Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egoizmusból ki lehet gyógyulni, mondjuk egy normális lány hatására, vagy ezzel csak ámítom magam?

Figyelt kérdés

Nagyon jó anyagi körülmények közé születtem, minden a seggem alá lett rakva, így aztán elég nagy egóm lett kb. a semmire. Tipikus önző, elkényeztetett,pofátlan semmirekellő vagyok. Minden erőmmel küzdök ellene, hogy ne ilyen legyek, de piszkosul nehéz. Régen sokkal rosszabb voltam, magamhoz képest nagyon sokat fejlődtem,de még van hova. Na most néha előfordul, hogy olyan lány jelenik meg az életemben, akibe belezúgok és érzem rajta, hogy nagyon jó ember. Nemrég volt egy ilyen eset, és magamban elhatároztam, hogy miatta jobb emberré válok, mindent megtettem volna érte, tényleg jobb embernek éreztem magam a közelében,visszavettem az egómból, de elutasított, ami iszonyúan fáj. Nem tudom, ha összejöttünk volna, vajon sikerült volna kigyógyulni az egoizmusból, így viszont sosem tudom meg, mert az olyan lányok, akikért képes lennék jobbá lenni, rendre elutasítanak. Mindig az olyanok nyomulnak rám, akik felszínesek és egyáltalán nem jó emberek.

Lehet, hogy nekem magamtól kéne kigyógyulnom az egoizmusból? Egyáltalán lehetséges ez, ha már felismertem a problémát.



2019. jún. 24. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem először magadtól próbálj változtatni. Meg egyelőre nincs is más választásod, amíg nem bukkan fel valaki.

Vegyél vissza az arcodból, keress valami normális munkát vagy tanulj. Segíts másokon, önkénteskedj. Olvass pszichológiai témájú könyveket, esetleg életmódtanácsadóhoz is elmehetsz. Szüleiddel való kapcsolatot is rendezd.

2019. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy lány sem fog neked segíteni.

Ilyen a mesében van csak.

Alapszabály: párkapcsolatba ne úgy lépj be, hogy a lelki gyógyulásodra akarod használni.

99.9%-ban pofáraesés lesz.

2019. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne mástól várd a segítséget, az emberek nem azért vannak a Földön, hogy téged szolgáljanak. Te magadat tedd rendbe, elég nagy vagy már.
2019. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom, de hogyan? Van erre valami módszer. Az jó hogy felismertem a problémát és tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó, viszont ettől még nem tudok egyről a kettőre lépni.
2019. jún. 24. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát tök egyszerű, mikor valami egosita szarságot mondanál/csinálnál, ne tedd.
2019. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajanlom a Vasember trilogiat. ;) O sem Pepper miatt lett kevesbe seg gfej, hanem mert latta az eletnek a kevesbe csillogo oldalat es minden emberert akart jobb lenni. Pepper ebben az atvaltozasban volt a tarsa, de nem o volt a motivacio.
2019. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud neked tanácsokat adni szerintem.
2019. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!