Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam, van egy 6 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam, van egy 6 éves lányom! Az anyjánál lett elhelyezve! A láthatóság minden hétvégén él. Most az exem el akar költözni 160km messzebb, így a láthatóság veszélybe kerül. Mi ilyenkor a lehetőség? Megteheti?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, te max. kérheted a felügyeleti jogok felülbírálását. De szerintem ha egyébként jó a viszonyotok, ne kavarj be, inkább módosítsátok a láthatás feltételeit. Pl. ne minden hétvégén, hanem minden 2. hétvégén hozd el a lányod, de többet lehessen veled, stb. A gyerek érdekében kell, hogy legyen kompromisszum.
2010. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
A Családjogi Törvény szerint nem,de a valóságban igen. Kérheted a Bíróságon a láthatás idejének módosítását.pl. minden hónapoban egyszer,de több napot. Iskolaszünetben nálad stb.
2010. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. A válás elég zűrös volt, az ex folyton keresztbe akart tenni, a láthatást akadályozni, stb. Az ügy lezárásával sem volt képes megnyugodni, kihasznál minden alkalmat, lehetőséget, hogy keresztbe tegyen. Ezt is meg fogja tenni az első adandó alkalommal, hogy elköltözik. Sajnos ezt senki nem szabhatja meg neki, nem lehet megakadályozni. Mi pedig szaladhatunk a gyerekünk után, ha látni akarjuk...
2010. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha akar,el is fog költözni..ez van.

Hogyan láttad eddig minden hétvégén?Egy nap volt nálad?

Akkor változtassatok,minden második hétvége,plussz a szünetek fele.

Ráadásul neeem akarlak elkedvetleníteni ,de lassan jön az a kor,amikor a barátnők fontosabbak lesznek.És a gyermeked jobban fog szeretni egy ritkábban látott,de megértő apukát,mint egy sűrűn látott követelőzőt!

2010. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Joga van ott élni ahol akar. Sajnos ennek Te iszod meg a levét, de nem tudsz ellene tenni semmit. Szerintem kérd meg, hogy ha már ő változtatott ekkorát a megszokott helyzeten, hogy fél útig hozza el neked a gyereket. Gondolom a rokonság, barátok maradtak, tehát valamikor meg fogja látogatni őket, ilyenkor hozza magával a gyereket is. A kompromisszumos megoldások mindig jobbak, mint a jogi utak!!!
2010. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

640 km!!!


Utiköltség, gyermekkel kb. 15.000 Ft alkalmanként.


Szíve joga oda költözni, ahova akar.


Belegondoltatok, hogy 4X160km, dupla út minden láthatás?


(Érte menni, apa lakhelyére elvinni, majd haza, apának szintén haza.)

2010. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Belegondoltunk... ha hazajön rokont látogatni, ne menjen haza. Aludjon valamelyiküknél, aztán másnap együtt hazamennek a gyerekkel. Mindenre van megoldás. Én is így csinálom. 100 km-re költöztem. Nem akartam kicseszni apukával, ezért úgymond "besegítek" neki. Így többet látom a húgaimat is és a barátnőimmel is többet vagyok, mint eddig bármikor. Mindenki jól jár.
2010. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 10:49-es,

NAGYON KORREKT vagy!

Szép követendő példa, dícséretes hozzáállás!

2010. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sajnos meg,én 220km-re lakok tőlük ( szerencsére szüleimtől 15 km-re,oda viszem!)9000 Ft oda-vissza az út mire odaérek,plusz 2 nap szabadság minden hónapban emiatt és még csak 2 éves!Ajándék stb.. még nincs benne! Kitartás,nehéz ügy!
2010. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony nehéz ügy! Sok kapcsolat meg is szakad emiatt.


5% kedvezményt adnék annak az apának, aki kitartóan vállalja az utazás költségeit.

2010. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!