Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A jelenlegi bírói gyakorlat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jelenlegi bírói gyakorlat és jogrendszer mellett milyen esélyem van apaként egy válás során a gyermekek közös felügyeletére, ha a feleségem nem szeretné, hogy egyenlően osszuk el időben őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem saját házban lakunk, nekem van saját lakásom, oda tudok költözni és a gyerekeket is el tudom helyezni. Feleségem vállalkozó, én alkalmazott.

2019. okt. 11. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha van normális munkád, normális értékrended és életviteled, akkor ma már jó esélyed van a közös felügyeletre.


Az öcsémék válásának végére tavaly tettek pontot. Ugyanez a helyzet állt fent: asszonyka 70e Ft/gyerek gyerektartást akart, és kizárólagos felügyeletet. 2 gyerek van, különneműek. Az öcsém megosztott felügyeletet szeretett volna, a gyerekek szeretik az anyjukat és az apjukat is. Ezt a pszichológus is alátámasztotta. Volt pszichológus, tanúmeghallgatás, környezettanulmány, és minden ilyesmi, és mindkét felet alkalmasnak találták a saját (!) gyerekeik nevelésére. Így közös felügyelet lett.

2019. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rockarc ***** válasza:
0%

Nem sok. Ha a feleseged el tudja latni oket es 12 ev alatt vannak, akkor hozza fognak kerulni. Ha nagyobbak, akkor valaszthatnak. Ha mar az egyik tud valasztani, akkor a gyerekeket nem fogjak szetszakitani, es egyutt mennek. A gyerektartassal be tudsz tartani neki, akkor evekig is huzza a birosag a valast, mas eszkozod nincs. A birosag csak egyik, vagy masik fel javara tud donteni, vagy kozos megegyezes eseten "szentesiti" azt.


Probaljatok meg megegyezni. A gyerekek erdeke is az. Engedni kell az egobol, mindegyikotoknek a gyerekek miatt tegyetek meg.


43F

2019. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 A gyerektartásnak mi lett a vége? Kell fizetnie?

#2 Ezt milyen tapasztalat alapján írod?

Én úgy gondolom, hogy jó a viszonyom a gyerekekkel, nagyon szeretem őket és ők is szívesen vannak velem. Nem akarom elvenni az anyjuktól, tisztában vagyok vele, hogy mennyire fontos nekik. Hogy mi nem működünk az nem az ő hibájuk. Sajnos sokat változott a nejem azóta mióta vannak. És nem a jó irányba.

2019. okt. 12. 07:29
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 Osztott felügyelet van, így ugyanannyi időt töltenek mindkét szülővel a gyerekek. Gyerektartást nem fizet senki senkinek.

Le van papírozva, hogy kinek a költsége a menza, különórák, osztálypénzek, stb...

Anyuka kapja a gyerekek után az egyéb juttatásokat (csp., adókedvezmény,...).

2019. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem sok.Tesomek is most válnak.Arrol nm is beszélek mar ,h milyen nő parti a bíró.
2019. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Jó sok hülyeséget irtak az előzőek!

Közös felügyeletet nem rendel el bíróság, ha a felek egyike nem ért egyet vele, de ezt a neten is bárhol megtalálod!!!

A közös felügyelet nem egyenlő automatikusan az osztott elhelyezéssel sem és azzal hogy senki se fizet gyt-t.

Exem a közös felügy-hez, én a kizárólagoshoz ragaszkodtam, a bíró megmondta hogy nem rendelhet el közöset ha en nem akarom mert ahhoz nagyfokú együttműködés szükséges.

Nálunk pl azert volt esélytelen apuka mert csak a közöset erőltette magának a kizárólagost nem.... pedig tudta hogy azt nem ítélik meg!!!

Szóval nem a bíróságot kell okolni hogy anyapárti, a perünk kezdetén apukanak sokkal nagyobb esélye lett volna, mivel neki volt saját háza mi meg mentünk hárman 10nm2-be. Az nem kapja meg a gyereket apaként, aki nem is igazán akarja!

2019. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Gondolom az ügyvédeknek nagy szerepe van az ügyben, hogy ez lett a vége,nem?
2019. okt. 15. 06:27
 8/12 anonim ***** válasza:

6# vagyok 2 évig ügyvéd nélkül csinaltam ahogy az exem is végig, utána áldoztam ügyvédre mert én nyilvan nem tudok jogi paragrafusokra hivatkozni. Ex azt mondta a sztárügyvéd ismerőse szerint nincs szükseg ügyvedre minden be van bizonyítasra. Bukott is mindent.

Szóval ha igazán kellenek a gyerekeid akkor a kizárólagos felügyeletet kérd legfeljebb utana az exed próbal kiegyezni veled majd a közösben!

2019. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Őszinte leszek, gyakorlatilag semmi. HA a feleséged nem drogos, orvosilag beszámítható, nem börtönviselt, akkor semmi. Hiába érvelsz azzal hogy életében nem dolgozott, nem tudja még magát sem eltartani akkor is nála fogják elhelyezni a gyereket és kizárólagos felügyeletet alapból megkapja. Még ha gáláns vagy és a megosztott felügyelet mellé bevállalod a GYT is akkor sem fog belemenni,mert ilyenkor a CSP és Adókedvezmény törvény szerint feleződik.
2019. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"9" vagyok

A nők nem véletlenül ragaszkodnak ahhoz, hogy megkapják a kizárólagos felügyeletet, mert onnantól ők diktálnak és a két szülő finoman szólva nem egyenrangú fél a gyerekek nevelésében. A férfi marad a szponzor, esetemben 2 gyerek után GYT+CSP+ADÓK. címen majd 140000FT kap a nejem a gyerekek után.Nekem havi szinten a gyerekek GYT+utazás+különóra+edzés 120000-130000ft-ba vannak állandó költségen és erre jön még az extra(telefon,ruházkodás, ajándékok stb) és még azt nem is számoltam, hogy amikor nálam alszanak akkor ügye a helyet is biztosítanom kell és az étkezést is, szóval még magasabb az összeg.

Ha a volt nejemnek kéne havi 100000ft kifizetni nekem nagy szarban lenne, ha nálam lennének a gyerekek még el is tekintetnék tőle, de ez is kevés.

2019. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!