Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házassági vagyonközösség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági vagyonközösség megszüntetésére vonatkozó per indítása a kérdéses vagyon 6%-a, mint megtudtam. Ez sok pénz. Hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy ne kelljen ennyit fizetni per indításért?

Figyelt kérdés
És ha 6%, akkor minek a 6%-a? A teljes vagyoné, vagy csak azé a részé, amennyivel több járna nekem, tehát pert indítanék érte?

2020. júl. 16. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Válással.

Váláskor automatikusan megszűnik a vagyonközösség.

2020. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De visszamenőleg a vagyon nem lesz elosztva. Az külön folyamat. Erre vonatkozik a kérdésem.
2020. júl. 17. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:

2: Gyakorlatilag nem lesz elosztva, de az nem vagyonközösség megszüntetése, amit kérdezel akkor. Nem értem, mit kérdezel akkor.

Pl. van egy közös ház, 35 M értékkel, beadod a válást, a válás beadásának napján 17,5 M a feleséségé, 17,5 M a férjé.

2020. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nem értek hozzá. Igen, elválik tőlem. Papírt beadta. Igen, 17,5 - 17,5 (a példánál maradva). De ezt szeretném módosíttatni, mert az én örökségemből van. Ehhez kell vagyonközösség megszüntető pert indítanom, ami viszont az érték 6%-a. A kérdésem az, amiben segítséget kérek, hogy hogy lehet elkerülni a 6%-ot. Bírósági tanácsadó egyeztetésen voltam, de nem segített a jóember.
2020. júl. 19. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az örökség be sem kerül a közös vagyonba, tehát nem kell perelni érte. A válóperben meg kell jelenj a papírokkal, és ott írásba foglalják.


Egy ügyvédi tanács 15-25 000 Ft, mi kedden megyünk, úgyhogy frissek az árak.:)

Szerintem neked nem szükséges, elég a perben igazolni, hogy külön vagyon.

2020. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökséged, akkor nem kell per, akkor a Tiéd, kivéve ha értéknövelő beruhàzást csináltatok, akkor x% ban az Övé is.Akkor hasznos az ügyvéd, hogy kibogozza mennyi, az annyi. Bizonyítod, hogy örökségből vetted, és nem fáj a fejed a 6% - ért sem. Ami az ha vki követel valamit a perben, annak az illetéke.Jogiforum.hu-n kérezz.
2020. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!