Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság alatt szerzett közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság alatt szerzett közös vagyon-e az ajándékba kapott lakás?

Figyelt kérdés

A férjem válni akar. (De még semmi hivatalos nem történt ez ügyben.)

Én a lakásomat anyámtól kaptam ajándékba. Megvan még az ajándékozási szerződés is. A lakás az enyém, az én nevemen van.

A férjem azt mondja, váláskor meg fogja kapni a lakás felét. Igaz ez?

Kérem, hogy ha tud valaki belinkelni törvényt, linkelje be, NAGYON FONTOS LENNE! Halálra aggódom azon magam, hogy elviszi a lakás felét, és engem kiraknak az édesanyámtól kapott lakásból.



2020. júl. 26. 17:48
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
88%

3. Gugli talàlat a Kúria oldala.

Különvagyonnak szàmít, férjed:1, rosszul tudja, 2, rosszindulatú.

2020. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom ügyvéd/közjegyző/jogi személy előtt tett nyilatkozatról van szó. Férjednek itt a száján kívül semmi sem jár.
2020. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%

Noren1989!


Köszönöm szépen!

2020. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
45%

2/3 anonim!


Igen, ügyvéd által jegyzett, hivatalos ajándékozási szerződés van a birtokomban. Úgyhogy valóban: lehet, hogy csak a szája jár. :))))

2020. júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

A kérdést a Polgári Törvénykönyv szabályozza, az említett ingatlan a különvagyonodba tartozik. Mindazonáltal javaslom házassági bontóperekkel foglalkozó ügyvéd felkeresését.

4:38. § [A házastárs különvagyona]

(1) A házastárs különvagyonához tartozik

b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás

2020. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj!

A házasságkötés előtt szerzett vagyonod csakis, kizárólag, a Tied. Ezt előttem is megírták, sőt paragrafussal is alátámasztották.

Annyira biztos lehetsz ebben, hogy fölösleges még drága ügyvédet is fogadni, ha más oka nincs.

2020. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocsánat,hogy ide pofátlankodok. A szitu adott,a szüleimről van szó. Anyukám ajándékba kapott egy ingatlant,viszont történt egy ingatlan csere,ami szintén edesanyám nevén van. Ilyen esetben is őt illeti az ingatlan,vagy 50-50% válás esetén? Köszönöm az érdemleges választ előre is!
2023. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az uj ingatlan 100% ban az ajandekba kapott ingatlanbol lett veve es ezt tudja igazolni akkor az is az ove 100 % ban. Ha hozzàtettek kozos penzt akkor annak a fele rèsze. Pl eladta 30 millioert vettek 40 millioert es 10 millio kozosen lett hozzateve akkor a 5m/40 m resze az ove azaz 1/8 a.
nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 folyt es ertelem szeruen a peldaban anyudè 7/8 a. Persze ez csak egy pelda.
nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!