Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát azt akarod mondani, hogy a saját, és csak is a saját, nevemen lévő számlámat tilos megszűntetnem, és elkölteni a saját pénzem, ha házas vagyok?


Vagyonmentés??? Én azt sem tudom, hogy a párom válni akar."


Nem tilos. De normális esetben közös dolgokra költöd, pl. a házba vesztek valamit, vagy vesztek autót, nyaralót, vagy elutaztok, akármi, ami szintèn közös. Meg most hogy abból vásárolsz magadnak cuccokat, vagy a családnak, az is tök normális.

De azèrt nagyobb összeget csak úgy nem "tüntetsz el nyom nèlkül".

A bíróság marhára nem veszi be, hogy a gondosan gyűjtögetett lóvèd hirtelen életed a haverokkal/barátnőmmel, meg pont akkor kellett kisegíteni akárkidet. Mint ahogy az sem hihető, hogy fogalmad sem volt a válásról... Azèrt váljunk be, józan paraszti èsszel is belegondolva, egy válást megelőző egy hosszabb rossz időszak, ami már előrevetíti, sejteni lehet, nem a semmiből jön.

2020. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
63%

Tudjátok mi jutott eszembe?

Az, hogy akkor a házasságban minek görcsölni ezek a közös vagy külön kassza dolgon, ha úgyis felezni kell váláskor?


Meg ez eleve olyan, mint amikor gyerekként, decemberben kaptam pénzt a nagyiéktól szülinapra és hanukára, és akartam venni belőle egy Playstation játékgépet. Apu meg nem engedte, mondván, majd kell a sulira. :(

Nem is értem a házasodókat, dolgozom mint egy állat, kuporgatok, és nem vehetek egy motort vagy órát, mert a másik nem engedi...vagy engedi, de váláskor elveszi tőlem, kibafásból.

Házasodjon akinek két anyja van!

2020. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
32: így van, ezért röhejes az egész külön kasszázás, mert jogilag nem tartható. Ugyanakkor a közös kassza gyönyörűen működik, csak társat kell hozzá találni. Én tényleg csak elképedni tudok, hogy milyen anyagi kérdésekben képesek párok marakodni - házasságban vagy "csak" együttélésben...
2020. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
53%

Fuuu...nem olvastam el az összes választ, csak kb. az első 10-et. Hát szánalmas! Dugd el, vedd ki, költsd el, "veszítsd el". És lefogadom, hogy ezeknek a válaszoknak a 90 %-a nő! Úgy adják ezeket a tanácsokat, hogy bármit is tudnának a kapcsolatról. lehet a házasság alatt végig a férj pénzét költötték, ezért rakta félre a nő az egészet!

Igenis ez közös vagyonnak számít, ha tetszik, ha nem!

És akkor még csodálkoznak a nők, hogy aranyásónak, meg anyagiasnak meg pénzéhesnek vannak tituálva. Még egyszer mondom: szánalmas nők!

2020. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
22%
De akkor minek hajtson az ember, ha nem költheti magára, és váláskor viszi a csaj?
2020. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
#32: ez kölcsönös. Te meg a nejed nyulod le.
2020. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
86%

"És lefogadom, hogy ezeknek a válaszoknak a 90 %-a nő"


Szerintem meg pasi. Ok még jobban szeretik lenyúlni a pénzt.

Én nő vagyok és elleneztem, hogy ezt tegye a kérdező.

2020. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
18%
Mindig mondtam, hogy olcsóbb a prostizás.
2020. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
31%

#38: nem tűnt fel neked, hogy itt a nő veszíti el a pénzét és a pasi nyer rajta?

Csak vakon hozongeni tudtok, mintha csak a férfiaknak lenne pénzük. Te is biztos valami 250 ezerre vered magad, mint az itteni nem létező pénzüket féltok.

2020. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
48%

A nő nem veszíti el a pénzét.

Az ő része megmarad (50%).

Ennyi, nem több...

Jah, és nálunk sincs közös számla, de tudunk egymás számláján lévő összegről, nagyobb kiadások (hűtő, mosógép, tető javítás, stb...

az én gondom, a napit asszonypajti rendezi. És nem 250, hanem konkrétan a múlt havi 790e volt, mint férfi oldali bevétel. Ezzel szemben női oldal nálunk kb 100. Szóval kinek a mije amiből élünk? 🤔)

2020. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!