Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 40 évesen két gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40 évesen két gyerekkel válni, ha nincs meg az anyagi háttér?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk házasok. Van egy 11 éves lányom és egy 9 éves fiam.

Hosszú évek alatt hidegültünk el egymástól. Nem voltak szinte soha veszekedések, szép csendben történt az egész és kölcsönösen. Évek óta úgy élünk, mint a barátok, megmondom őszintén nekem ez így jó volt és úgy tűnt, hogy a férjemnek is, nem éreztem, hogy többre vágyok és el is kényelmesedtem ebben a helyzetben. Úgy gondoltam, hogy a gyerekeknek is így a legjobb.

De a férjemnek van valakije, most jött el az a pont, hogy válni szeretnék. Nem a harag miatt. Mi már nem úgy néztünk egymásra, mintha egy pár lennénk. Az bánt, hogy a hátam mögött csinálta. De egyébként megértem és nem akarom megfosztani semmitől. Egy ideje már én is érzem, hogy hiányzik valami az életemből. Szeretném ha mindkettőnk előtt új lehetőségek nyílnánank meg, mert elvagyunk egymás mellett, de az élet nem erről szól. Nem vagyunk boldogok.

De itt jön a bukkanó, hogy én elrontottam az egész életem. Egy irodai titkar végzettségem van, irodaban dolgozok netto 140.000 a fizetésem. A férjem sokkal jobban keres nálam így megélünk, de nélküle, ennyi pénzből szerintem nem tudnánk. Tudom, hogy támogatná a gyerekeket, és úgy gondolom többet adna nekik mint a gyerektartás, de nem a másik ember jóindulatától szeretnék függni.

A lakást valószínűleg eladnánk tehát csak albérletbe tudnék menni. Ennyi végzettséggel nem találok olyan munkát, ahol többet keresnék, ahhoz hogy tanulni tudjak valamit pénz kellene, nem hiszem, hogy máshogy bejutnék az egyetemre. Csak fizetősre. Az is több év mire elvégzem és nem is tudom mibe érdemes itthon belekezdeni. Külföldön is gondolkodok. Elsősorban Németország. De a nyelvet nem beszélem, csak az angolt. És kimenni csak így a semmibe, nem tudom, hogy ez hogy működne. Van kint barátom, aki segítene, de nem akarok rászorulni senkire.

De még ez vonz a legjobban, a gyerekeknek is sokkal jobb lenne kint felnőni. Viszont ott van az is, hogy a férjem ezt az otelet nem díjazná és nem tudom, hogy engedné - e. Természetesen nem akarom elszakitani a gyerekektől, bármikor jöhetne hozzánk, de az mégse olyan, mintha itthon bármikor láthatja őket.

Ugy érzem hogy már el vagyok késve mindennel és késő új életet kezdeni. Pedig nagyon szeretnék. De szinte lehetetlennek érzem. A 0rol kéne kezdenem mindent. Már rég nem itt kéne tartanom, nagyon bánom, de ezen már nem változtathatok.

Ti hogy látjátok a helyzetet?

Jart valaki hasonló cipőben?

Minden tanácsot és lehetőséget szívesen fogadok!


2019. dec. 15. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen sokan vannak igy.hagyd itt a gyereket a ferjefre atmenetileg te meg menj ki.kulfoldre. Ott mibden uj lesz.Lesznek kihivasok de negeri.Egy negativ gondolatnak se engedj,csak a pénz utan menjel.
2019. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
1. Elso. Neked nincs gyereked. Nekem se, de azt tudom hogy amit itt javasolsz az nonszensz. :D
2019. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Válás - megosztott felügyelet - melóhelyváltás - új munkahely - plusz félállás valahol


Nálam ez lenne a sorrend. De te úgyis ugyanúgy fogsz ülni a seggeden, mint ahogyan az elmúlt 20 évben ültél.

2019. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne válj!


Nyeld be, hogy ennyi az élet!


A puják miatt!

2019. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne mellette másik állásom, akkor működőképes lenne az anyagi rész, de nincs segítségem és már elvannak otthon a gyerekek egyedül is, de az hogy mondjuk este egyedül legyenek, meg egész napokat és alig lássanak, az se állapot. Suliba is én viszem es én hozom haza oket. Az apukára meg ilyen téren nem nagyon lehetne számítani.
2019. dec. 15. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Külföldöt nem javaslom, itthon sem tudsz mit kezdeni magaddal képzettség híján, hát ahol meg a nyelvet sem beszéled, ott pláne nem. Feketén dolgoznál aprópénzért, ha peched van még mínuszos is lesz a kinntartózkodás. Ne dőlj be a kolbászból a kerítés dumának, stabil nyelvtudás és valami piacképes képzettség kell a jó élethez. De minimum ismerős, aki az elején támogat.


Család, barátok nincsenek, akik segíthetnének? Elsősorban a gyerekek körül, míg helyrerázódsz anyagilag egy teljes állásban. Sajnos sok munka nélkül ebből nincs kiút, részmunkaidőben nem fogsz annyit keresni, hogy eltartsd a gyerekeidet még gyerektartással sem, tehát 8 órás munka kellene.


Ha amgy a férjeddel jó a viszony, akkor megbeszélhetnétek azt is, hogy még kapj pár hónapot, amíg összeszeded magad vagy normális állást találsz.

2019. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
két OKJ szakma ingyenes, ha úgyérzed nem jutnál be az államira akkor ez is alternatíva lehet. gondolom a házasságot már nem lehet megmenteni, bár igazából eső után köpönyeg. a külföld szerintem sem jó döntés. meg lehet próbálni a nyitott kapcsolatot és te is szerzel valakit magadnak, legalábbis míg össze nem szeded magad. ez nagyon kemény lesz, főleg az elején, de 2 gyermek miatt nem szabad feladni. bár pont miattuk egy kicsit a tiédből lehet hogy fel kell adni valamit. szerintem ha találsz valakit magadnak, ahol kapsz egy kis törődést, odafigyelést, akkor együtt tudtok maradni a férjeddel addig míg össze nem szeded magad. azt írtad neki is van valakije. vagy ő is válni akar mindenképp?
2019. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én anyám a munkája után eljárt takarítani, hogy több pénzünk legyen. Sokat voltam otthon egyedül (kb. 9-10 éves voltam), de másképp nem tudta megoldani azt, hogy megéljünk. Igazából a legegyszerűbb, hogy fogsz egy kockás papírt és leülsz számolni. Tudod, hogy mennyit keresel, tudod a férjed mennyit keres, megtudod mondani, hogy mennyi lesz a gyerektartás, megnézheted, hogy mennyi egy albérlet, stb. Látni fogod, hogy fogtok kijönni. De munkahelyet is válthatsz, egy gyárban valószínűleg többet kapnál, mint 140 000 forint.
2019. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a baj kérdező?

Sokat gondolkozol olyanon ami nem létezik!

Rengetegen vannak aki sokkal kevesebb pénzből élnek albérletben, házbérletben.

Nem kell nagylábon élni, cserébe nyugodt, független leszel!

Én 14 év után váltam el, két gyermekkel!

Tudod mi az amit nagyon megbántam?

Hogy nem léptem sokkal de sokkal előbb!

Olyan sosem volt, hogy ne legyen valahogy!

Ne keress kifogásokat, simán lesz még párod aki elfogadja a gyermekeidet, szóval nézz előre, és "csapj a lovak közé"

2019. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik országrèszen èlsz, de azèrt irodai munkával, tapasztalattal lehetne bőven többet keresni 140-nèl...

Elsősorban szerintem nèzz szèt, próbálj másik állást találni, mert lehet, hogy egy szerű minkahelyvaltással is orvosolni lehetne a többletbevètelt.

2019. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!