről van szó.


Tegnap reggel írt, hogy túl van rajta szerencsére, de most ne erről beszélgessünk, fontosabb, hogy már nyugodtan tudunk beszélgetni. Megpróbáltam nem durván puhatolózni mégis miről van szó, de csak terelt.


Ha valami betegsége van, megértem nem szívesen beszél az ilyenekről az ember, de örökké nem titkolhatja.


Ma nem is kerestem, nem tudtam ezt mire vélni, vagy ne mondja el, de akkor ne beszéljen róla, vagy akkor mondja is el, bármilyen nehéz is.


Írt egy üzenetet délután: Szia mi a baj? Mondtam valami rosszat?


Ha már az ismerkedési szakasznál ilyen problémák vannak, akkor én ezt nem szeretném folytatni, nem akarok erőszakoskodni mondja el mi baja, de magától sem mondja, és utána tőlem kérdezi mi a baj, és nem vagyunk tinik már, hogy ilyen játszámakat játszunk.


Érdemes folytatni, hátha kiderül mi a gondja, vagy jobb lezárni most, ti mit gondoltok? Őszintén nekem kissé elment tőle a kedvem most, de megbántani se szeretném.


Köszönöm a válaszokat előre is.


24/L és 30/F


2019. máj. 10. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy esélyt azért adhatnál neki, nem mindenki nyílik meg egyből egy idegennek főleg az ismerkedési szakasz elején. Lehet női gondja vannak vagy olyan amit nem szeretne megosztani addig veled még nem vagytok egy belsősőgesebb kapcsolatban vagy ameddig nem bízik benned.
2019. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadóknak teljesen igaza van
2019. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Furcsállom, hogy ő maga is azt mondta, hogy majd beszélni fog róla, ha túl van rajta, aztán mégsem. Lehet felhánynám ezt, hiszen ő mondta.


Ha jól értem még nem találkoztatok, csak üzenetben beszéltetek? Lehet jó lett volna találkozni is, elég fura ez az üzenetezôs kapcsolattartás is.


Talán tedd szóvá azt, hogy téged nem az zavar, hogy nem mondja el, hanem minek hozza egyáltalán témába, miért igéri meg, hogy megbeszélitek, ha aztán mégse..

2019. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hüvelygombája van szegénynek, te meg arról akarsz beszélgetni pár nap ismertség után...
2019. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a vizsgálaton ugyan túl van, de talán rossz híreket mondott a doki, ami miatt szoronghat. Az ember ilyenről nem szívesen beszél.

Illetve a bizonytalanság és/vagy lehetséges fájdalmak is olyan hangulatba hozzák az embert, hogy könnyebben begubózik.


Én legalábbis így vagyok ezzel: nekem is sok egészségügyi gondom van, és aki nem közeli barát vagy családtag, annak semennyit nem beszélek ezekről, még ha nem is kínos nyavalyák. Egyszerűen akinek nincs hasonló gondja, nem tud ezzel mit kezdeni, ezért nem akarom vele terhelni.

Amikor pedig közeledik valami orvosi vizsgálat, vagy fájdalmaim vannak, a családon kívül senkivel nincs kedvem beszélni, mert nem tudnék jókedvűen cseverészni.

(Persze ismerünk olyan öreg néniket, akik szíves örömest mesélnek mindenkinek az egész kórtörténetükről. :P De nem mindeki ilyen.)


Akiknek nincsenek minden napra kiható betegségeik, ők ezt sokszor nem értik, ezért írtam erről a szemszögről.


Ha gondolod, adj még esélyt ennek a kapcsolatnak, lehet, hogy ha eltelik még idő, jobban meg fog nyílni neked. Nem hiszem, hogy örökké akarná titkolni, de talán míg nem tud biztos diagnózist, addig úgy érzi, erről nem érdemes beszélni, vagy csak nem áll rá készen.

2019. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hari kérdező, de nem minden tartozik egy soha nem látott emberre. Mindennek megvan a maga ideje.
2019. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4-es elég nehezen lehet egy férfinek hüvelygombája.


A többieknek ment a zöld kéz. A 3-as jól megfogalmazta amit érzek most: "Téged nem az zavar, hogy nem mondja el, hanem minek hozza egyáltalán témába, miért igéri meg, hogy megbeszélitek, ha aztán mégse"


Én megértem,hogy még nem avat bele ilyenekbe, csak azt nem értem akkor minek hozta fel nekem, ha még nincs készen erről beszélni?


Megpróbálom megbeszélni vele, és nem zaklatom ezzel, majd ha ismét előáll ezzel magától, akkor megpróbálok rákérdezni.

2019. máj. 10. 19:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, bár rám az "oversharing" jelenség nagyon is jellemző, mégsem biztos, hogy minden intim (főleg orvosi jellegű) témát egyből megbeszélnék egy potenciális partnerrel. Én ezen még nem akadnék ki. Mondta ugyan, hogy majd beszéljetek róla, miután túl van az orvosi vizsgálaton, na de azt gondolom nem fixáltátok, hogy mennyivel :) Ha tényleg szimpatikus a másik és tényleg szeretnéd vele folytatni az ismerkedést, akkor szerintem ez ne tántorítson el. Nem mindenki oszt meg mindent egyből olyannal, akit egy hete ismer és még sosem találkoztak.
2019. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már vártam, a negatív vélemény is vélemény. Hát figyelj nem én kezdtem bele többször is egy témába, amit utána mégsem fejtettem ki, és tereltem. Én nem parancsoltam meg neki, hogy azonnal mondja el mi a baja, teljesen érthető, ha nem bízik még bennem ennyire, hisz alig ismer.


Amint írtam fentebb, a 3-as válaszát az az én problémám, de azért remélem most jobban érzed magad, hogy kiélhetted magad a haszontalan válaszoddal :)

2019. máj. 10. 19:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet eloben elmondana. Szerintem meg ne kapkodd el. Ha beszelgetsz regota egyutt levo parokkal ok is gyakran beszamolnak furcsasagokrol a kapcsolatuk elejerol, aztan mindenre feny derult es ma mar nevetnek rajta. :) Talalkozzatok mielobb, a csetes nyomorusag ideje lejart. ;)
2019. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!