Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagyonnak számít e az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabesz077 kérdése:

Közös vagyonnak számít e az ingatlan?

Figyelt kérdés
Nekem mondjuk van egy házam, amit még a házasság előtt vettem. Összeházasodunk, majd ebben a házban leélünk együtt 20 évet, de aztán elvállunk. Ilyenkor a ház az enyém marad, vagy fele a volt feleségem nevére kerül?

2020. febr. 7. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel házasság előtt szerezted, ezért nem lesz közös vagyon.
2020. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben a tied 100%-ban.Ezt a 100%-őt befolyásolni , azaz csökkenteni tudja az ha volt értéknövelő beruházás pl házasság alatt ráhúztatok egy emeletet ....
2020. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös, de a vagyonközösségetek alatt végzett felújítás miatt az exednek lehet követelése.
2020. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És ha a házasság alatt én pénzt öröklök, és abból veszek ingatlant, az se lesz közös?
2020. febr. 7. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség sosem közös vagyon.


De ha együtt pl építetek egy házat, amiben ő segít, de a te neveden van vagy ha vezeti a háztartást és neveli a gyereket, mialatt te x összeget keresel, akkor annak a lakásnak vagy annak az összegnek a szerzésében ő közreműködik, ebben az esetben egy része megilleti.

2020. febr. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!