Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, illetve ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, illetve ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párommal szétmentünk.


Előzmények:

Megismerkedésünk után hamar összeköltöztünk, kb. 1 éve voltunk együtt, amikor terhes lett. Nem volt tervezett baba, de örültünk neki, jó volt a kapcsolatunk is. A fiam megszületése után viszont kezdett megváltozni a dolog, már semmi sem volt jó: miért nem vagyok otthon 0-24-ben (dolgozom), miért beszélgetek azzal a „tetűvel” (gyerekkori haverom), miért nem ugrok minden csettintésére azonnal? Otthon én takarítottam, én főztem, amikor hazaértem, én fürdettem minden este, én etettem, emellett a kicsi az én szüleimnél és az ő szüleinél is sokat volt (van), szóval azt sem mondhatja, hogy soha semmi segítsége ne lett volna. Elég jól keresek (ő szegény családból jött), így amikor összeköltöztünk, mondhatni közös kasszára kerültünk, de mindig adtam neki pénzt ruhára, cipőre, bármire, amire csak szerette volna. A saját teljes (bár nem túl magas) fizetését is magára költhette, a rezsibe sose kellett beszálljon, a bevásárlásokat is mindig én intéztem, mert neki ehhez „nincs türelme”. Majdnem minden hétvégén mentünk moziba, nyáron nyaralni, szóval csak ki kellett ejtenie a száján, hogy menni akar, már pattantunk is az autóba. A legtöbb ilyen program kettesben volt, a fiunk otthon maradt a nagyszülőkkel.


Most viszont kiderült, hogy bepasizott. Elsőre azt mondta, hogy akkor ő költözik a csávóhoz, de annak nem kellett, végül dobta. Most úgy döntött, hogy ő a házban marad a kicsivel, én meg menjek, ahova akarok. A „probléma” csak azzal van, hogy a ház a szüleimé, én már az előtt ott laktam, mielőtt megismerkedtünk. A szüleim nem akarják, hogy ő ott maradjon, viszont kidobni sem merik, nehogy az legyen a vége, hogy eltiltja az unokát. Most 2,5 éves a fiam, még gyesen van az ex. Én arra gondoltam, hogy kap „türelmi időt”, amíg kitalálja, hogy hogyan és mikor költözik, mert ott nem maradhat, addig én elmegyek albérletbe. Ebbe bele is ment, most viszont mindent kitalál, hogy neki ne kelljen onnan elmennie. Mondtam, hogy szeretném a fiamat én nevelni, de ebbe nem hajlandó beleegyezni, és tudom, hogy a bíróság is anyapárti, így erre nem alapozok, hogy van esélyem nyerni egy ilyen perben. A legújabb agymenése, hogy én vegyek ki neki albérletet, fizessem ki a kauciót, rendezzem be, és persze a gyerektartást is utaljam rendszeresen (ezzel mondjuk nincs gond, bár még nem jelentette be, hogy mekkora összegre gondolt). Ha nem, akkor marad a házban. Viszont én nem szeretném finanszírozni sem az életét, sem a lakhatását, sem a ruhamániáját, és a házat is vissza akarom kapni, ami ugye a szüleimé. Én kizárólag a gyermekemet akarom támogatni, viszont ez így totális lehúzás, amit az exem kitalált.


Volt valaki hasonló helyzetben, esetleg valami jó tanácsot tudnátok adni, mit tehetek?



2019. dec. 21. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom max fizud 30% nem 70. De ezt is felülirja a gyerek tényleges igénye. Tehát ha keresel havi 1millát,jól nézne ki ha az asszonykának 300ezer járna egy gyerek után. A gyerekből élne.
2019. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Régen volt olyan, hogy egy gyerek után 20 kettő után meg 40% volt a gyerektartás, de max a felét vihette több gyerek esetén is. Most vagy megeggyeztek, vagy a bíróság állapítja meg, viszont ha van hiteled az csökkenti ezt az alapot. Én is így fizetem a két gyerek után a gyerektartást. Kicsit hülyén jönne ki a az apát nyomorba döntené a gyerektartas azért változott a rendszer.
2019. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elaő körben ügyvédhez fordulnék.

Nem fizetném se nem rendeznék be neki albérletet de a házamban ill. a szüleim házában sem engedném maradni.

A nagyszülőket nem tudja eltiltani. Ugyan úgy ahogy az apának alanyi joga van látni gyermekét úgy a nagyszülőknek is joguk van törvényileg.

Amennyiben nincs hova mennie vagy a szüleinél nem megfelelőek a körülmények nem tudja eltartani magukat a bíróság ha látja hogy harcolsz a gyermekedért nem fogja mindenáron az anyának ítélni.

2019. dec. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe! Én valamikor,valahol olvastam,hogy a nagyszülő is beadhatja az igényét a láthatásra a biroságon,és igény szerint meg is ítélik. Igaz mem annyit mint a szülőnek,de az is valami. Pl:gondolom egy hónapba 1-2nap. Nem tudom mi a bírói gyakorlat,meg él e még ez a rendelet,de jogász,ügyvéd megmondja.
2019. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy mindegyik nagyülőnek (apai és anyai ágról) jár 1-1 hétvégi láthatás havonta. Gondolom amig kicsi addig ott ahol az anya lakik, de később el is vihetik hétvégére. De ahogy többen is mondták az ügyvéd tudja a tutit! Mi nem voltunk házasok, de van ügyvédi papírunk a láthatásról,( exemnek kellett a CSOK-hoz) ez nekem minden páros hét,amikor nálam vannak hétvégén. Illetve, hogy a gyerekeket érintő dolgokban közösen döntünk. De mi ezt rugalmasan kezeljük, mert most egész sulikezdésig itt lesznek.
2019. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ex 26 éves, én 30 vagyok. Nincs hitelem.


A fiamnak a jövőben is mindent meg fogok adni, amire szüksége van, csak az exemet nem akarom pénzelni.


Ünnepek után felkeresek mindenképp egy ügyvédet, amennyiben addig sem sikerül megegyeznünk.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2019. dec. 29. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!