Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Hát ha anyádèra kerül, akkor igen. De jó nagy marha vagy, ha más nevère iratod èvi kb. 1-2 tízezer difi miatt.
2020. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor ezen az alapon, mondjuk sosem vehetek kocsit? Mert mi van, ha másnap a párom beadja a válást."


Az a kettőtök kocsija, amit a közös vagyonból vettetek. Ha a párod vesz kocsit, az is ugyanúgy közös, mint amit te veszel. Mit nem lehet felfogni azon, hogy házasságban VAGYONKÖZÖSSÉG van és nem a tied, enyém?

Nem kötelező házasodni annak, aki nem akar vagyonközösséget vállalni. Családot sem kötelező alapítani.

Lehet házassági szerződést is írni, ami mindkettőtöknek megfelel.

Miért váláskor kell csodálkozni, hogy Jé, ez miért van? Mint a retardált gyerekek, akiknek fogalma sincs mit csinálnak, mibe mennek bele.

2020. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

"mert ugye a kocsi semmiképp nem kerül a nevemre, anyáméra fog a biztosítás miatt."


Azzal azèrt tisztában vagy, hogy az üzembentartó szemèlyètől függ a biztosítás?

Ergo nem kell, hogy anyuci nevère kerüljön a kocsi, ha mindenáron ezen akarsz c.gánykodni, akkor elèg ha az üzembentartó ő lesz, nyugodtan lehetsz tulajdonos.

Amúgy meg fogd fel, hogy házasságban attól, hogy valami mèg a te számlákon gyűlik, mèg közös, ès a nagyobb horderejű költekezèsek megbeszèlès tárgyat kèpezik.

Ha nem tetszik, nem kell hazasodnod, nem kötelező. Csak ne verd itt a nyálad, hogy milyen igazságtalan.

2020. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!