Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Keresetet mikor érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresetet mikor érdemes benyújtani a váláshoz?

Figyelt kérdés

Válni szeretnénk. Áruljuk a házat, annak eladásáig együtt élünk továbbra is. A ház fele/fele tulajdonban van, vagyis kettőnkké. Tehát két felé osztjuk majd az árát, és mindenki lép tovább.Egy kiskorú gyerek van, ő nálam marad /az anya vagyok/. Kérdésem, hogy mikor érdemes a válást elindítani? Most is akár, vagy várjam meg a vagyonmegosztást? Mert ha menet közben a férjem eláll a megállapodásunktól, ha elkezd keresztbe tenni bármiben, hogy vagyok ez ellen védettebb?

Köszönöm előre is a segítséget!


2019. dec. 10. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Most is akár, vagy várjam meg a vagyonmegosztást? "


Amíg nincs válás, addig nincs vagyonmegosztás sem, addig közös a vagyon, akar ház, akar az érte kapott pénz.

Add be minél hamarabb, ha valóban válni akarsz.

2019. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minél hamarabb, mert jogi keretet kap a vagyonmegosztás is. Amúgy ha félsz, hogy nem fizet ki, lehet érdemes lenne egy szerződést írni. Mondjuk ehhez szerintem kérj jogi tanácsadást, nyilván egy szakember jobban tud segíteni :)
2019. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

1-es válaszoló, rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, ha eladtuk a házat és elosztottuk a pénzt, tehát egymás közötti vagyonmegosztás megtörtént, ezután adjam -e be.

De akkor ezek szerint még előtte, mielőbb.

2019. dec. 10. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem, mit akartál írni, csak jogilag nem lehet vagyont megosztani, amíg házasok vagytok. A válás után, a vagyonmegosztasnal eloadhatjatok, hogy olyan egyeszsegre jutottatok, ami mindkettotoknek megfelel.
2019. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor rosszul gondoltam. Tehát ha most eladnánk a házat, elfeleznénk a pénzt és vennénk mindketten saját ingatlant, az lényegében a válásig közös vagyonnak számítana, erre gondolsz?
2019. dec. 10. 10:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5 pontosan,a kereset beadásáig a jog szerint ti boldog pár vagytok.
2019. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már eldöntötték, hogy vége, akkor nyugodtan add be a válást, ki tudja meddig tart

Amúgy se baj, ha a bíróság mondja ki az 50-50%-ot.

Akkor kisebb az esélye az átverésnek is.

2020. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!