Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebben a helyzetben van esélyem megkapni a gyámságot? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy nagyon hosszú történettel és komoly kérdéssel fordulok hozzátok...

Szóval a történetem ott kezdődik, hogy van egy kislányom 2 és féléves, és egy férjem akivel 7 éve vagyunk együtt. A szerelem már rég elmúlt de azt hittem ez normális, ugye azt mondják a szerelem elmúlik, de a helyébe lép a szeretet, a tisztelet. Gyereket vállaltunk, akit imádok, és isten lássa a lelkemet, nem bánom, ő a legnagyobb csoda az életemben. De a férjemmel nagyon rosszul mennek a dolgok... Először ami a legzavaróbb benne, hogy nem dolgozik, nem szereti a munkát. Ezalatt a 7 év alatt kb 10 munkahelyen megfordult, mindegyikben talál hibát, sehol sem dolgozott még többet 5-6 hónapnál, az utóbbi munkahelyen 2 órát dolgozott összesen 🤦🤷. Én szülés előtt folyamatosan dolgoztam, volt hogy hónapokig ő ült otthon és én jártam dolgozni és utána hazaérve csináltam az otthoni dolgomat, és még ekkor is talált hibákat bennem. Most még rosszabb, nem bánt fizikailag, de lelkileg egy rongyot csinált belőlem. Ha ütne sem fájna ennyire. Konkrétan mondhatnám azt is hogy lelkileg bántalmaz. A gyereket szereti, és mondhatni hogy foglalkozik is vele de amikor csak teheti mentegetőzik. Hamar bele fárad a pesztrálásba is. Én már egy jó ideje nem szeretem őt, sőt undorodom és félek tőle. De nincs hová mennem. Munkát biztos kapnék magamnak, hamar tanulok, és bírom a munkát, ha nehéz is csinálom nem kenyeskedek mint ő. De most ha elmennék albérletbe és mivel nincs ovi, nincs napközi így nem tudnék dolgozni járni. Már rég elhagytam volna a férjemet, és ő ezt tudja de a gyerek miatt nagyon nyeregbe érzi magát, sokszor szóvá is teszi "menj ha akarsz, de a leányka marad, őt ki nem viszed a kapun" és ez őszintén el bizonytalanit.😭 Ráadásul ott vannak a szülei akik biztos őt támogatnák, engem viszont senki. Egy pokol mellette az életem, és még fiatal vagyok, nem lehet ez a sorsom, nem élhetek így, nekem is jár egy csepp a jóból. 😭 De félek, hogy el veszitem a gyerekemet, és azt nem élném túl, csak miatta vagyok még itt, csak miatta tűrök el minden egyes nap minden megaláztatást. Arra gondoltam, hogy be mennék a kicsivel egy anya központba, és onnan jarnek dolgozni, és mire újra kezdődne az ovi keresnék albérletet stb. De félek, hogy mi van akkor, ha a peren figyelembe veszik azt is, hogy az apjánal saját lakásban élne, vagy ha esetleg a párom szülei meg pályazzák a gyámságot, és hogy mellettem anya központban vagy egy kis albérletben él? Ott kapnék valami védelmet? Ha tudnám biztosan , hogy nyertesen jövök ki ebből az egészből már rég léptem volna... De nagyon félek...😭 Félek attól is hogy a párom szülei mivel jobb helyzetben vannak el tudnák venni tőlem. Annyira tehetetlennek érzem magam. Kérlek benneteket, mondjátok meg mit tegyek, hogy ne veszitsem el a gyerekemet 😭🙏🙏🙏 (még annyit, hogy nem is a férjtől tartok igazán, ő még a nevét sem tudja helyesen leírni, egyedül semmit sem ér, a szája az nagy de a feje az üres, 2 dologhoz ért: hogy hogyan kell bele gázolni valakinek a lelkébe, és a káromkodáshoz, viszont ha a szülei mellé állnak akkor van mitől tartanom, bár az anyjáról is tudnék mesélni, röviden volt kitől tanulnia, kár hogy nem az apjától tanult, akkor ő is lenne valaki) szóval ebben a helyzetben mekkora esélyem lenne nyerni? Perre nyilván nincs pénzem, viszont azt se tudom , anyosek képesek lennének pert indítani ellenem, gondoltam arra hogy peren kívül egyezzünk meg, de ők nem olyan emberek, velük nem lehet beszélni, nagyon akaratosak, bele szolnak abba is hogy, hogy neveljem a gyerekem, és nagyon kitartóak az akaratuk mellett. Köszönöm előre is a válaszokat ❤️



2020. máj. 1. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Egy anyától csak sulyos estben veszik el a gyereket. Nalad van ilyen tényező?
2020. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
10%

1. Ezt a férfit te magad választottad. Már akkor is ilyen léhűtő volt, amikor összejöttél vele, és akkor is, amikor gyereket vállaltál vele.


2. "még fiatal vagyok, nem lehet ez a sorsom, nem élhetek így, nekem is jár egy csepp a jóból"

Ez nagyon jól hangzik 16 évesen, de egy felnőtt nőtől, családanyától már nem. Lehet csapongani, meg a jót kutatni, de még azelőtt, mielőtt gyereket vállaltál. Egy gyereket nem lehet ide-oda hurcolni, mert te keresed a "jót"


3. Jelenleg se munkád, se lakhatásod, saját bevallásod szerint sem tudod ellátni a gyereked.

Te alkalmasnak tartod magad a gyereknevelésre?

Te hagynád, hogy egy gyereket munkanélküli, hajléktalan nő neveljen?


4. A helyedben nem magamra gondolnék, hanem a gyerekemre. Ha én nem tudom ellátni, de van, aki igen (pl. nagyszülők), akkor igenis kutya kötelességed az ő érdekeit nézni! A gyerek érdeke nem az, hogy egyik férfitól a másikig, egyik anyaotthonból a másikig vándoroljon,csak mert te önző vagy, és te azt akarod, hogy bármi áron veled legyen. Egy ilyen bizonytalan életnél még a nagyszülőknél is nagyobb biztonságban van!

2020. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Csak amiket írtam, szóval nem iszom, nem drogozom. Nem vagyok agresszív, nem vagyok beteges, nincs büntetett előéletem.
2020. máj. 1. 18:02
 4/25 A kérdező kommentje:
2es köszönöm hogy ennyi időt szántál a válaszra, én sokkal többet szántam arra hogy elég érthetően leírjam a helyzetet, de mégsem értetted meg belőle a lényeget. Ennyi erővel mondhattad volna azt is hogy hagyjam ott a gyereket és csináljanak belőle egy olyan embert mint az apjából. Pont hogy a gyerekem érdekében akarok jobb életkörülményeket teremteni neki, és igen képesnek tartom magam arra hogy egyedül a saját erőből megadjam neki azokat a fontos értékeket, amiket nem abból kap hogy van egy nagy ház amiben élhet, körül véve olyan emberekkel akik mergezik a lelkét és az elméjét. Nem én lennék az első anyuka aki ezt egyedül végig csinálja.
2020. máj. 1. 18:11
 5/25 A kérdező kommentje:
Ha ismernétek őt és a családját egy pillanatig sem allnátok az apuka oldalára. Mindenki lenézi őt és sajnálnak engem S a gyereket. Még a saját rokonai is csak suttogoznak a hátunk mögött hogy szegény asszony hogy is bírja. Sajnálom hogy annak ellenére hogy válaszoltál beléd állok, de nem ismered a helyzetet, nem ismersz minket így meg könnyű ítélkezni.
2020. máj. 1. 18:21
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

A #4 hsz-ben ott a válasz! Meg tudod adni a gyereknek, ami kell.

Menni fog ez neked, a válaszodból látszik. 😊👍


Csak ne dőlj be a férjed fenyegetéseinek. Ez mindig az aduász, hogy "menj, de a gyereket nem viheted". Dehogy kell neki a gyerek! Eszébe sincs egyedülálló apaként nevelni! Csak téged tart sakkban.

A nagyszülőknek meg egy jó ügyvéd is legfeljebb láthatást tud kicsikarni.

A bíró is tudja, hogy nem ott van a gyerek jó helyen, ahol több a pénz, hanem ahol több a szeretet.

Előbb rendezd a körülmènyeket, keress munkát, kezdetnek elég egy bérelt szoba, nézz utána az albérlet támogatásnak, (100+ km költözés a munkáért, egy évig adják, sok munkaerő közvetítő ebből fizeti a munkás szállót.) Ovi, bölcsi van, ügyeletet kötelező biztosítani. A családsegítőt keresd fel, minden önkormányzatnál van. Ebben IS segít.

2020. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező! Nem ítélkezek, és nem álltam beléd. Te felvázoltad, hogy nincs semmid, én felvázoltam, hogy így nincs esélyed, ha bíróságra kerül az ügyed.

Ez van. Ezt nem én mondom, hanem a jog.

És természetesen más nők is élnek kettesben a gyerekükkel, de nekik legalább munkájuk, valamennyi pénzük és egy kis albérletük van. Neked egyik sincs, így pedig nincs esélyed magadhoz venned a gyereked, ha az apuka is akarja.

Magaddal vinni akkor tudnád ebben a helyzetben, ha az apuka odaadná neked önként és dalolva.

A bíróság azt nézi, hol jobb a gyereknek, nem azt, hogy te milyen erkölcsös vagy. Az erkölcseidből nem lesz cipő a gyerek lábán, és nem fog tudni úszni járni, vagy nyelvórára.

Ezért nézzük meg, kinek ésmilyen élethelyzetben szülünk, mert ha valami sz.r kerül a palacsintába, mindig a gyerek szív.



Szerinted egy kisgyereknek mekkora élmény az anyaotthonból óvodába/iskolába járni a többi, családban és biztonságban élő gyerek közé?

Ha mást nem, csak ezt gondold végig.

2020. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

#7 akkor is így nyilatkoznál, ha te lennél ebben a helyzetben? Nagyon okos vagy. Mennyivel jobb egy gyereknek anyaotthonból iskolába menni, és itt jön a folytatás....mint egy senkiházi apa mellől. Olyan apa, aki a saját gyerekével tartja sakkban a kérdezőt. Biztosan te nyugodtan aludnál, tudván, hogy a gyereked egy eszköz a volt férjed kezében. 😡


Kérdező, keress ügyvédet, gyámhatóságot. Kérj állásfoglalást. Vannak ingyenes jogsegély szolgálatok. Kőkemény menet lesz, de sok sikert kívánok!

2020. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Utolsó hidd el nekem bármi jobb ennek a gyereknek mint amibe most van, most tanul beszélni az apja meg brutális módon karomkodik előtte, a gyerek kéri hogy apa öltöztesse át, az apuka meg nemcsak hogy megtagadja ezt tőle hanem még mergesen ki is rohan a házból nem törődve azzal hogy a gyerek sír utána. És miből gondolod hogy egyik családsegítőből a másikba mennénk? Meg aztán nyelvora és úszó óra az apja mellett, vagy a nagyszülei mellett akik hagyták hogy a férjem 12 évesen úgy döntsön hogy nem megy többet iskolába 🤦 hát mérget vehetsz rá hogy mellettem ezerszer jobb sorsa lesz..
2020. máj. 1. 18:47
 10/25 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, mindenkinek szívből köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. 🙏❤️❤️❤️🙏
2020. máj. 1. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!