Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
0%

Akkor...hehehe...ha jól meg akarom szívatni a párom, akkor a KIZÁRÓLAG A SAJÁT NEVÉN, lévő számláról, levetetek pénz, és rábeszélem egy kocsi vásárlásra. A kocsi az ő nevére kerül ma. Holnap beadom a válást, majd kérem a pénz, és a kocsi felét!!!


Ugye? Mert SZERINTEM, ti ezt mondjátok! >:)

2020. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
83%

#21: mit hordasz itt össze? Hogy vetetsz le pénzt arról a számláról, amit nem is tudsz?


Te nem enyhén hülye, ha kocsit vesz a pénzen, akkor a kocsi fele a tied, nem a pénzé IS.

2020. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
0%

22.-nek.


Tanulj meg szöveget értelmezni!


Azt írtam: "levetetek pénzt". Azaz ő veszi le, ő költi el.

2020. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
81%
Azért alakult ez így mert azért valljuk be ahhoz hogy félre tudjon tenni az asszonyka még valamiből ki kell jönni a következő fizuig. És jó eséllyel ezt úgy hozzák össze hogy a másik fizetesebol élnek. Vagy abból többet élnek fel. Persze nem mondom hogy nincs kivétel de ez a verzió valószínűbb. És így már egyből nem is olyan igazságtalan.
2020. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
21%
Vagy fordítva, kedves #24.... legtöbbször....
2020. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy le vannak pontotva a válaszolók, akik szerint ez vagyonmentès, mert az a pènz közös, mèg igazuk van.

Házasság alatt nincs olyan, hogy saját pènzem. Kivètel ha erről házassági szerződès máskèpp rendelkezik, vagy pedignmèg a házasság előtti megtakarításról van szó.

Ha az házasság alatt gyűlt, akkor igenis jár a fèrjnek a fele, teljesen mindegy, hogy kinek a bankszámláján van, meg van-e hozzáfèrèse. A házasság vagyonközössèg, tetszik vagy sem.

Egyèbkènt #24-nek nagyon igaza van, nálunk is pont így van. Van egy közös bankszamlank,, oda jön a családi pótlèk, adókedvezmèny+fèrjem fizuja, abból èlünk. Az èn fizetèsem külön számlára èrkezik, de ahhoz csak ritkán nyúlunk, az azèrt van, hogy ott gyűljön a megtakarításunk. Szèpen nèznènk ki, ha azt csak a sajátomnak tartanám, mert az èn nevemen van.

De ha a kèrdező esetèben nem ilyenről van szó, mert úgymond "különkasszáakodtak", (ami házasságban igen fura, dehát van ilyen), ès az tènyleg az ő gondosan összespórolgatott pènze, sajna jogilag nèzve akkor is közös, mègha erkölcsi èrtelemben nem is. Így jogilag, valóban megilleti a fèrjet a fele, ez nem üres fenyegetőzès a rèszèről.

Megteheted, hogy leveszem, ès elrejted, de ha tènyleg rákattan a tèmára, simán bizonyítható a vagyonmentès, le lehet követni, hogy a válás beadása előtt hirtelen eltűnt egy nagyobb összeg.

2020. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
17%

#24: Érdekes, ha a férjnek van dugi pénze és a felét viszi az asszony, akkor micsoda igazságtalan törvény, lehúzza a szerencsétlen fénylet, nyerészkedik más munkáján, stb.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kérdezőnek igaza van, csak azt, hogy fordított helyzetben más a hozzáállás.

2020. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
18%

Simán adódhat olyan helyzet is,hogy a férj a válási szándék bejelentése előtt kiveteti a párjával a pénzt és ő rakja el.

Beadja a válópert, aztán még a nőt csesztetik hogy fizesse ki a felét...mert hogy vagyonmentés...

2020. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
28%
#27, nem, akkor sem igazságtalan a törvèny. Csak bizonyos berkekben szeretik ezt híresztelni.
2020. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
73%

#28, túl sok szappanopera nèzel...

Megeshet akármi. Attól mèg ez a törvèny.

2020. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!