Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást ítélné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást ítélné meg a bíróság?

Figyelt kérdés

Apa jövedelme 465.000 ft,anyáé 180.000.(Nettó jövedelmek)

Az anyánál lesz elhelyezve a 2 gyerek.


2020. febr. 10. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
A gyermektartásdíj mértékét a bírói gyakorlat szerint – gyermekenként – a különélő szülő, mint kötelezett átlagos jövedelmének 15–25%-ában kell határozott összegben megállapítani.
2020. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Amennyiben a szülők megállapodnak. Ilyen esetben az Apa reális, az Anya pedig igyekszik velejéig kizsigerelni volt férjét. Láthatást a minimálisra csökkenti (minden második vasárnapon, maximum 3-4 óra).

Az anya valószínűleg azzal kalkulál, hogy most egy élete végéig szóló fix jövedelemforrást biztosít magának, amivel paradicsomi körülményeket varázsol magának. A volt férj pedig lehet halálra ítélve. Pech, hogy a nő a megnövekedett igényeket 4 fizetésből sem tudná fedezni, nemhogy Apa fizetésének vonásából.

Amennyiben nincs egyezség az összegről, úgy a bíróság régebben gyerekenként 20%-ban határozta meg a gyerektartást. Ebben az esetben 40%, közel 200E Ft lenne az összeg. A bíróság a gyermek jogait helyezi előtérbe amiért az Apa anyagi jóléte teljesen másodlagos. Lesarkítva a történetet az apa éhen is halhat, csak a gyerek kapja meg a lóvét. Természetesen ez utóbbi megjegyzés nem erre az esetre vonatkozik.

Az Apa emellett felkötheti a nadrágot, mert a törvényben előírt levonások mellett az Anya különböző zsaroló módszerekkel további összegeket fog kicsalni belőle, amit egy jó ügyvéd segítségével jogi csűr-csavaros módszerrel meg is fognak indokolni.

Anyucinak természetesen nagyon gyorsan szert kell tennie egy másik szponzorra is, akinek a teljes fizetését feléli az Apától érkező fix bevétel mellé.

Sajnos egy egy új életpálya, amire rengeteg nő alapozza az életét.

2020. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek szükségletei szerint ítélnek gyt.t, fix összegben, százalékos fizetés évek óta nincs.

Az sem mindegy, hogy 1-2 éves gyerekekről beszélünk, vagy 14-16 évesekről.

Minden eset más.

2020. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Senki nem akar kizsigerelni senkit...Normális,emberi módon intézik a dolgaikat.

Két alsó tagozatos gyerek van

2020. febr. 10. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért a bíróság sem hagyja éhenhalni az apát! Pl ha van lakáshitele az apának, az csökkenti a gyerektartás megállapításának alapját.
2020. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 gyerekre ebből reális olyan 80-100ezer lehet.
2020. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha normálisan, emberi módon intézik egymás között a dolgokat, akkor egyezzenek meg egymás között, és ne a bíróságtól várjanak választ a kérdésre.


Nálunk nagyon hasonlók a jövedelmek, pár ezer forint eltérés van csak a kérdésben szereplő számokhoz képest, és csak egyetlen gyerekünk van, aki most óvodás. Én vagyok az apuka, de nem hétvégi apuka, napi szinten jelen vagyok a gyermekem életében, felváltva hozzuk-visszük óvodába, igyekszünk vele nagyságrendileg ugyanannyi időt tölteni hétköznapokon és hétvégén is. Én havi 60.000-et fizetek anyukának, meg amikor nálam van, nyilván én is költök rá bőven, játékokat, ruhákat is szoktam venni neki.


Szerintem ez inkább számít soknak, mint kevésnek. Mert ez a felállás kb. a váltott felügyelethez áll közel, amikor senki nem fizet senkinek, mindenki viseli a költségeket, amikor éppen nála van a gyerek. De én inkább voltam nagyvonalú, túlzással élve nem akartam azt, hogy nálam mindene meglegyen a gyereknek, az anyjánál meg kb. kenyéren és vízen éljen. Próbálunk hasonló körülményeket teremteni neki mindkét helyen.

2020. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Normális bíróság azt veszi figyelembe, hogy milyen szükségletei vannak a gyerekeknek és az apának és a lakhatás az pont nem tartozik ebbe bele.

Szerintem jelen esetben a 2 gyerekre 100000ft GYT fognak megállapítani, ehhez jön még hozzá az adókedvezmény 40000ft és a CSP 30000ft. Szóval a gyerekek neveléséhez kapsz havonta 170000ft a férjedtől és az állambácsítól.

Nekem is 2 gyerekem van, 90000ft fizetek GYT, de ezen kívül még havonta kb 30-40000ft költségem van rájuk, új cipő, telefon, különóra és amikor nálam vannak(szerencsére elég gyakran) akkor étel, ital, és még sorolhatnám. Amikor mi szétköltöztünk, akkor nekem is hitelt kellett felvennem és a nejemnek is. A gyerekek maradtak a régi lakásban, én költöztem el. Az exem az általam fizetett GYT rendezi a hitelét és még marad is neki, nekem a szüleim lettek a kezesek(mert a GYT mellet már nem vagyok hitelképes!!) és havi 300000ft amit keresek abból a gyerekek elviszik kb a felét, a törlesztőre megy havi 75000ft, a rezsire további 35000ft és a maradékból élek.

2020. febr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"8" vagyok

Amikor együtt éltünk akkor nem kellett azon kattognom, hogy mit veszek meg a boltban vagy tudok tankolni. Az hogy 2 lakást kell fenntartani és fizetni a költségeket az nagyon sok pénzt elvisz. Régen a kettőnk keresetéből jól éltünk, voltunk nyaralni, jó autónk volt, költöttünk ruházkodásra, és volt megtakarításunk is. Most semmi megtakarításom sincs, az autómat még szervizeltetni sem tudom, havi 15000ft marad benzinre. Nyaralni a válásom óta nem voltam, a gyerekek voltak az anyukkal. A barátok azt javasolták, hogy próbáljak meg valakit találni magam mellé akinek van rendes keresete és akkor jobb lesz az életem, de nem olyan könnyű. A GYT még minimum 6 évig fizetnem kell, a lakáshitelt még 9 évig. Ha ennek vége lesz, akkor öreg fejemmel legalább könnyebb lesz az életem, bár ebbe sem vagyok biztos. Tudok olyan férfiról aki ezt már 2 végigcsinálta, 2 válás 3 gyerek és tud pozitívan nézni egy nőre, irigylem.

2020. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!