Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van mitől félnem a gyermekelhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van mitől félnem a gyermekelhelyezésnél? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom júliusban lesz 3 éves. Apával gyermekelhelyezési perben vagyunk. Állítása szerint veszélyeztetem a gyermeket, ez az állítása abban merül ki, hogy kb másfél-két hetente iszom alkoholt, de nemhogy részeg lennék, de még csak nem is szédelgek.(A gyermeket most egyedül nevelem). Ez lehet egy vodka-narancs, bor, pezsi vagy whisky a nap bármely szakában (ha már tudom hogy nem fogok vezetni az nap). Van, hogy játék közben vagy épp főzés közben teszem vagy amikor a kertben játszunk a gyerekkel. Volt, hogy amikor még együtt éltünk akkor ünnepekkor kicsit megszaladt az a pohár, de a gyermek nem volt felügyelet nélkül, hisz ott volt ő is. Bizonyítéka ezekre nincs neki, maximum tanúk, de az ügyvéd azt mondta ettől nem kell félnem, maximum akkor ha orvosi papírom lenne az alkoholizmusról (pl detox), esetleg videója arról hogy a földön fetrengek. Nem vagyok alkoholista, sőt kifejezetten annyira nem is szeretem az alkoholt, csak néha megiszom egy pohár valamit, de van hogy 2-3 hónapig egy kortyot sem. Én hogy tudom bebizonyítani, hogy a gyermek nincs veszélyeztetve? :(


2020. ápr. 17. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs félnivalód, de befejzd be addig, amíg nincs vége a pernek. Azt mondod, gond nélkül abba tudod hagyni.

Szerintem nincs baj kéthetente egy pohárral, de azért óvatosan

2020. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szenvedélybetegség - alkoholizmus.


Elvileg igen, bár ezt bizonyítani kell. De az alkoholizmus nem a legjobb dolog. Szerintem fejezd be gyorsan ezt.

2020. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell bizonyítani, hanem neki.
2020. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"Én hogy tudom bebizonyítani, hogy a gyermek nincs veszélyeztetve? :("


Az exednek kell az ellenkezőjét. A bíróságon sok ronda dolgot és trükköt láttak már a volt házastárs lejáratására. Nem esznek meg minden maszlagot.

2020. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Minden bizonnyal fog vizsgálni mindannyiótokat pszichológus. Ő el tudja dönti, hogy a piálásod veszélyezteti-e a gyereket, mert neki megvannak a megfelelő módszerei arra, hogy kiderítse, miért iszol, amikor iszol. Ha lelki eredetű oka van, az szerintem nagyon nem jó, ha meg csak hobbiból iszogatsz, hát annak sincs sok értelme.


Én mondjuk biztos nem innék a gyerek mellett/előtt, de ha már megcsináltad, vállald a következményeit.

2020. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk letehetnéd a piát ha ennyire félsz. Undorító alkoholt fogyasztani egy gyermek mellett. Teljesen más kategória, hogy ha elalszik akkor megiszol egy pohárka bort, meg az hogy viszkizel meg vodkanarancsozol napközben mellette. Teljesen megértem apuka aggodalmait, és ha ő mindent tud biztosítani a gyereknek és még nem is iszik, akkor valóban lehet esélye hogy megkapja a gyereket, és nincs is ezzel semmi probléma.
2020. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyelőre - még - nem veszélyes. De ha nem hagyod abba, és rendszeressé válik akkor utána nem fogsz tudni kimászni belőle, mert jaj, egy pohárral megiszom csak, jaj, még eggyel, nem lesz baj. Apum is így kezdte, aztán durva mélységekbe jutott. Még nagyon kicsi a lányod, és tapasztalatból mondom, hogy akár egy vodka narancstól is lassul annyit a reflexed, hogy ha ne adj isten utána kell kapni, mert leesik valahonnan a gyerek, vagy akármi, nem fogsz tudni időben reagálni.
2020. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintetek aki korrekt házasságban, párkapcsolatban él gyerekkel, soha sem iszik semmi alkoholt? 2 hetente 1 pohárral? Az kb 0. Könyörgöm, hol van ez az alkoholizmustól? Ezt a képmutatást!

Ennél már az is sokkal inkább támadható, ha valaki cigizik a gyerek mellett és hány szülő cigizik!

Sajnos egy jó ügyvéddel bármi tamadható, így a 2 hetene 1 pohár italt is ki lehet forgatni, én felháborítónak tartom, hogy apuka ezzel megy ellened.

2020. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az azért szerintem nagyon nincs rendjén, hogy a nap bármely szakában piálgatsz.

Egy kisgyerekkel bármikor történhet bármi, 0-24-es felügyeletet igényelnek.


Egyelőre csak a te verziódat ismerjük, én meghallgatnám az apukát is, és csak utána tudnék véleményt mondani a helyzetről, de szerintem: igen, van mitől félned. Az a kicsi gyerek csak rád számíthat(na).

2020. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Akkor ezzel az erővel senki ne igyon a gyerek 18 éves koráig 1 korty alkoholt sem, mert az a gyerek csak a szüleire számíthat és bármelyik pillanatban történhet vele valami (ejszaka is, pl hány).

Nagyon életszerű ...

2020. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!