Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem akar válni jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar válni jelenlegi párom a volt feleségétől. Csak a kifogások..ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve vagyunk egy pár, az ő felesége 2 éve már el is költözött, neki is van új kapcsolata.

Van egy közös 6 éves gyerekük, nekem is van előző kapcsolatomból egy 3 éves.

Jól megvagyunk, nem is én erőltetem az összeköltözést, a páromnak van saját lakása, ő szeretné egy ideje már, hogy odaköltözzünk.

Engem nagyon zavar, hogy még mindig nem adták be a válást, mindig volt miértje, amiért halogatva volt.

Sulibeiratás, koronajárvány stb..én úgy látom, a volt asszony a pénz miatt nem adja be, a párom meg lusta hozzá.

Sokat veszekedünk ezmiatt, mindig mondja ez csak papír, minket szeret és akar.

Én addig nem vagyok hajlandó odaköltözni és felrugni mindent a gyerekemmel, amig nem válik el.

Ti mit tennétek a helyemben?

Tudom, hogy szeret minket, ő lenne a legboldogabb, ha odaköltöznénk.

Családja is mondogatja, el kellene válni, ahogy az én családom is.

Szerintem ez így természetes.



2020. máj. 17. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha asszonykát valaki felcsinálja, akkor még az a gyerek is a párod nevére kerül, mivel házasok. Akkor aztán mehet majd a hosszas pereskedés. Valamiért nem akar válni.
2020. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na ezt megemlítem neki gondolkodónak egyik este, köszi!

:DD

Erre nem is gondolna az ember

2020. máj. 17. 21:47
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nem csak egy papír. Amíg házasok, addig vagyonközössèg van, tehát mindennek a fele megilleti a felesèget addig a napig, amíg legalább be adva nincs a válás. Legyen az bármi, bankszámlán megtakarított pènz, ingatlan, ingóság, akármi. Nem beszèlve egy esetleges új gyerekről, amit az egyik válaszoló is említett.

Ez azèrt nem trèfa dolog, komoly jogi következmènyei vannak, illetve lehetnek. Ha nincsenek már együtt, akkor "csak" papíron se legyenek. Èn se mennèk bele komolyabban egy ilyen kapcsolatba, ahol az előző mèg nincs lezárva. Teljesen jogos a hozzáállás of, aggodalmad.

Èn nem hiszem, hogy csak lustaság meg sóhersèg áll emögött, valami mèg biztos van, amiről nem beszèl.

Èn a helyedben választás elè állítanám, ès nemhogy nem költöznèk hozzá, de mèg szakítanèk is vele, amennyiben nem lèpi meg a válást.

Mert már nem azèrt, de a te drága èveid is peregnek, kár egy olyan kapcsolatra pazarolni, ami ilyen-olyan okokból, de nem kèpes tovább fejlődni.

2020. máj. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is így érzem, hogy ez még egy nagy akadály, amit nem szabad megkerülni.

Valahogy pontot teszünk a végére, az biztos.

Kérdés, hogy mikor és mi lesz a vége, de ez már rajta múlik.

Költözni biztos nem fogunk addig.

Köszönöm a megerősitéseket.

2020. máj. 18. 05:38
 15/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is volt egy ilyen kapcsolatom. Amikor megismerkedtem a férfivel, már 4 éve nem éltek együtt a feleségével, a feleségének szintén volt már új kapcsolata, sőt, a pasi is túl volt már egy 2 éves új kapcsolaton, amikor mi összekerültünk. Szintén "csak egy papír" volt már a házasságuk. Nálunk becsúszott a baba is, de én még mindig csak akkor voltam hajlandó odaköltözni, ha beadja a válást. Halogatta, mindent kitalált, csak hogy ne kelljen beadnia, pedig nekik gyerekük sem volt, közben pedig ment a szöveg, hogy minket akar, mi vagyunk a családja. Tudod mi lett a vége? A gyerek másfél éves korában szakítottunk emiatt, besokalltam a halogatástól és az üres ígéretektől, ő pedig hamarosan újra összeköltözött a feleségével. Na erre varrjál gombot. Nem azt mondom, hogy ez a sztenderd, de azért ott gáz van, ha nem akar elválni. A következő kapcsolatom szintén egy nős férfivel volt, ő a megismerkedésünk után egy hónappal már mondta is a feleségének, hogy váljanak el, egy ideig egyezkedtek, két hónapra rá viszont már be is volt adva a válás.

Szóval én azt tapasztaltam, hogy aki el akar válni, az el fog. Aki pedig azt mondja, hogy el akar, de nem tesz semmit, az hazudik. Lehet, hogy magának is, de az csak részletkérdés. A párjának viszont biztosan.

2020. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért nem válnak mert nem akarnak összeköltözni. Ez a kis fenyegetés valójában pont kapóra jön nekik. Nyaggat, hogy költözzetek, de a feltételt nem hajlandó megtenni? Egyértelmű a szitu. :)
2020. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A tesóm szeptemberben lesz 2éve hogy elköltözött a nejétől, ő azt mondja azért nem válik el, mert addig se nyaggatja az új nője, hogy vegye el :)

Sógornőm meg szereti még mindig, és reménykedik az újrakezdésben, ő ezért nem adta be a válást.

2020. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Fogadott ügyvédet a párom és beadta a keresetet múlthéten.

Már úgy voltam vele, ráhagyom az egészet.

De kellemes meglepetésként ért, a jövő majd alakul, ahogy kell, mindenesetre ezt is megugrottuk.

2020. jún. 15. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!