Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy döntöttem elválok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy döntöttem elválok a feleségemtől, mert nem működik a házasságunk, de van egy kis probléma. Mi lenne a jó megoldás? 32F

Figyelt kérdés

Az egyik ok, hogy bő 2 éve a szexuális életünk szinte nulla. Próbáltam vele megbeszélni, utána ideig-óráig jó volt, de aztán megint megromlott.

A másik, hogy annak ellenére, hogy otthon van egész nap, mindig el van csúszva a házimunkával, ha nincs kedve, sz@rik az egészbe.

Igazából szeretem még, csak sajnos ezt ebben a formában nem tudom folytatni.

Viszont abból a szempontból aggódom, hogy mi lesz vele ezután,?!

Többször próbált már elmenni dolgozni, de pár nap múlva mindig sírva hagyta ott, hogy neki ez nem megy...

Tehát adott a kérdés:

Hogyan tudnám a leg-humánusabban megoldani ezt a dolgot?



2020. jún. 22. 09:10
1 2
 1/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
61%

Ha mindig is egy életképtelen, lusta nő volt, miért vetted el?

Mindegy..igazából mindegy.

Ha szereted, ha még tényleg szereted, elmentek párterápiára, és neki mellé még kell egy pszichológus. Ha akarod, még meg tudjátok oldani.

De én azért azt megtenném, hogy minden csapot elzárnék, és tanuljon meg igenis dolgozni és önerőből megélni, már csak kaja szinten is.

"... a munka pedig arra jó, hogy messze tartson tőlünk három nagy bajt: az unalmat, a bűnt, a szükséget. (...)"

2020. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Először is a feleségednek egész biztos, hogy külső segítségre van szüksége. Nagyon nem normális, hogy felnőtt nő létére nem tud egy munkahelyen sem megmaradni. Egyébként erre mit mond? Miért nem megy neki?
2020. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Majd megoldja. A szükség nagy úr. Meg az éhség is :)))
2020. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
Dobd ki azt a lusta nőt
2020. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Ki vennék a nevére egy albit, aztán mehet.
2020. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

Engem nem zavarna, ha nem melózik, de az, hogy le sem CENZÚRÁZVA...2 ÉVE!!!!, na ez így együtt azonnal kuka!


Menjen az anyjáékhoz, vagy mit bánom én.

2020. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha gondoskodásra szorul, akkor haza kell költöztetni a szüleihez.
2020. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

El kéne mennie pszichológushoz, valószínűleg depressziós. Sokan el sem tudják képzelni, mennyire tönkre tudja tenni az embert a semmittevés. Ráadásul ez ördögi kör, minél tovább nem csinálsz semmit, annál kevésbé van kedved bármihez is, így inkább nem csinálsz semmit és így tovább. Nagyon nehéz ebből kitörni.

Ha segíteni akarsz neki, vidd szakemberhez. De segíteni csak azon lehet aki hagyja. Ha ő is változtatni akar állj mellé, ha nem akkor engedd el.

2020. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Mondják itt a szakembert....

Tudod aki nem ismeri be hogy beteg az nem fog szakemberhez menni. Még olyan se sok megy el, aki beismeri.

Ha ámúgy egy értelmes nő, akkor megpróbálkoznék azzal hogy többször beszélek vele erről a témáról , hátha idővel belátja hogy ez nem normális, és kér segítséget, vagy legalábbis elfogadja!

Úgy ha mondogatod neki hogy menjen el mert beteg, sosem fog elmenni.


Exem hasonló volt, de nem ennyire extrém a munkakerülése. Ő dolgozott(fogjuk rá, csak ott volt a munkahelyén...)de nagyon keveset keresett, és eszébe sem jutott váltani. Házimunka helyett inkább sorozatokat nézett, döglött otthon. Később megcsalt , ezzel verte ki a biztosítékot, és elváltam tőle.

Ha te még szereted megpróbálhatsz neki segíteni . De előtte nagyon sokat kell erről beszélnetek, mindenféle fenyegetőzést mellőzve.

Ha okos nő és partner ebben, akkor szerencséd lesz. Ha nem, akkor pedig nem érdemes hosszútávon vele maradni, és elcseszni a saját életed.

2020. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Hasonló szituban voltam mint te, csak nálam még (szerintem) mentálisan beteg is volt. pl: Én építettem a családi házat, ezért takarítsak én. Ő nem csinál semmit, mert én ilyen olyan... Meg neki lehetne más, mert udvarolnak neki, blablabla... Nah ennyit a bemelegítésről, picit betegebb fejű nőszemély volt az enyém.

Ha van házassági szerződésed, akkor egyszerűen szólsz neki, menjen el, és mondja meg mikor fog elmenni. 1-2 hét még oké a költözésre (ennyi idő alatt albérletet, mamahotelt, bármit lehet találni). Többet szerintem ne adj neki. Közben beadod a válókeresetet, gyűrüt visszaadod neki, és a lehető legkevesebbet leszel otthon. Nem kommunikálsz vele, nem beszélgetsz, mert a nők manipulálnak. Lehet megilyed, megbánja, stb... de azt meg te tudod, hogy meddig engedsz neki. Egy ember nem fog megváltozni, pláne nem egy másik emberért. Ha viszont nincs házassági szerződésed, akkor nézd meg a forgatókönyvet. Ha volt házassági előtti vagyonod, az a tiéd, amit szereztetek házasság után az feleződik (a hitel is!). Tehát ha van egy 50millás lakásod, te házasság előttről benyomtál 20millát, 30 hitel, akkor a nő távozik 15 millió hitellel. Nyilván ezt nem akarja, szóval irhattok most is házassági szerződést. Ne legyen egyoldalú, de ne hajolj a részére sem. Tök mind1 mennyire lusta, mit dolgozott, nem számít, a lényeg h ne csorbuljon se ő se te. Ha nem megy bele, akkor kezd el árulni a házat mást nem tudsz.

Rajtad nemfogok pálcát törni, mert ismerem a nőket. Elvárnak, majd szrnak az egészbe, a férfi tehet erről is hogy ő nem dolgozik. Ezért mondom, ha biztos vagy magadban, akkor ne beszélgess vele, és itt is hagyd figyelmen kívül a nőszemélyek (inkább feministák) véleményét, mert te fogsz rácseszni, ők meg majd röhögnek egyet.

Remélem segítettem.

33f

2020. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!