Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás, miért hullanak szét a családok? Mi változott 50 év alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy 60-as évekbeli újságot, ahol hatalmas civilizációs betegségnek volt feltüntetve, hogy a nagyvárosokban már 10% feletti a válások aránya. Ezen ma már röhögni kell! Mára ez az arány több mint 50%. Sőt, munkatársnőm akinek óvodás gyerekei vannak (mellesleg ő is elvált már), mesélte, hogy az ottani szülők kétharmada is már elvált. ÓVODÁS KORÚ GYEREKEK SZÜLEIRŐL VAN SZÓ. Persze, nekem is megvan erről a magam elmélete, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?

2019. szept. 25. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Te se tegyél köztársasági esküt, mert egy szimpla házasságit se tudsz betartani... Azért váltál, mert rosszul választottál.
2019. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
23%

Az igaz valamivel nagyobb a ráta mint anno! Ez főként azert van mert nincs etikett... meg magas társadalmi színvonal

Mindenki össze áll mindenkivel mire hazzasagra kerül a sor a többségnek volt 10-20 partnere es mivel már nem is fiatalok hanem középkorúak ezért minnél gyorsabban erőltetik a hazzassagot és meg sem nézik milyen ha együtt élnek...

A masik meg nagyon sok az ilyen felszínes kapcsolat

Az emberek nem ismerik meg jobban egymást


ahogy írtam elhamarkodottak mivel már tul voltak nagyon sok kapcsolaton vagy is inkabb szex kapcsolaton... össze tévesztik a szerelmet, szeretetet és a kötődést a lila felhővel! 1 ponton már benne is vannak a korban nehezebb találni nem házas embert de mind ez azért történt mert fiatal korukban csak szex kapcsolatot akartak és nem akartak erőt venni hogy kialakítsanak egy igazi kapcsolatot...


Fel tudnám hozni a szüleimet nem volt tökéletes a kapcsolatuk és még most sem! De már 22 éve házasok de anyunak a testvére pedig lassan 40 éve házasok (anya és a testvére közt van azert egy jó 14 év)


A lényeg régebben a nőknek kőkeményen udvarolni kellett!

Nem votl az hogy a népesség fele ossze feküdt mindenkivel hogy volt már legalább 10-20 partnerük 20-25 éves korukra

Nagyon kevesen akarnak a kapcsolatba energiát időt és munkát áldozni éppen ezért van az hogy szakitanak az emberek és elválnak

Nem javítják a kommunikációt nem áldozatot nem hoznak megállapodást nem akarják megérteni meg hallgatni a másikat ők maguk sem akarnak semmit sem csinálni


Lehet kicsit nem jól fejeztem ki magam de a lényeg sokan ugy vannak “párkapcsolatban” hogy az azt jelenti hogy a masik abszolut nem részese az életének csak van valaki akivel a szexualis ingereit le tudja vezetni...


Ugyan nekem meg nincs ovadas gyerekeim meg csak 20f vagyok de most át latom jobban ezt a helyzetet mint a legtöbb ember...

2019. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
58%

Régebb az emberek vallásosak voltak,betartották a holtomiglan-holtáiglan semmiféle bajában eskűszöveget.Legalábbis nálunkfele igy volt.Nagyon sok nő eltűrte a bántalmazást,kevesen voltak akik leléptek a brutális férj mellől.

Most a szülők is azt mondják,hogy ha nem működik a házasságod fiam vagy lányom,váljatok,gyere haza ha nincs hova menned.De akkor azt mondták,te választottad,tarts ki mellette.

2019. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
20%
A te szüleid lehet h azt mondják, h ha nem tetszik vmi dobbants, van másik azt kész, majd onnan is dobbantasz, de az enyémek azt mondták: mentsd meg, ami egyszer működött az működni is fog, csak meg kell olajozni. De hát mások vagyunk...
2019. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
8%
Na igen pont ez az a hozzáállás ami nem mukodik hogy van masik azt itt leszünk 60 évesek azt se gyerek se család se semmi...
2019. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem kell elturnie a nőknek a bantalmazo, alkesz, curvapecér ferjüket, mert nincsenek rautalva anyagilag. Szerencsére.
2019. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem régen is lett volna ennyi válás, ha a társadalom nem ítéli el, vagy a gazdasági helyzet lehetővé teszi. De akkor a nők még csak a háztartást vezették pláne falun, neveltek 4-5 gyereket és éltek egy rossz kapcsolatban, mert egyedül nem tudták volna eltartani a gyerekeket, plusz elítélték volna őket az emberek. A férfiaknak meg kényelmesebb volt így, főztek mostak rájuk, és a szex is megvolt, nemhiába született annyi gyerek.
2019. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
48%

A gyerek azert volt fontos hogy majd segítsen a munkában nem csak azert mert jo volt a szex...


Meg egy párkapcsolatban nem csak a férfi lehet a rossz...!!!

Arról ne is beszéljünk hogy sokan most sem leonek ki egy bántalmazó kapcsolatból semmi köze ehhez hogy mi volt regen és mi volt most az emberek mar akkor is el váltak sőt mar 100 éve is volt válás...


Az meg a masik hogy nem azert lépnek ki mert el tudjak tartani magukat most már (sok ember most sem tudja eltartani magat arról meg már ne is beszéljünk hogy a mai fiatalok közt ki az...) az meg a masik hogy 20 éves csaj olyant mondott az egyik lany ismerősömnek amikor az fel kérdezte hogy neked milyen pasi kell azt válaszolta hogy olyan aki el tudja tartani 😂😂😅😅


Utólag is meg írom semmi köze a társadalmi dolgokhoz 50 éve aki meg tehette azt elvált a férfiak sem voltak olyan szörnyuek mert ha az asszony meg szokott valakivel akkor rajuk maradt az egész ház körüli munka...

2019. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
62%

Semmi köze az áldozat nőnek bántalmazó férfinak ez nem az a mese...

A legtöbben csak felszínes kapcsolatot folytatnak zéró befektettéssel várják el hogy működjön ezért van az a sok válás

2019. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az az elmélet, hogy régen is rosszak voltak a házasságok, és utálták egymást a felek, csak társadalmi elvárásból együtt maradtak, egyszerűen sántít. Biztos voltak ilyen esetek is néha. De nem lehet erre kenni mindent."


Azèrt, mert neked a saját családoddal van egy tapasztalatod, nem általánosíthatod ki, hogy akkor az elmèlet sántít. Ès nem erre van kenve minden, több okot is felsoroltak.

Látszólag az èn nagyszüleim is "rendben" voltak, csak ámultam, mikor aztán idősebb koromban anyukám sztorizott a gyerek koráról. Már kezdve azzal, hogy mikor a bátyja megszületett, a drága papa be se ment a mamához a kórházba, mert nem fiút akart. Ès vègig èreztette is ezt a gyerekkel, anyukám volt aztán a kedvence, neki mindent lehetett, sose kapott ki, a bátyját meg mindenèrt szidta, szíjjal verte stb. Ès ez csak egy dolog a sok közül. Meg is látszik szerencsètlen nagybátyámon, ezután megèrtettem mièrt ilyen "fura" ember...

Ès èn sem gondoltam ezt, mert amúgy tök idilli kèpet mutattak.

Szóval hidd el, volt règen is ilyen bőven, csak sokkal jobban titokban volt tartva. Meg akkoriban mèg sokkal jobban benne volt a társadalomban az, hogy a fèrfi az Úr a háznál, a nőnek tűrni kell, ès rendben van az, hogy uralkodnak felettük. Szóval eleve nem is èrtèkeltek sok helyzetet úgy, mint mondjuk most tennèk.

2019. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!