Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás, miért hullanak szét a családok? Mi változott 50 év alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy 60-as évekbeli újságot, ahol hatalmas civilizációs betegségnek volt feltüntetve, hogy a nagyvárosokban már 10% feletti a válások aránya. Ezen ma már röhögni kell! Mára ez az arány több mint 50%. Sőt, munkatársnőm akinek óvodás gyerekei vannak (mellesleg ő is elvált már), mesélte, hogy az ottani szülők kétharmada is már elvált. ÓVODÁS KORÚ GYEREKEK SZÜLEIRŐL VAN SZÓ. Persze, nekem is megvan erről a magam elmélete, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?

2019. szept. 25. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

Na az itt olvasott kommentek, és pontozások alapján nekem az jön le, hogy 90%-ban a férfi van hibáztatva jelenleg a válásokért. Tehát a legtöbb válás azért történik, mert a férj veri a feleségét? Itt tartunk jelenleg? Nem tudom, hogy ki milyen körülmények közt nőtt fel, ki milyen példát látott maga előtt, de én egyetlen olyan embert sem ismerek a környezetemben, aki azért vált volna el, mert a férje verte. Van olyan kolléganőm például, aki egy teljesen normális, jószívű férfivel szakított, és annyi volt az indoka, hogy unalmas és szürke az élet mellette. Az nem elég, hogy a férfi hűséges, hogy a gyerek szereti az apját. Az a lényeg, hogy a nő unatkozik mellette. Hát az ilyen válásokhoz csak gratulálni tudok. De nem is feltétlenül a válás a gond. Hanem akkor mi a francért erőltetik ilyen emberek az esküvőt? Ha normálisan állnánk a dolgokhoz, megfontolnánk mikor mit teszünk, akkor nem lenne se ennyi esküvő, se ennyi válás.


Megmondom az igazi indokot: Azért van annyi válás, mert az emberek hihetetlenül felszínesen választanak maguknak partnert. Jó duma, jó humor, bájolgás, ezek a fontos dolgok manapság. A hűség, a becsület, a stabilitás, ezek sz*rt sem érnek, mert az ilyen emberek el lesznek hagyva amiatt, hogy "unalmasak". A nők inkább keresnek valami nagy dumás, felszínes, kedvesKEDŐ férfit, hozzá mennek, aztán meg csodálkoznak ha meg lesznek csalva. A férfiak meg úgy viselkednek, a leglogikusabban gondolják: Ha becsületes vagyok, és hűséges, akkor unalmas leszek, és elhagy az asszony. Akkor inkább leszek hűtlen, és macsó, akkor is elhagy az asszony, de legalább kiélem magam közben.


Tessék, leírtam az ellen oldalt. Az is megtörténhet amit ti írtatok, de az is, amit én. Soha nem házasodnék össze azelőtt, hogy tökéletesen pontos képet alkotnék a leendő páromról. Ehhez több évnyi, esetleg gyerekkorunk óta tartó ismeretség szükséges, hogy ismerjük egymást, ki hogy reagál dolgokra. Először barátkozás évekig, majd lelki társak évekig, aztán párkapcsolat évekig, és EZUTÁN jöhetne a házasság. Holtomiglan. Aki viszont nem képes erre, az ne is házasodjon... Csak elinflálnak egy olyan kifejezést, ami valaha a hűséget, és összetartozást jelentette...

2019. szept. 25. 15:53
 22/69 anonim ***** válasza:
31%

Először is azzal kezdeném, hogy a válások száma Magyarországon kiugróan magas, ez a hazánkban tapasztalható bírói gyakorlatnak is nagyban köszönhető. Ha egy nő válni akar, akkor viszi a gyereket és a férj annyit tehet hogy asszisztál hozzá. Régen ez finoman szólva nem így volt.

Régen a család volt az első, az egyéni érdekek nem játszottak szerepet, az öregek megmondták mi a helyes és mindenki beállt a sorba, mondhatni egy életre választottál magadnak rokonságot. Az is alap volt, hogy egy házasságba jön a gyerek, mert akkoriban nem volt szolídarítás meg nyugdíj, a fiatalabb nemzedék ápolta, gondozta az idősebbeket.

Mai világban egészen más a helyzet, sokkal egoistábbak vagyunk. A nők bontogatják szárnyaikat, karriert építenek, nem akarnak függeni senkitől, átveszik az irányító szerepet. A férfi egy eszköz, hogy céljukat elérjék, gyerekük szülessen. A genetika fontosabb mint az emberi értékek. A gyerek lehet egy kapcsolat összetartó ereje, egy szerelem gyümölcse, de egy önmegvalósítás eszköze is. Mai világban kevés gyerek születik harmonikus családba, a szülök egyszerűen nincsenek felkészülve arra milyen lemondásokkal jár együtt a gyereknevelés.

A nők életében sokkal drasztikusabb a változás, depressziós lesz,elégedetlenek, frusztráltak, keresnek egy bűnbakot. Most nem arról beszélek amikor a férj fizikailag bántalmazó, részeges, nárcisztiukus, hanem arról amikor úgy gondolják, hogy ők kiszerettek a szeretett férfiból(akinek nemrég még gyereket akartak szülni), vagy hogy unalmas az életük, nem foglalkoznak velük eleget és egyéb közhelyek. Régen ha egy nő el akart menni a családból azt mondták neki, hogy menjen Isten hírével, ne is lássák többet, a férfiak nem adták ki a kezükből a gyerekeket(a család többi női tagja felnevelte őket), főleg nem a fiú gyerekeket. Az igazi változás itt történt, hogy a nők mögött van a jogi gyakorlat támogatása és ezt is ki is használják.

2019. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
96%

"Hát az ilyen válásokhoz csak gratulálni tudok"


Akkor gratulált. Mindenkinek egy élete van és miért kéne azt egy érzelmek nélküli, elkaposidott, unalmas kapcsolatban leélnie?

2019. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező leírtad amit én is megfogalmaztam, csak törlik állandóan...

Utolsó: Nem a férj a nárcisztikus, hanem a nők. "Többségiben manapság a nő az aki így gondolkodik: nekem jár, azonnal, a legjobb, nem érdekel más, csak én én én én számítok. ha nekem nem jó otthagyom, van helyette másik 1000. gyerek ide oda. ki nekem a gyerekem? egy eszköz."

Megváltozott világ, megváltozott nőszemélyekkel. Ez a válások oka szerintem.

2019. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
24%
23-as nagytudású: Mi számít ellaposodottnak? Az amikor hétköznapi életet élsz? Ez lapos? Vagy te állandóan más f-án pörögnél? Az izgi lenne? Vagy minden nap máshova mennél nyaralni? Lenne egy bohóc aki szórakoztat közben? Így nem lenne lapos? Dehogynem, azt is megunnád. Nah ezért nem kell ilyenekkel házasodni, mert jogilag meg visz mindent utána, mert "lapos"...... Laposodjon akkor abban amit megteremtett.
2019. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
48%

[link]

Női oldalon, női kérdéssel. Itt is az van, azért csal/válik el mert lapos... Minek megy hozzá? Nem értem :/

2019. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:
23-as, na pont erről a mentalitásról beszéltem. A gyerek szépen, boldogan fejlődik. Előtte az idilli családkép. Az apa tisztességes dolgozó, becsületes, és hűséges, szereti az asszonyt. Az asszony meg fogja magát, és kitalálja, hogy ő beleszürkült a kapcsolatba, elbújik az "egy életem van és azt ki kell élvezi" szöveg mögé, és széttrancsírozza a boldog, és szerető családot. Gyerek? Kit érdekel, hogy egy összetartó családba akar felnőni? Becsületes férj? Ki nem sz*rja le? Kiszerettem, tehát nem érdekel. Inkább elválok, mert a világon csak az számít, hogy én mit akarok. És nem érdekel, hogy jön más, akit lehet hogy ismét megunok pár éven belül, tönkreteszek egy újabb életet, nem számít, mert csak az a fontos, hogy ne unatkozzak. Taps-taps-taps...
2019. szept. 25. 16:10
 28/69 A kérdező kommentje:
Az a rohadt nagy probléma a mai világgal, hogy mindenki hajhássza a boldogságot, de senki nem veszi észre maga körül. Erre mondta nagyapám, hogy régen volt már háború. Akkor megtanulná az ember megbecsülni azt, amije van. Nem vágyna folyton újra, jobbra. Régen még megvolt ez a mentalitás. Ma meg már csak az élvezetek számítanak. De ha ennek a világnak ez kell, akkor én röhögve nézem végig. Házasodjanak csak, váljanak el, csalják csak meg egymást, és mindenki csak a saját boldogságát tartsa szem előtt. Ezt a szintű önzést aztán a gyerekeink is eltanulják majd tőlünk, és még tovább torzítják az amúgy is kétes erkölcsű világot. Olyan lesz ez az egész, mint egy folyamatosan gerjedő mikrofon. Önmagát fogja tovább és még tovább gerjeszteni, míg végül az egész társadalom egy hatalmas széthúzó szégyen nem lesz. Talán még megélem, hogy ezt láthassam magam is. Soha nem volt még ilyen magas szinten a depressziósok száma, van egy patikus barátom és mondja hogy évről évre sokkal de sokkal több nyugtató fogy. Mert az emberek egy idő után rájönnek, hogy "Hoppá, ennél nincs tovább, nem tudok még boldogabb lenni, pedig még el is váltam, meg mindent megpróbáltam, de így sem sikerült!"
2019. szept. 25. 16:27
 29/69 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező: Jól látod, egyetértünk...
2019. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:

"Nem tudok boldogabb lenni"

Boldogok a lelki szegények....

Üres a lekük. Ezért van. Ha birtoklom azt a tárgyat, boldog leszek. Bumm nem lettem boldog. Ha azt megveszem boldog leszek, bumm most sem....

Ha birtoklom azt a férfit, nőt, boldog leszek... Stb....stb.. Még se lesz boldog. Legfeljebb 15 percig.

Értékelni kell azt ami van.

Az is baj, hogy mindenki adj Uram Isten azonnal akar mindent. DE MINDENT. Nem harcol meg érte. Nem dolgozik még érte. A kapcsolatáért sem. Semmit nem tesz, hogy ne induljon el a lejtőn a kapcsolatuk.

Sosem érnek rá. Sem egymásra, sem a gyerekükre. Pedig minden autómata...

De ha azt az autómata gépet megveszem, több időm lesz. A páromra a gyerekekre. Láss csodát, nem lesz! Mert NEM AKARJÁK!

2019. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!