Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezés után milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezés után milyen nyilatkozatt irjunk a későbbi követelőzések kikerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Biztos ami biztos alapon


Élettársi kapcsolat volt, megegyeztünk hogy mi kié, de nehogy többet akarjon később ezért szeretnék vmilyen nyomtatványt


2010. júl. 12. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
pl a gyerektartás összegéről is csak szóban állapodtunk meg
2010. júl. 12. 20:36
 2/6 anonim ***** válasza:
A szó elszáll...le kell írnotok részletesen mindent és hitelesíttetni..
2010. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A biróságon van panasznap, ott szabályos formába tudjátok foglaltatni a megállapodásotokat - igy utána nem lehet megtámadni egyik félnek sem, mindkettötöknek igy biztos.
2010. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nehéz helyzet. mindent foglaljatok írásba! különösen a gyerektartást.. és ne egy összegbe, hanem százalékosan állapíttasd meg, és ne úgy h ő utalja hanem tiltsák le a jövedelméből! hidd el tapasztalatból beszélek, én már megjártam a volt férjemmel. szinte mindent otthagytam neki csak hogy megszabadulhassak tőle végre. voltak perek is mert nem fizetett rendesen. ezeket jobb elkerülni. sok szerencsét :)
2010. júl. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk az volt, hogy az élettársam tartozott az élettársi közösségből, ezért elmentünk közjegyhőhöz tartozáselismerő nyilatkozatot tenni, 20ezer forint volt. A nyilatkozatban leírtuk, hogy a tartozás kiegyenlítését követően egyik félnek sincs követelése a másik felé.

Jó ezt hivatalos formába önteni.

Ha a volt párom nem fizetne (mert havi részletekben fizet) 3 hónapig, akkor az egész összeg egyszerre behajtásra kerül, és se bíróságra, sehova nem kell mennem, mert ez egy olyan okirat, hogy kitöltök egy végrehajtási lapot és már vonják is a fizetéséből, vagy ha van a nevén valami akkor azt elárverezik.

2010. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenről papír!!! És még ez is megtámadható, hiába van benne, hogy nem támadható meg. Ez alól csak az kivétel, ha külön papír készül arról, hogy a másik papíron rögzített "megállapodás" nem támadható meg!

Tudom, hogy hülyén hangzik, de tapasztalatból mondom !!!!!

2010. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!