Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aki az átlagnál egy kicsit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki az átlagnál egy kicsit értelmesebb, annak nehéz a társkeresés?

Figyelt kérdés

Amikor szóba kerül az átlag, jellemzően sokan odateszik az intelligens szót az átlag jellemzésébe. A való életben valahogy az átlaggal kapcsolatban nem épp az intelligens viselkedést látom, ha az intelligens alatt nem csak a tanultságot, hanem a kapcsolatokhoz való hozzáállást is nézzük.


Azoktól, akik jobban ismertek, már többször is megkaptam, hogy nehéz lesz megfelelő partnert találnom, mert nem illek az átlaghoz. És sajnos érzem is. Van miből válogatnom, voltak kapcsolataim, de egyre kevésbé éreztem, hogy hosszabb távon ezek működhetnének, mert nem tudtam a másik felekre társként tekinteni. Más is van így? Hogy sikerültek a dolgok?


(Ha kell, akkor írok példákat arra, hogy azt átlagot miért nem tartom intelligensnek.)


2019. máj. 25. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Az átlag, az általában valaminek a többsége. Na most tudjuk, hogy a társadalom többsége nem valami intelligens. Tehát az átlag nem az intelligens emberek halmazát képezi. Bár az is érdekes lehet, hogy miképp definiáljuk az átlag fogalmát, hiszen objektív fogalomként is csak szubjektív vélemények alapján lehet körülírni.

Ahogy a többség hülye, a kisebbség (nem a réti négerek) között is akadnak szép számmal intelligens, érdekes emberek. Őket kell megtalalni. Ez nehéz, de mindig van lehetőség. A közeget kell jól belőni, megválasztani, ahova járva minőségi partnert meríthetsz. 31F

2019. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem alapból a "mélyebb" barátkozás is nehéz, pedig nem vagyok ilyen turbó-okos, hanem csak enyhén okosabb az átlagnál - pontosabban nem is okosabb, mert lexikális tudásban sokan erősebbek - hanem inkább műveltebb és talán ravaszabb.


De tragédia a sok homályos tekintet ("néző? mitnéző? eööö Béci van okos, Béci van beszél" "Gy mint Győr, Ő mint őr, R mint... ernyő!" vagy az a tipikus "átlagosjóindulatúegyszerűember" akik ugyan jóarcok, de valahogy nem élvezet velük a társalgás, gondolataink csónakja valahogy mindig sekély vizeken marad/reked meg.


De mikor találkozom olyannal akivel mélyebben is lehet, na velük úgy kb. jó viszonyban maradok, ha találkozunk lesz miről beszélni, kár hogy általában nem visz egyfelé az utunk, így csak rövid ideig.

2019. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Ja, néha felbukkan itt a Gyakorin is pár agyoniskolázott, 4 diplomás, NASA mérnök-agysebész-bróker-MTA rendes tag, akik lenyomják a "Nem kell diploma nélküli partner, mert nem tudok vele az atomfizikáról beszélgetni meg az idegsebészethez is buta." dumát.
2019. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Én ugy vettem észre hogy nem az iq miatt hanem a morális hozzáállás miatt nehéz part talalni sok ember van akinek nagyon kevés az igénye és az elvei egy állatéval ér fel... nem tudjak mi az a becsület, tartás, büszkélkednek a saját mocskukkal... igenytelenek (nem higéniailag...) prűd bazári majmok...


Biztos hogy neked az intelligenciával van a gond?

De ha már írtad legyszives írj par példát

2019. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1: Igen, ezzel így teljesen egyetértek az átlagot tekintve. A kérdés az, hogy hol lehet ennél az átlagnál intelligensebbet találni? Neked hol sikerült?


#2: Értem, hogy miről beszélsz. Hasonlóan vagyok. Akármilyen társaságba kerültem, nagyjából betudtam illeszkedni, elvoltam, de a legtöbben nem éreztem túl nagy barátságokat. Néhány olyan barátom van, akikkel bármiről eltudunk beszélgetni és még ha nem is értünk egyet mindenben, de nem megy át veszekedésbe, sértődésbe és hasonlókba a beszélgetés.


#3: Igen, itt van egy ilyen réteg. Mondjuk, én nem papírhoz kötöm csak az intelligenciát és a választásom sem a papírtól függne.


#4: Igen, a morális átlaggal is vannak gondok, de ugye ahhoz azért több idő kell. Egy rövid idejű ismerkedés után a másikról még nem feltétlenül tudjuk megmondani, hogy mennyire hajlamos a félrelépésre. A dolgok elején még sokan megjátsszák magukat, de sokszor eddig már el sem jutok, mert nem érdekel a másik.


Intelligencia terén olyanokra is gondolok, mint figyelmesség. Pár példa:

- Ugye a legtöbb kapcsolat, ha nem fektetnek bele normális energiát, akkor kimerül és zátonyra fut. Ez tiszta sor, nagyjából mindenki tisztában van vele, a többség mégsem fektet a dolgokba. Rengeteg helyről hallom, hogy mondjuk 1-2 év együttlét után egyszerűen nincsenek programok, nem próbálnak ki új dolgokat a felek, nem foglalkoznak egymással. Szerintem ez a dolog is intelligencia kérdése. Ha látom, hogy a társam hazajön hozzám és a hétvégi programja unott tévézés, felém sem közeledik már, akkor próbálok javítani a helyzeten.

- Nekem alap dolognak tűnik, de pl. az sem megy egy csomó embernek, hogy ne legyen túl hangos. Ismerek egy párost, egy ideig velük laktam. Az egyikük hetente más műszakban dolgozott, a másikuk pedig egyáltalán nem tudott erre figyelni. Pl. lazán nekiállt telefonálni és hangosan röhögni az alvó párja ajtaja előtt és nem volt arra képes, hogy kimenjen arra a pár percre a konyhába vagy ilyesmi. Pedig megtehette volna, mert ott szokott kávézni. Erről meséltem pár ismerősömnek és rengetegen meséltek hasonló figyelmetlenségekről.

- Ide sorolnám még a kompromisszumkészséget is. Meglepődtem, hogy mennyire nem képes rá a többség és mennyire mennek át érzelmi zsarolásba, akaratoskodásba és ilyesmikbe. Hogy itteni példát hozzak, amit már én is átéltem: Sokszor jön olyan kérdés, hogy az egyik félnek vizsgaidőszak van, tanulna, de a másik fél hisztizik, hogy nem találkoznak eleget.

- Ami még szerintem elég sarkalatos, az önismeret és önértékelés. Ezekről órákat lehetne írni és az ezekkel kapcsolatos dolgok szerintem egy érettebb kapcsolatban elég negatívan üthetnek ki.


Hogy még pár itteni példát is írjak:

- Volt ma egy kérdés a túlsúlyos nőkről. A női válaszolók többsége egyből nekiesett a kérdezőnek, pedig ő nem sértően írta ki a dolgot és nem akart senkit bántani. A válaszolók elég nagy része egyszerűen arra is képtelen volt, hogy értelmezze a kérdést. De, ezt itt minden nap látni: Nem a kérdésre írnak válaszokat, hanem sértődékenyen belekötnek a kérdezőbe.

- Ha jön egy kérdés valamiről, akkor rengeteg embernek csak és kizárólag az a normális, amit ő szeret. Pl. volt már többször is kérdés a nyitott kapcsolatokról és átlag 10-ből 9 ember azt írta, hogy nyitott kapcsolatban nem szerethetik egymást a felek, ott nincs szerelem. Nekem elég fura hozzáállás és erősen szűklátókörűség.

2019. máj. 26. 00:31
 6/15 Rockarc ***** válasza:
100%

Kerdezo. Csak szolok, hogy te nem intelligens tarsat keresel, hanem olyat, aki ugy gondolkodik, mint te. Eleg bator dolognak tartom kitenni az egyenlosegjelet a ketto koze. Ez a nyitott hazassagrol hozzafuzott magyarazat szerintem kizarja az intelligens emberek igen nagy reszet. Tehat vagy az intelligencia definiciaojat kene ujra gondoloni, vagy a te teoriadat az intelligencia meghatarozasara.


43F

2019. máj. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6: Elfogadom, ha nálad az egyenlőségjel odafér a szűklátókörűség, előítéletesség és intelligencia közé. Így mondjuk az intelligenciába elég sok dolgot belepréselhetsz. Lelked rajta.
2019. máj. 26. 01:26
 8/15 Rockarc ***** válasza:
100%

"A rasszizmus durvább, kimondott formáival szemben a fenti eseteket inkább a tudatalatti előítéletek okozhatják. Korábban a tudomány úgy tartotta, hogy az egyes kisebbségi csoportokra vonatkozó képzettársítások azért alakulnak ki, mert az agyunk leegyszerűsített, gyors folyamatokat használ, amikor felmérjük embertársainkat. A Wisconsini Egyetem kutatói ebből kiindulva egy 1998-ban publikált tanulmányukban arra jutottak, hogy a tudatalatti előítéletes gondolkodás a teljes népesség 90-95 százalékára jellemző."


Te olyan fogalmakkal probalod az intelligenciat leirni, amivel nem lehet. Attol, hogy valaki teszem azt rasszista, attol meg lehet intelligens. Ahogy egy pedofil is egy kivalo szinesz. Es igen, forditva nem igaz az allitas, ahogy sugallni probaltad. Tehat meg mindig ott tartunk, hogy a te altalad kivalogatott "minosegi" tulajdonsagok nem alkalmasak az intelligens ember jellemzesere, mert fuggetlen tole. Ez a sajat ertekrended, amire azt mondod, hogy ez az intelligens.


43F

2019. máj. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#9: Írtam: Elfogadom, ha számodra akár a rasszizmus is beleillik az intelligenciába. Ha csak a lexikális tudást tekinted intelligenciának vagy 1-1 problémamegoldó képességet, akkor ahogy írtam, lelked rajta.

Azzal semmi gond, hogy az emberek nagy részében van tudatalatti előítélet. Ez ott van, tudom. Az viszont már intelligencia kérdése, hogy ki lép túl rajta. Előítélet alatt nem azt értettem, hogyha valamivel hirtelen szembesül az ember és nem ismeri, akkor aktiválódnak a védekezési mechanizmusai, hanem arra gondoltam, amikor valakinek van lehetősége megismerni az előítélete tárgyát, lazán tájékozódhat róla, láthatja, hogy vannak ellenpéldák, mégis előítéletes.

2019. máj. 26. 02:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Rockarc arra próbál utalni, hogy az intelligencia nem azt jelenti, hogy valaki megfelel a te elvárásaidnak. Egy csomó példát leírtál, ezek szinte egyike sem IQ kérdése. Nyitottság, tolerancia, EQ stb.


A kérdésre válaszolva, igen, nehéz olyan párt találni, aki illik hozzánk mindenben. Ha vannak szellemi elvárások - mint ebben az esetben - akkor pedig még nehezebb. Mert nyilván te is elvárod mindemellett, hogy jól is nézzen ki a csaj/pasi.

2019. máj. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!